Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

Reply to this topicStart new topic
fiat doblo, 1.3 multijet
eray cerit xxx
mesaj Dec 11 2007, 12:45 AM
İleti #1

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Grup: Lada Kulübü Üyesi
Üye No: 107
Kan Grubu: AB Rh +
Lada Modeli : Diğer Markalar
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: Volvo S40

1.3 75 hp 190 Nm tork'a sahip bi doblomuz we ona chip tuning yada BOX uygulaması yapmayı düşünüyoruz uzun zamandır ama BOX'ın beyne çok fazla zararları olduğunu duydum..siz bu konuda ne diyorsunuz?birde dobloya chip tuning uygulaması yaparak kaç hp we tork alırız? daha önce hiç bir dobloya bu tür bi uygulamaya yaptınızmı
Go to the top of the page

+Quote Post
onlykmkz
mesaj Dec 11 2007, 05:42 PM
İleti #2

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Nereden: trabzon
Üye No: 873
Kan Grubu: 0 Rh +

kardeş iyi bi yere yaptır yoksa çok sık turbo patlatırsın tek dezavantajı motor hacmi küçük yoksa %15 ila 30 arası değişiyo

+Quote Post
eray cerit xxx
mesaj Dec 12 2007, 12:39 PM
İleti #3

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

QUOTE(onlykmkz @ Dec 11 2007, 05:42 PM) *
kardeş iyi bi yere yaptır yoksa çok sık turbo patlatırsın tek dezavantajı motor hacmi küçük yoksa %15 ila 30 arası değişiyo

abi garantisi 2008 mayısda biyeceği için biraz beklemem gerekiyor ama adana'da süper yerler war bu iş için..turboyu büyütmeyi düşündüm ama pistonları fln da yenilemek gerek..o sıkıştırmaya dayanmaz bunlar onn için en iisi chip tuning. bir çok yerde 20-30 hp we 70'e yakın tork alırsın diyor..tam bi öğrensem bu işe girecem..yoksa 10-15 hp için 700-800 ytl para dökmeye gerek yok

+Quote Post
onlykmkz
mesaj Dec 12 2007, 03:57 PM
İleti #4

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Nereden: trabzon
Üye No: 873
Kan Grubu: 0 Rh +

10 15 hp söylerken az gelir ama o farkı sürerken anlarsın hızlanması pedala verdiği tepkiler hep değişecek ama senin arabanda daha fazla olur tek dezavantajın dedim motor hacmin küçük

+Quote Post
eray cerit xxx
mesaj Dec 13 2007, 12:11 AM
İleti #5

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

QUOTE(onlykmkz @ Dec 12 2007, 03:57 PM) *
10 15 hp söylerken az gelir ama o farkı sürerken anlarsın hızlanması pedala verdiği tepkiler hep değişecek ama senin arabanda daha fazla olur tek dezavantajın dedim motor hacmin küçük

abi ben 10-15 hp'yi küçümsemiyorum zaten wink.gif benim için 1 hp'nin bile önemi war ama 10-15 hp için o kadar para werilmez dedim wink.gif ayrıca evet araba 1.3 motor küçük ama sıkıştırma oranı çok iyi torku iyi idare ediyor ama yinede gençlik işte elindekiyle yetinmeyi bilmiyor hep daha fazlası olsun istiyor...bide bu performans olunca heeç dayanamıyorr tongue.gif tongue.gif

+Quote Post
BoostER
mesaj Dec 13 2007, 12:21 AM
İleti #6

Administrator

Grup: Root Admin
Üye No: 1
Kan Grubu: A Rh +
Lada Modeli : Lada Samara

Aracından 30 hp ve 50 nm civarı bir güç alabiliyoruz. Turbo patlatmak gibi şeyler sanayide sıkca duyulan kulaktan dolma şeylerdir. Profesyonelce yapılan bir işlemde bu tarz sorunlara yer yoktur wink.gif Aracında turbo büyütmek için pistonlarını değiştirmene gerek yok. Fakat turboyu büyüttüğünde alacagın güç tahmin ettiğin gibi fazla bir güç olmayacak wink.gif

+Quote Post
eray cerit xxx
mesaj Dec 13 2007, 12:26 AM
İleti #7

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

QUOTE(BoostER @ Dec 13 2007, 12:21 AM) *
Aracından 30 hp ve 50 nm civarı bir güç alabiliyoruz. Turbo patlatmak gibi şeyler sanayide sıkca duyulan kulaktan dolma şeylerdir. Profesyonelce yapılan bir işlemde bu tarz sorunlara yer yoktur wink.gif Aracında turbo büyütmek için pistonlarını değiştirmene gerek yok. Fakat turboyu büyüttüğünde alacagın güç tahmin ettiğin gibi fazla bir güç olmayacak wink.gif

bilgiler için saolun..eğer fiyat wermenizde bir sakınca yoksa Ö.M ile yazabilirmisiniz?

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Basit Görünüm Tarih: 21st April 2018 - 09:46 AM