Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

3 Sayfa V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
LADA Vega satın almak niyeti ile bazı sorular, LADA Vega alacaklar için klavuz satın alma rehberi olacak
teknoemin
mesaj Jul 11 2015, 01:53 AM
İleti #21

Üye
*

Grup: Lada Kulübü Üyesi
Üye No: 16,572
Kan Grubu: A Rh +
Lada Modeli : Lada Samara
Mesleğim: Memur
İsim: Emin
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2000

Bugün benimde aklımdan o geçti. Ancak olurda ekonomik olmaz ise ihtiyaten neresi olabilir diye sormak istedim. Ben araba aldığımda binerim smile.gif Günlük işe gideceğim ve hafta sonları çıkar gezerim ailem ile. Bu nedenle benzin beni yorabilir. Ayrıca uzun yol hesabı yaptım ve neredeyse 70 lira farkediyor. Stefanelli ve atiker ısrarla söyleniyor ama Destro marka nasıl olur acaba? Birde Bosch ve Gm aksamından dolayı uyumsuzluktan bahsediliyor. Bu hususta bilgisi olan var mı arkadaşlar?
Go to the top of the page

+Quote Post
deadsilence
mesaj Jul 12 2015, 12:43 AM
İleti #22

LADA KULÜBÜ Üyesi

Nereden: izmir
Üye No: 11,599
Lada Modeli : Lada Vega
İsim: .....
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2011 Lancer 1.6,

QUOTE(teknoemin @ Jul 11 2015, 02:53 AM) *
Bugün benimde aklımdan o geçti. Ancak olurda ekonomik olmaz ise ihtiyaten neresi olabilir diye sormak istedim. Ben araba aldığımda binerim smile.gif Günlük işe gideceğim ve hafta sonları çıkar gezerim ailem ile. Bu nedenle benzin beni yorabilir. Ayrıca uzun yol hesabı yaptım ve neredeyse 70 lira farkediyor. Stefanelli ve atiker ısrarla söyleniyor ama Destro marka nasıl olur acaba? Birde Bosch ve Gm aksamından dolayı uyumsuzluktan bahsediliyor. Bu hususta bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Gm sistemler turkiyeye ilk gelen vegalarda var daha sağlam olduğu söyleniyor. 2004 ve üzeri almanız daha iyi olur bazı hatalar düzeltilmiş bu modellerde ve herhangi bir serviste aracinizi makineye sağlayabilirsiniz 2003 ve altında yetkili servis gerekir.

+Quote Post
teknoemin
mesaj Jul 12 2015, 06:37 AM
İleti #23

Üye
*

Teşekkür ederim arkadaşım bilgiler için.

Hala LPG hususunda bilen arkadaşlarımın aydınlatmasına ihtiyacım var.

+Quote Post
kekodayi
mesaj Jul 13 2015, 03:00 PM
İleti #24

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 2,911
İsim: Lifarsi LORE
2. Araç Bilgileri : 1965 Model TABANWAY

QUOTE(teknoemin @ Jul 12 2015, 07:37 AM) *
Teşekkür ederim arkadaşım bilgiler için.

Hala LPG hususunda bilen arkadaşlarımın aydınlatmasına ihtiyacım var.

Merhaba Arkadaşım. Adana Lada Yetkili Servisi SERPAR Otomotive'dir. en az 30 yıldır. Sahibi Vedat Parlatır benim sınıf arkadaşımdır. Dükkanı Adana Yapı Meslek Lisesinin karşısındadır. Telefonu 0-532-3676824'dir.
Geçen hafta sıfırından beri servisine düzenli gelen 2005 model 1,6i8V 73.000 km olan bir satılık müşteri aracından bahsetti.
Ben Vegamı ondan aldım. Kendi arabamı satılmasın diye yüksek bir fiyata satlığa koydu. Satılsaydı o aracı alırdım.
Benim için aracın geçmişi önemli. Sana 1 yılda parça-tamir-bakım masrafı garantisi verir. Tabii kullanım hataları dışında.
Ara bir görüş derim.
LADA VEGA larda LPG Uyum sorunu yok. UYUMSUZ USTA Sorunu var. Benimde selamımı söyle. İsmim İsrafil EROL

Bu ileti kekodayi tarafından Jul 13 2015, 03:01 PM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
kekodayi
mesaj Jul 13 2015, 03:10 PM
İleti #25

LADA KULÜBÜ Üyesi

QUOTE(teknoemin @ Jul 8 2015, 04:20 PM) *
Cevaplar için teşekkür ederim Yine ekstradan cevapları bekliyorum. Birde şöyle Ekim'i beklesem fiyatlarda bir düşüş olur mu sizce arkadaşlar?

Yıllardır takip ediyorum. Öyle bir şeye rastlamadım. Önümüz 2 bayram. Acil değilse bayram sonunu bekle. İyi mal iyi para. DEĞİŞMEZ KURAL...

+Quote Post
teknoemin
mesaj Jul 13 2015, 11:25 PM
İleti #26

Üye
*

Son 2 cevap süper smile.gif Allah razı olsun. Serpar ile görüşüyorum. Sanırım Uğur bey ile görüştüm. Vedat bey'in kardeşi olmalı. Öncelikle ellerinde varmı dedim. 1 adet 2004 varmış. Bütçemi aşar dedim kaydımı alıp ararız dediler. Sonra bir polis memur arkadaş bende var satıyorum ve 5 seneden bu yana istisnasız Serpar'a götürürüm dedi. Aradım sordum araba için çok muayyer bir araba dedi Uğur bey. Tanıyormuş da polis memuru arkadaşı. 8000 TL istiyor 2000 model için. Sizce nasıl?

+Quote Post
yhackup
mesaj Jul 14 2015, 12:10 AM
İleti #27

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Grup: Yasakl?
Üye No: 14,699
Kan Grubu: B Rh +
İsim: yakup
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: Lada Vega 1.5i 8V 1999 Model

QUOTE(teknoemin @ Jul 14 2015, 12:25 AM) *
Son 2 cevap süper smile.gif Allah razı olsun. Serpar ile görüşüyorum. Sanırım Uğur bey ile görüştüm. Vedat bey'in kardeşi olmalı. Öncelikle ellerinde varmı dedim. 1 adet 2004 varmış. Bütçemi aşar dedim kaydımı alıp ararız dediler. Sonra bir polis memur arkadaş bende var satıyorum ve 5 seneden bu yana istisnasız Serpar'a götürürüm dedi. Aradım sordum araba için çok muayyer bir araba dedi Uğur bey. Tanıyormuş da polis memuru arkadaşı. 8000 TL istiyor 2000 model için. Sizce nasıl?

Ben 99u o fiyata 7900 almıştım hemde (400tl)masraflı 160 binde, örnek teşkil eder belki kliması var mı hidrolik direksiyon mu 8v mi 16v mi

+Quote Post
teknoemin
mesaj Jul 14 2015, 07:53 AM
İleti #28

Üye
*

1.5 8v 2000 model. Sıfır masraflı. Servisin muayyer masrafsız getir ekspertiz yapalım dediği 80.000'de bir araç. LPG hiç bağlanmamış.

+Quote Post
kekodayi
mesaj Jul 14 2015, 10:20 AM
İleti #29

LADA KULÜBÜ Üyesi

QUOTE(teknoemin @ Jul 14 2015, 08:53 AM) *
1.5 8v 2000 model. Sıfır masraflı. Servisin muayyer masrafsız getir ekspertiz yapalım dediği 80.000'de bir araç. LPG hiç bağlanmamış.

Eğer aracım kaporta aksamında sıkıntı yoksa süper fiyat

+Quote Post
teknoemin
mesaj Jul 14 2015, 02:46 PM
İleti #30

Üye
*

Boyasında kavlama var yalnızca.

+Quote Post
yhackup
mesaj Jul 14 2015, 03:06 PM
İleti #31

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

QUOTE(teknoemin @ Jul 14 2015, 03:46 PM) *
Boyasında kavlama var yalnızca.

o normal de lpgsiz olmaz mutlaka taktır. benim araçta en azından atiker vardı,

+Quote Post
muyar
mesaj Jul 16 2015, 09:27 AM
İleti #32

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 12,542
İsim: Mustafa
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1993, Sedan

QUOTE(teknoemin @ Jul 14 2015, 08:53 AM) *

Arabanın özellikleri malum.Ama usta bu konuda size referans olacak ise aracı almanız iyi olur.Yakıt olarak ise ustanın bildireceği lpg servisinde de LPG taktırdığınız zaman, ekonomi olarak baya kâra geçebilirsiniz.Özellikle benzin fiyatları 5 liraya dayanmışken ve LPG bu kadar ucuzken.(Afyonkarahisar'da 1.99 TL civarı.Aygaz, ipragaz markaları.Adana'da ise kesin 1.75 TL vardır.)
Arabanın geçmişi iyiyse ve usta bu arabayı al diyorsa her tarafına baktırın.Kaportayı çok önemsemeyin derim.(Kavlama, boya solması gibi) biz 206 alırken termostat arızasını görememişiz.300 liraya yakın da masraf ettik.Bizi uğraştırdı baya.Masrafsız olsun.1000 TL fazla olsun.

+Quote Post
teknoemin
mesaj Jul 16 2015, 07:48 PM
İleti #33

Üye
*

QUOTE(muyar @ Jul 16 2015, 10:27 AM) *
Arabanın özellikleri malum.Ama usta bu konuda size referans olacak ise aracı almanız iyi olur.Yakıt olarak ise ustanın bildireceği lpg servisinde de LPG taktırdığınız zaman, ekonomi olarak baya kâra geçebilirsiniz.Özellikle benzin fiyatları 5 liraya dayanmışken ve LPG bu kadar ucuzken.(Afyonkarahisar'da 1.99 TL civarı.Aygaz, ipragaz markaları.Adana'da ise kesin 1.75 TL vardır.)
Arabanın geçmişi iyiyse ve usta bu arabayı al diyorsa her tarafına baktırın.Kaportayı çok önemsemeyin derim.(Kavlama, boya solması gibi) biz 206 alırken termostat arızasını görememişiz.300 liraya yakın da masraf ettik.Bizi uğraştırdı baya.Masrafsız olsun.1000 TL fazla olsun.

Vallahi hocam yüz yüze bakıyoruz. Aynı kurumda çalışıyoruz ve 1 seneden beri tanıdığım kadarı ile derli toplu, temiz iş yapan, görevini aksatmayan, hak yememeye özen gösteren, hassasiyetleri olan bir adam. Telefonda aracı yetkili servise sorduğumda sahibinden direk olarak tanıdı ve arabanın muayyer olduğunu, gönlümün rahat etmesi için getirip muayene yapabileceklerini samimiyetle söylediler.

+Quote Post
muyar
mesaj Jul 17 2015, 07:16 PM
İleti #34

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 12,542
İsim: Mustafa
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1993, Sedan

QUOTE(teknoemin @ Jul 16 2015, 08:48 PM) *
Vallahi hocam yüz yüze bakıyoruz. Aynı kurumda çalışıyoruz ve 1 seneden beri tanıdığım kadarı ile derli toplu, temiz iş yapan, görevini aksatmayan, hak yememeye özen gösteren, hassasiyetleri olan bir adam. Telefonda aracı yetkili servise sorduğumda sahibinden direk olarak tanıdı ve arabanın muayyer olduğunu, gönlümün rahat etmesi için getirip muayene yapabileceklerini samimiyetle söylediler.

Araba için bilen kişinin bakması lazım.Mesela forumda önderayyıldız arkadaşımız imamdan samara almıştı.(2004 modeldi galiba.Ya da 2000) İmam bana çok dua dersin demiş arkadaşımıza.O da hakikate dua ettim demişti.Motor rektefiye oldu.Kaporta komple boyandı.Yani baya masraf etti aracına.Eğer araç için kefil oluyorlarsa aracı alın.Güle güle kazasız belasız binin.Yakıt olarak da tüketiminizi paylaşın.

+Quote Post
baberti
mesaj Jul 17 2015, 07:52 PM
İleti #35

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 11,149

"imamım, müezzinim, babam hacı-hoca" diyenlere dikkat edin...o tiplerin hacılıkla hocalıkla alakası olmayabilir, bazıları bilerek bu sıfatları kullanarak aldatıyor...
ben de zamanında böyle bir şerefsize prof. fotoğraf makinesi kaptırdım, herkesi böyle kandırırmış karaktersiz...

+Quote Post
önderayyıldız
mesaj Jul 19 2015, 08:45 AM
İleti #36

LADA KULÜBÜ Üyesi

Nereden: Düzce - Bursa
Üye No: 14,457
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2000 Lada Samara Hb

QUOTE(muyar @ Jul 17 2015, 08:16 PM) *
Araba için bilen kişinin bakması lazım.Mesela forumda önderayyıldız arkadaşımız imamdan samara almıştı.(2004 modeldi galiba.Ya da 2000) İmam bana çok dua dersin demiş arkadaşımıza.O da hakikate dua ettim demişti.Motor rektefiye oldu.Kaporta komple boyandı.Yani baya masraf etti aracına.Eğer araç için kefil oluyorlarsa aracı alın.Güle güle kazasız belasız binin.Yakıt olarak da tüketiminizi paylaşın.

O malum kişi benim biggrin.gif adam kuran kursu hocasıydı sakallı felan sonra benim usta aracı görünce tanıyıp o .... sübhaneke yi bile bilmez demişti biggrin.gif bende memurum çalıştıgım ile yeni gelmiştim pek anlayanda yoktu etrafımda bu paraya bu olur mantıgıyla ihtiyaçta olunca aceleyle dalmıştım çok uğraştırdı. Arkadaşlarında dediği gibi ince eleyip sık dokuyun. Bu paraya bu olur kaç yıllık araba felan laflarına girenlerle muhattap olmayın eşşek niyetine kullanılmamış bakımlı araba oldu mu kaç yaşında olursa olsun hakkını verir. Herkesin parası kıymetli bu zamanda para kolay kazanılmıyor alırken iyi araştırmak lazım.

12,500 e mal ettim ben aracı ama çiçek gibi olmuştu. tavan döşemesinden taban döşemesine ısı yalıtımı ses yalıtım bütün plastik aksam boyandı yenilendi koltuk döşemleri jantlar fırın boya vs...
Ama sanayiden çıkardıktan 1 gün sonra kırmızı ışıkta geçen biri gelip aracıma vurunca dayanamadım artık. 2 hafta önce 10.000 tl ye sattım.
Araç bende 9 ay kaldı toplasanız 1000 km anca yaptım. Evden çarsıya gitmeye çekinir olmuştum. Alan adam 600 km yoldan geldi tık demeden götürdü.
Biraz da şans işi aynı araba birinde problemden geçilmez ken ötekinde sorunsuz kullanılıyor nasıl oluyorsa

+Quote Post
teknoemin
mesaj Jul 20 2015, 12:11 AM
İleti #37

Üye
*

Mevzuyu 2 hafta önce foruma ilk girdiğimde okumuştum smile.gif hani bildiğimiz şeyler bu manzaralar ama yine de insan şaşırıyor. Servisden olur almadan almam zaten. Bakalım bekliyoruz haberi.

+Quote Post
Cevhers831
mesaj Aug 10 2015, 07:17 PM
İleti #38

Üye
*

Üye No: 6,761

Üzülerek te olsa arabamı satiyorum fakat arabama kefilim arabam servis bakımlı olup 1.5 16 valf hidrolik DİREKSİYONLU en tutulan modelidir SW dur lastikler sıfır ayarındadır 1 yıl garantili olup yol yardımı da mevcuttur alan arkadaşımın üzülmeyeceği bir arabadır bana 05059493843 nolu tlf dan ulaşabilirsiniz rolleyes.gif

+Quote Post
yhackup
mesaj Aug 10 2015, 10:21 PM
İleti #39

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Tamamen şans işi değil aslında arabasında sıkıntı olan adam üstaya gidiyor şunu idarelik hallet diyor satacağım diyor,

Usta da saçma sapan yapıp bırakıyor sende bakıyorsun sorunsuz araba, hele de bu sorun motordaysa bi katkı maddesi falan onu da anlamıyorsun.

Yani şerefsiz karaktersiz insana düşersen sıkıntı, ben şimdi aracımı satacak olsam her başına gelebilecek her sorunu anlatırım adama vicdanım el vermez bak derim benim araba yaparsa şuradan sıkıntı yapar buraya dikkat et.

Ama nerdeeee böyle insan

Ben aldığım adama parayı verdim Noter satışını aldım tekrar sordum bak nasılsa parasını ödedim varsa sıkıntısı şimdiden ustaya gideyim sorun büyümesin. Yoook tüp koy bin dedi.

Soğutma suyumun kalorifer radyatorune giden t borusu kırılmış mı ne olduysa adam sökmüş bahçe hortumu t borusunu takmış elinle büksen kırarsın tabi bir iki ay sonra kırıldı soğutma suyum boşaldı arabadan buhar çıkıyor ne oluyorsa diyorum.

Bu ileti yhackup tarafından Aug 10 2015, 10:26 PM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
kkadr
mesaj Sep 17 2015, 02:29 AM
İleti #40

Üye
*

Üye No: 9,569
Mesleğim: memur

wink.gif wink.gif