Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

Reply to this topicStart new topic
Lada Vega Alıyorum Yardım, Lada vega
sadeceladavega
mesaj Jan 11 2014, 10:45 PM
İleti #1

Üye
*

Grup: Lada Kulübü Üyesi
Üye No: 13,951
Kan Grubu: A Rh +
Lada Modeli : Lada Vega
Mesleğim: Stajer muhasebeci
İsim: zeynel
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2004

İyi akşamlar arkadaşlar .

Benim adım zeynel .Mersinde ikamet ediyorum.Üniversite öğrencisiyim . Şimdi arkadaşlar iki tane lada beğendik inşallah artık burdayız .

Birinci ilan aşağıda arkadaşlar

Aracı satan galerici . Gittim bizzat gördüm. Motor çok temiz duruyor. İlk sahibi öğretmenmiş. İstediğine gösterelim dedi arkadaşlar . Araba 85.000 kmde . Döşemeleri pek öyle durmuyo ama . Galerici diye süphedeyim. Sizce bu araba çok sorun çıkarır mı bna. İki tur attık araba fena değil .Ama biraz zorladı üc yada dördüncü viteste hep chek engine yandı araba soğuk diye dedi.

http://www.araba.com/275708384/Lada-Vega-15

İkinci ilanda aşağıda arkadaşlar. Gittim gördüm .Bu da çok temiz duruyor. Yalnız sahibi biraz tok satıcı gibi . Sizce hangisini alayım arkadaşlar

http://www.araba.com/269078448/Lada-Vega-15

Arkadaşlar bide ustalar diyorki sakın alma yazın hararet yapar. Satarken elinde patlar hiç satamazsın . Değerli yorumlarınızı bekliyorum. İşini bitir git olarak girmedim siteye arkadaşlar inşallah hep burdayım ...
Go to the top of the page

+Quote Post
wanted007
mesaj Jan 12 2014, 12:02 AM
İleti #2

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: hatay
Üye No: 13,173
Kan Grubu: 0 Rh +
İsim: ali
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2001 1.5li-8v-ac

Öncelikle aramıza hoşgeldin.. İnşallah aradığın temizlikte bir araç bulup ladacı bir kardeşimiz olursun smile.gif

Öncelikle ilk tavsiyem galeri yerine elden bakman olur. İki aracıda resimden gördüğüm kadar değerlendirmem gerekirse:

İlk araç (eğer temizse ve km orijinalse) ufak pazarlıkla düz bir fiyata alınabilecek bir araç. Ama şunu belirtmeliyim galericinin arıza lambasına bulduğu kulp çok saçma olmuş. Motor soğuk diye araç arıza lambası yakar mı Allah aşkına!... Ben olsam bu araca, iyi bir test sürüşü yapmadan iyi ustaya göstermeden yaklaşmazdım.

Yine ilk araçla ilgili: Arcın yönetim sistemi yani ecusu GM.. Enjeksiyon ve sensör parçaları BOSCH sistemli ladalardan daha pahalıdır. Ama kullananlar ve Lada ustaları GM sistemli ladaların çok daha sorunsuz olduğunu söylüyor. Yani burada karar yine sende bitiyor.

Yine ilk araçla ilgili son bir nokta: Aracın üzerindeki LPG sistemi atiker FAST. Bu sistemler Ladalarda (usta faktörü de önemli) sorun çıkaran kitler. Yani aracın LPG de sorunsuz çalıştığına emin olmadan üzerindeki LPG ye çok sıcak bakmazdım.. LPG ile ilgili bu kısmı neden mi yazıyorum: Eğer üzerindeki LPG kiti sorunluysa sana aracı satmayı düşündürecek kadar yansır. Boşa atınca stop etmeler, rölanti dengesizliği vs. vs....

İkinci araçla ilgili çok fazla değerlendirme yapmak istemiyorum çünü bence fiyatı biraz fazla.. Belirtilen fiyata klimalı bir Vega alınabilir diye düşünüyorum. En olmadı Veganın 1.6 16V bir aracı olabilirdi diye düşünüyorum. Şahsi fikrim bu yönde..

Yukarıda yazdığım tamamen şahsi düşüncelerim. Bunun yanında baktığın 2 araçta Lada Veganın 8V aracı.. Tabi bu motorlarda çok güçlüdür ama Ladanın en güçlü motorları 1.5 16V ve 1.6 16V tir. Bence araç alırken hemen karar verme derim..

Yazılarımdan o araçları kötülediğim anlamı çıkmasın hatta ilk ilandaki araç dikkatimi de çekti açıkçası ama dediğim gibi etraflıca incelemekte fayda var. Çünkü şuan sadece resim üzerinden yorum yapabiliyoruz maalesef...

Son olara son cümlende bahsettiğin olaylar nedense Lada için ağzı olanın konuştuğu olaylar. Hararet yapma olayı külliyen yalan Devirdaim sisteminde sorun olmayan Vega kesinlikle durduk yere hararet yapmaz.. Fanı yüksek ısıda açar ama kesinlikle korkulacak bir durum değildir. Hatta sana şu kadarını söyleyim kışı hiç fan açmadan çıkartabilirsin wink.gif Benim aracım Adana doğumlu ve bu yaşına kadar buralarda kullanılmış bir araç ona göre hesabını sen yap.. Ayrıca Ladaların ayrı bir kitlesi vardır öyle elinde de kalmaz yeterki ederini bil ve satmasını bil...

+Quote Post
GÜVEN ÇELİK
mesaj Jan 12 2014, 01:45 AM
İleti #3

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: GÜVEN OTO LADA ; SULTANMURAT MAHALESİ ÇİZMECİ SOKAK NO-60-62
Üye No: 12

Araç satılık tavsiye ederim,
almak isterseniz yardımcı olabilirim.

+Quote Post
alcndrms
mesaj Jan 12 2014, 02:15 AM
İleti #4

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 13,525
Kan Grubu: B Rh +
İsim: Ali
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2005 1.5 16v Hb Hd

QUOTE(GÜVEN ÇELİK @ Jan 12 2014, 01:45 AM) *

Araç satılık tavsiye ederim,
almak isterseniz yardımcı olabilirim.

Marka model fiyat boya degisen km durumu nedir aracinizin

+Quote Post
GÜVEN ÇELİK
mesaj Jan 12 2014, 03:39 AM
İleti #5

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: GÜVEN OTO LADA ; SULTANMURAT MAHALESİ ÇİZMECİ SOKAK NO-60-62
Üye No: 12

SATILIK LADA VEGA 1.5 GLI 16 V 2004 / 90.000 KM / PLATİN BEJ

* Lada Vega 1.5 GLI 16 V
*2004 MODEL / 90.000 KM .
*4 CAM OTOMATIK
*ELEKTRIKLI GÖVDE RENGİ AYNALAR
*SİYAH CAM
*ANA BAKIMLARI YAPILMIŞ
* TRIGER KAYIŞI , BASKI BALATA DEĞİŞMİŞ.
*YENİ JANT VE LASTIK.
*KUSURSUZ 0'A YAKIN , İLK SAHİBİNDEN SATILIK.
*İSTANBUL / SEFAKÖY'DEN SATILIKTIR.
* FİYAT : 10.750 TL ( AZDA OLSA PAZARLIK PAYI VARDIR . )

Bu ileti GÜVEN ÇELİK tarafından Jan 12 2014, 03:41 AM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
ozgursennn
mesaj Mar 4 2014, 11:42 AM
İleti #6

Üye
*

Nereden: konya
Üye No: 11,550
Kan Grubu: A Rh +
Lada Modeli : Lada Samara