Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

Yeni Vegacı ya Tavsiyeler
fatihitaf
mesaj Mar 29 2013, 05:13 PM
İleti #1

Üye
*

Grup: Lada Kulübü Üyesi
Üye No: 13,224
Kan Grubu: 0 Rh +
Lada Modeli : Lada Vega
İsim: Fatih
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2000 model 1,5i

Arkadaşlar, ağabeylerim öncelikle hepinize merhabalar.
Küçük yaşlarımdan beri arabaları hep sevmişimdir.18 ime bastım fakat ÖSS şu bu derken bi türlü denk getiremedim fakat sonunda önce ehliyetimi sonrada Lada'mı aldım smile.gif Araba alma sebebim şu acemilik dönemini atlatmak ve birazda motor vs gibi konularda bir şeyler öğrenmekti. Araştırdım kuş serilerinden çürük bir araba almaktansa Rus Tankı dedikleri Lada Vega'yı almaya karar verdim. Arabayı alalı daha 3 gün oluyor. Dilerim sizin gibi bu işlere gönül vermiş ağabeylerle de bir araya gelir bu sevdayı geliştiririz. Başlıktan da anlaşılacağı üzere bu işin ehli olan diğer Vega kullanıcılarının yorumlarına ihtiyacım var. Sonuçta yaşı olan bir model mutlaka bazı konularda naz yapacaktır. smile.gif Sizler ne tavsiye edersiniz? Şunu yaparsan arabadan daha iyi verim alırsın araban daha iyi bir konuma gelir falan?

Onun dışında servis konusu var arabayı motor olarak genel bir bakıma sokmak istiyorum check-up tarzı. Herkes yetkili servis orjinal parça takar fakat müşterileri de kazıklamak gibi bir huyu vardır onun yerine sanayi de bi ustaya göster daha iyi olur diyor. Sizin özellikle anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz böyle bir yer var mı ?

Onun dışında arabayı kullanırken yağ su vs ne sıklıkla kontrol edilmeli ya da kendim yapmam gereken bu kontroller nelerdir bunları nasıl yapabilirim? Bu arada su demişken kaputu açınca 2 tane beyaz bidon var(Biri tam sag üst köşede diğeride onun biraz altında) bunlardan biri cam suyu diğeri radyatör sanırım Peki hangisinin hangisi olduğunu nasıl ayıracağım. İçlerine koymam gereken suyun kendine has bi özelliği olmalı mı yoksa direk herhangi bir içme suyu vs koyulabilir mi ?

Bir de eski sahibi yağını yeni değiştirmiş fakat yağ seviyesi max. çizgisinin üzerinde (a harfine kadar geliyor) bu bir sıkıntı verir mi?

Ve son olarakta arabayı kullanırken sıkıntı yok kaçışı duruşu hararet vs herşey normal. Ancak marş bastıktan sonra araba çalışıyor. Fakat gaz vermezsem stop ediyor. Bu olayın düzenli bir sıklığı yok. Arabanın canı ne zaman isterse o zaman yapıyor. Bunun sebebi tahmini olarak ne olabilir. Jikle gibi şeyler söyleyenler var.

Evet uzun oldu fakat genç bir Vega cının heyecanı olarak kabul edin bunu da. Cevap verebilecek bana yol gösterebilecek tüm ağabeylerime şimdiden teşekkür ederim. Dilerim ileri ki günlerde beraber sürme fırsatımızda olur smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post

Bu başlıktaki mesajlar

Reply to this topicStart new topic

Basit Görünüm Tarih: 26th April 2018 - 05:33 AM