Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
LADA VEGA'LARDA LGP SORUNU?, LADA VEGA LPG SORUNU?
Justman
mesaj Feb 3 2012, 01:24 PM
İleti #1

Üye
*

Grup: Lada Kulübü Üyesi
Üye No: 11,523
Kan Grubu: B Rh +
Lada Modeli : Lada Samara
İsim: Can

Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır bir araç almayı düşünüyordum tabii bu süre içinde bir sürü lada samara baktım fakat temizlerine sahipleri 8500-9000 bin gibi afaki uçuk fiyatlar istediklerinden(asla o parayı etmez bence) rotayı vegaya kırdım haliyle, fakat bunda da daha büyük sorunlar çıkmaya başladı..vegaların 8 valflerinin tutulmadığı söylendi,neyse 2005 hb 16 valf vega buldum bir tane yalnız satıcı lpg de sorun çıkardığını ve o yüzden benzinde kullandığını söyledi aynı şekilde serviste kendisine vegaların lpg de sorunlu olduğunu söylemiş...

Anlamadım gitti ne iştir,7500-8000 civarlarındaki bütçe nedeniyle lada bakıyordum ama bu gidişle ladadan vazgeçecem ne yazık ki dry.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
emreturhancan
mesaj Feb 3 2012, 02:07 PM
İleti #2

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Nereden: İzmir-Çeşme
Üye No: 8,255
Kan Grubu: B Rh -
Mesleğim: Turizm
İsim: Emre Turhan
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2004 Samara HB 1.5i

Bu konuda hemen her soru ve tedriginliğinizin cevabını bu forumda bulabilirsiniz. Bir çok Vega kullanıcısı aracını lpg ile kullanmakta. Hemen hemen hiç sıkıntı yaşamayanlar da çoğunlukta. Eğer biraz olsun arabanın dilinden anlıyorsanız ve lpg montajını işinin ehli bir yerde hatasız yaptırırsanız sorun yaşamazsınız. Forumu biraz kurcalamanızı tavsiye ediyorum; Vega sahibi arkadaşlar yorum yaparak yardımcı olacaktır ancak cevap gelene kadar bu arada forum içerisinde biraz sörf yaparsanız aklınızdaki bir çok sorunun cevabına ulaşacağınıza da eminim. Vega'ya lpg takılmaz, sorun çıkarır gibi fikirler üreten; bunlara inanan araç sahipleri, ustalar ve servislerle de muhattap olmamanızı ve bu olumsuz sözleri çok da dikkate almamanızı tavsiye ediyorum.

+Quote Post
onur
mesaj Feb 3 2012, 04:40 PM
İleti #3

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: istanbul
Üye No: 11,225
Kan Grubu: A Rh +
Lada Modeli : Lada Vega
Mesleğim: Ship Electronic Officer(Gemi elektrik ve elektronik Zabiti)
İsim: Onur
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2006 model hb

QUOTE(Justman @ Feb 3 2012, 01:24 PM) *
Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır bir araç almayı düşünüyordum tabii bu süre içinde bir sürü lada samara baktım fakat temizlerine sahipleri 8500-9000 bin gibi afaki uçuk fiyatlar istediklerinden(asla o parayı etmez bence) rotayı vegaya kırdım haliyle, fakat bunda da daha büyük sorunlar çıkmaya başladı..vegaların 8 valflerinin tutulmadığı söylendi,neyse 2005 hb 16 valf vega buldum bir tane yalnız satıcı lpg de sorun çıkardığını ve o yüzden benzinde kullandığını söyledi aynı şekilde serviste kendisine vegaların lpg de sorunlu olduğunu söylemiş...
Anlamadım gitti ne iştir,7500-8000 civarlarındaki bütçe nedeniyle lada bakıyordum ama bu gidişle ladadan vazgeçecem ne yazık ki dry.gif

dediğiniz gibi samaralar asla o parayı yapmaz o konuda haklısınız benim gözümde samaranın max ederi 6 bindir.Neyse vega samaraya göre kat kat üstündür fakat yerden samara göre yüksek olduğundan yolu samara kadar iyi kavrayamaz.Virajlara girdiğinde savurma vs gibi bir konu asla söz konusu olmaz.O bütçeye vegadan daha donanımlı araç bulamazsın.Dediğim seni korkuttuysa kule gergisi denilen 40 tl lık bir parça mevcut alır kendin takarsın.Amörtisör üst kulelerine bağlanır.Aynı zamanda aracın ön tarafından gelen plastik sesi azalmış olur.8 valfları nasıldır bilemem fakat 16. 1.6v benim gözümde uçak gibi seri ve güçlü bir motora sahip.Net 200 ibre var araçta 200un aşağısına indirdi babam ardından saldı bassa dahada gidicekti.Parça konusunda orjinal parçadan şaşarsan seni üzer asla yan sanayi parça alma.Kolay kolay hiçbir usta anlamaz sanayiye sakın adım atma aracını dağıtırlar yaptık diyip geri eline daha kötü halde verirler.Örnek verirsek ön konsol ışıklarının şase kablosu gevşemiş adam bize ön konsolu komple söküp arıza nerde bulmam lazım dedi babamda hadi kardeşim sen aç kaldın herhalde diye cevap verdi.Eve geldik gaz pedalının orda civata gibi bişey var onu sıktık olay bitti.2006'da sıfır aldık daha fren balatası disk vs hiçbirşey değiştirmedik araç şuan 88 binde ama rütin kontrollarını zamanında servise yaptırdık.Lpgde sorunsuz kullananlar mevcut fakat biz lpg taktırmadık yorum yapamıcam.Samaramızda lpg vardı sorunsuz kullanmıştık.Yol bilgisayarı taktırırsanız birçok bilgi edinebilirsiniz araç hakkında servise vs gitmeden.Aynı zamanda bütçeniz kısıtlı ladadan iyi araç bulmanız imkansız.Siz alın gerekli yardımı forumdaki üyeler yapacaktır size iyi forumlar herkese.

Bu ileti onur tarafından Feb 3 2012, 04:48 PM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
Merterak
mesaj Feb 3 2012, 05:21 PM
İleti #4

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: 42 Konya-Antalya 07
Üye No: 4,306
İsim: Mert
2. Araç Bilgileri : Renault

Kim demiş vegalar lpg de sorunlu diye ailemizde bulunan 1.5 16v Lada vega 1.5 yıldır atiker sıralı sistem lpg li ve her gün sorunsuz kullanılıyor. Lpg takıldığından beri 20bin den fazla km yapmış durumda en ufak bir sorunu yok. Bu araçlar lpg de sorunlu olayı maalesef bu işi beceremeyen ustaların en kestirmeden işi başından atmak için ortaya attığı bir yalandır....

+Quote Post
Justman
mesaj Feb 3 2012, 05:39 PM
İleti #5

Üye
*

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler.yeterli oldu bu cevaplar benim için, pekiv 16v bir lada vegayı yukarıdaki yazdığım rakamlara alabilirmiyim acaba,daha fazla çıkmaz çünkü,aslında ilk gönlümden geçen 99 ve üzeri samara ama bir türlü bulamadım hesaplısını..artık vega bakacam:)

Bu ileti Justman tarafından Feb 3 2012, 05:43 PM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
onur
mesaj Feb 3 2012, 05:42 PM
İleti #6

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

abicim max bütcen nedir klimalı hd lı şöyle güzel bir vega alabilirsin 12 bin tlye tabi modelide bu arada en düşük 2005 olur ama o kadar çıkamam dersen 2000 2001 klimalı 4 cam otomatik yanlış hatırlamıyorsam 1.5 1.6v ler 8 bin tl fln yapıyor.

+Quote Post
onur
mesaj Feb 3 2012, 05:45 PM
İleti #7

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-72103813/detay örnek olarak ekledim 1.5i 2000 model dediğim özelliklerde birde 2000 2001 model aracın kmsi 100binden aşağı olamaz sakın almayın km saati değiştirilmiştir kesinlikle.

+Quote Post
Skyr3x
mesaj Feb 3 2012, 06:57 PM
İleti #8

Üye
*

Nereden: Kocaeli
Üye No: 6,422
Kan Grubu: AB Rh +
İsim: Serhat
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 112hb 2004 78.000 km

Bizim memlekette sıralı sistem vegalarda randıman vermediği için normal sistem takmışlardı ki sıralı sistem lpg liye oranla gayet daha stabil calısıyordu (8v 2004 model.) ayrıca bosch beyinlerin lpg ile randıman problemi olduğu da bir gerçektir. sadece lada için geçerli değil. bosch beyinli arabaların genel problemidir lpg problemi.

+Quote Post
Justman
mesaj Feb 3 2012, 07:40 PM
İleti #9

Üye
*

QUOTE(onur @ Feb 3 2012, 05:45 PM) *
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-72103813/detay örnek olarak ekledim 1.5i 2000 model dediğim özelliklerde birde 2000 2001 model aracın kmsi 100binden aşağı olamaz sakın almayın km saati değiştirilmiştir kesinlikle.

yalnız bu araç 8 valf değilmi?

+Quote Post
onur
mesaj Feb 3 2012, 07:46 PM
İleti #10

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

QUOTE(Justman @ Feb 3 2012, 07:40 PM) *
yalnız bu araç 8 valf değilmi?

ilandaki araç için 1.5i yazılmış 8 valfa olana örnek verirsek http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...71681880/detay# iyi forumlar.

+Quote Post
ekotek
mesaj Feb 3 2012, 08:26 PM
İleti #11

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 11,568
İsim: ERKAN
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: vega 2001 STW 1,5i 8wlf

arkadaşlar sizin vegaları bilmem ama benimki sıkıntılı 30 tl lik gazla 70 km gidebiliyor bir türlü çözemediler 5 defa sistem sıfırladık lpg bu arada atiker marka oyüzden sökeceğiz daha öncede bu konuyla ilgili konuşmuştuk

+Quote Post
vedatpinar
mesaj Feb 17 2012, 01:06 AM
İleti #12

Üye
*

Nereden: ANKARA - BOLU
Üye No: 11,799
İsim: VEDAT PINAR

benim araç 2000 vega 8v. ramses sıralı sistem taktırdım. şimdilik bir sorun yok. yardımcı olacaksa.

+Quote Post
rsc86
mesaj Feb 17 2012, 11:53 AM
İleti #13

LADA KULÜBÜ Üyesi

Nereden: izmir bornova pınarbaşı
Üye No: 11,997
Lada Modeli : Diğer Markalar
İsim: hasan
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: " 1977 model Moskwitsch 2140 1500 sl
2. Araç Bilgileri : Moskwitsch 2140 1986

lada vega kalina moskowısch gibi rus araçlarını lpg işlerini daha önce rus otomobileri ile uğraşan kişi kurmlara montajı yaptırınız

+Quote Post
kkhamidoağa
mesaj Feb 18 2012, 06:07 PM
İleti #14

Üye
*

Nereden: ankara
Üye No: 1,898

Araba alacaksan TELMAN USTAYA kontrol ettir öyle alın derim,

LPG taktıracaksanız sormanızda fayda var derim.

Ben Telman a sordum taktırdım tahminen 150.000 km dir lpg kullanıyorum sıkıntım yok.

+Quote Post
efekantek
mesaj Feb 19 2012, 10:46 AM
İleti #15

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: İZMİT MERKEZ
Üye No: 10,411
Kan Grubu: 0 Rh +
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1990 Лада Samara
2. Araç Bilgileri : 2007 Palio_Sole MultiJet

Samara'nın tadı başkadır.Tek söyleyebileceğim bu.
Lada vega alınacaksa 1.5 16 veya 1.6 16valf alınır.2005 ve üzeri alınır.Bütçeye göre hidrolik ve klimalı alınır.11-12 lira para verilir.
Eğer o paralara çıkmıyorsanız 8valf vega alacağınıza 1.5 Samara alın paşa paşa binin.Özellikle GM enjeksiyon sistemli samara alırsanız teknokta lpg'de de problem yaşamadan kullanırsınız.
Derli toplu samaralar 7.500'e satılıyor.

+Quote Post
efekantek
mesaj Feb 19 2012, 11:31 PM
İleti #16

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: İZMİT MERKEZ
Üye No: 10,411
Kan Grubu: 0 Rh +
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1990 Лада Samara
2. Araç Bilgileri : 2007 Palio_Sole MultiJet

QUOTE(Justman @ Feb 3 2012, 01:24 PM) *

Sizin zaten 2000 samara'nız yok mu ben onu atladım biggrin.gif

+Quote Post
enis
mesaj Dec 12 2012, 10:36 PM
İleti #17

Üye
*

Üye No: 12,816
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2000

arkadaşlar. ehliyetimi yeni aldım. sıra bir araç almaya geldi.
çevreme sorduğumda broadway diyor. ama 93-94 model bir broadway'a 7-8 bin tl vermeye gönlüm razı olmuyor. bu tutarlarda lada samara ve vega var.

ama vegalardan yana da gözümü korkutuyorlar. yok elektrik arızası verir. herkesin bindiğinden, herkesin tuttuğundan şaşmayacaksın, sorun yaşarsın falan diye.
açıkçası bir yanım vega al diyor.

diğer yanım ise korkuyor.

aynı tutarda 2001 üstü samaralar da var. vegalar da.
vegaların da bir kaç çeşidi var ve ben maalesef bilemiyorum. hangisi?birbirinden farkı ney?

bu konuda bilgi ve tavsiyelerinize ve açıkçası biraz da cesarete ihtiyacım var.

şöyle aslanlar gibi ve lada'm olsa da çevremdeki insanların lada hakkındaki önyargılarını kırsam.smile.gif

+Quote Post
LeqoLaSs*
mesaj Dec 13 2012, 12:46 PM
İleti #18

LADA KULÜBÜ Üyesi

Nereden: Avcılar
Üye No: 12,634
İsim: Ahmet can
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2006 1.6 16 Valve Ac Sedan

Hocam böyle şeylere inanmayın..Gaz taktırmadan önce herkes çok sorun çıkartır yok araban patlar böyle diyorlardı..Gazı bi taktırdım hiç sıkıntı yok en azından cebimden fazla para çıkmıyo..Lada vegalara uyumsuz diye bişey yok..aklınızda bulunsun hayırlı forumlar..

+Quote Post
LeqoLaSs*
mesaj Dec 13 2012, 12:48 PM
İleti #19

LADA KULÜBÜ Üyesi

Nereden: Avcılar
Üye No: 12,634
İsim: Ahmet can
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2006 1.6 16 Valve Ac Sedan

QUOTE(enis @ Dec 12 2012, 10:36 PM) *
arkadaşlar. ehliyetimi yeni aldım. sıra bir araç almaya geldi.
çevreme sorduğumda broadway diyor. ama 93-94 model bir broadway'a 7-8 bin tl vermeye gönlüm razı olmuyor. bu tutarlarda lada samara ve vega var.

ama vegalardan yana da gözümü korkutuyorlar. yok elektrik arızası verir. herkesin bindiğinden, herkesin tuttuğundan şaşmayacaksın, sorun yaşarsın falan diye.
açıkçası bir yanım vega al diyor.

diğer yanım ise korkuyor.

aynı tutarda 2001 üstü samaralar da var. vegalar da.
vegaların da bir kaç çeşidi var ve ben maalesef bilemiyorum. hangisi?birbirinden farkı ney?

bu konuda bilgi ve tavsiyelerinize ve açıkçası biraz da cesarete ihtiyacım var.

şöyle aslanlar gibi ve lada'm olsa da çevremdeki insanların lada hakkındaki önyargılarını kırsam.smile.gif

Hiç korkun olmasın kardeş düzgün bir vega al bakımlarını yaptır tık demez..Dikkat et ladaya sevgi gösterirsen o da sana sevgi gösterir.. wink.gif

Bu ileti LeqoLaSs* tarafından Dec 13 2012, 12:48 PM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
osman3282
mesaj Dec 16 2012, 04:46 PM
İleti #20

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 12,595
İsim: osman

QUOTE(Justman @ Feb 4 2012, 01:24 AM) *

şu arabayı bi incele klimada var hoşuma gitti 2006 model fiyatıda iyi gibi klimalı yazmamış ondan satamadı demek ki resimde klima hortumu klima düğmesi görünüyor

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...106757508/detay

+Quote Post

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

Basit Görünüm Tarih: 24th November 2017 - 10:36 PM