Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Çelik Motor - cooper marka lastik distribütörlüğünü almıştır
samara74
mesaj Sep 2 2008, 02:46 PM
İleti #1

İSTANBUL Bölge Sorumlusu
Grup Simge

Grup: Administrator
Nereden: Dünya
Üye No: 27
Kan Grubu: B Rh +
Lada Modeli : Lada Samara
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2004 hb

Çelik Motor cooper marka lastik (amerikan menşeili) distribütörlüğünü almış bulunmaktadır. kaliteli lastik / uygun fiyat anlayışı aynı çatı altında toplanmış bulunmaktadır böylece.

Cooper Motorlu Araç Lastikleri basın toplantısı-İstanbul Ortaköy Radisson SAS Otel-Pupa Teras
ABD’NİN ÜNLÜ LASTİK MARKASI COOPER ANADOLU GRUBU İŞTİRAKİ ÇELİK MOTOR İLE TÜRKİYE’DE

Cooper lastikleri, binek araç lastikleri, yüksek performans lastikleri, 4x4 lastikleri ve kış lastikleri olmak üzere 4 ana grup altında 2008 yılı Haziran ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak. ABD ve İngiltere’de üretim tesisleri bulunan Cooper’ın Türkiye’de satışa sunulacak lastik modellerinin %90’ı ABD’den %10’u ise İngiltere’den ithal edilecek.

Cooper Türkiye Marka Yöneticisi Serdar Giden ve Çelik Motor Lojistik Müdürü Talat Yazıcıoğlu ile birlikte düzenlediği basın toplantısında konuşan Çelik Motor Genel Müdürü Alp Evcimen, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Hem önemli bir marka olması hem de Türkiye'de henüz bir faaliyeti olmaması nedeniyle Cooper ön plana çıktı ve 1,5 ay önce bir anlaşma yapıldı. bu anlaşma için basın toplantısı düzenlenmedi. Cooper, ilk 2 sene içerisinde 300 bin adetlik yani % 7-8 lik bir pazar payına çıkmayı düşündüğümüz bir ürün, bu da tahminen 25 milyon dolarlık bir ciro demek. Çelik Motor'un halen 300 milyon dolar civarında bir cirosu var ve Cooper bu ciro içerisinde önemli bir yer tutacak. Bu markanın ben Türkiye'de başarılı olacağına eminim”

Çelik Motor Lojistik Müdürü Talat Yazıcıoğlu ise, Türkiye’de ilk etapta ülke geneline yayılmış 100’den fazla satış noktasında tüketiciyle buluşacağını belirterek, “Cooper Lastikleri düşük fiyatı, yüksek kalitesi ve üstün performansı ile Türk tüketicisinin beklentilerindeki boşluğu dolduracaktır. Cooper lastikleri için verdiğimiz ömür boyu garanti; patlamalar hariç, üretim hataları, yani balon yapma, taban atıklığı, balans tutmama gibi üretim hatalarına karşı verdiğimiz garanti lastiğin diş izi silinene kadar devam edecek. Geniş ürün yelpazesi ile çeşitliliği, yüksek stok seviyesi ile bulunabilirliği sağlayacağız. Cooper'ı ABD'deki fiyatların altında Türkiye'de satışa sunmayı ve 2 yıl içerisinde 200 bin adetlik satışa ulaşmayı hedefliyoruz.

Cooper niye bu zamana kadar Türkiye'de yoktu diyebilirsiniz. Bu aslında ABD'li markaların Avrupa ve Uzakdoğu'da çok rekabetçi olamamalarından kaynaklandı. Son bir kaç yıldır özellikle Euro-Dolar paritesindeki değişimden dolayı dolar maliyetli mallar Uzakdoğuda şimdi artık yer edinmeye başladı. Şu anki durum itibariyle Cooper burada rekabetçi olabilecek bir fiyat politikasına geldi. Kendi bayi teşkilatımız var diğer firmalarla da görüşmelerimiz var, o noktalarda da lastiklerimizi satışa sunacağız. Ama artık şu bir gerçek otomobil kullanıcıları lastiğini ayrı bir mekanda, bakımını ayrı bir mekanda, yağını ayrı bir mekanda istemiyor, bütün hizmetleri bir tek mekanda almak istiyor. Biz de o mekanlarda o hizmetleri vereceğiz. Ayrıca sadece lastik işi yapan bayilerimiz de olacak" dedi.

Go to the top of the page

+Quote Post
wankel
mesaj Sep 2 2008, 02:49 PM
İleti #2

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Grup: Lada Kulübü Üyesi
Üye No: 5,073
Kan Grubu: A Rh +
Mesleğim: veteriner hekim
İsim: Mahmut
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: hb
2. Araç Bilgileri : MB C180 KOMP. AVANTGARDE

Hayırlı uğurlu olsun. biliyorsunuz daha yeni bir hafta olacak 4 lastik alalı. inşallah bundan sonraki lastiklerimiz güven otodan olur.

+Quote Post
cem
mesaj Sep 2 2008, 03:04 PM
İleti #3

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: Küçükçekmece
Üye No: 51
İsim: cem
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: .

Özellikle 4x4 lastikleri üzerine çok iyidir cooper.

+Quote Post
samara74
mesaj Sep 9 2008, 11:39 AM
İleti #4

İSTANBUL Bölge Sorumlusu
Grup Simge

detaylı bilgi için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz

http://www.coopertire-tr.com/

+Quote Post
doc_tor112
mesaj Oct 18 2008, 12:40 AM
İleti #5

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 6,163
Kan Grubu: 0 Rh -
Mesleğim: doktor

QUOTE(samara74 @ Sep 9 2008, 12:39 PM) *
detaylı bilgi için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz

http://www.coopertire-tr.com/

hayırlı olsun.umarım işler istediğiniz gibi olur.

+Quote Post
Sunay
mesaj Oct 18 2008, 10:52 AM
İleti #6

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Üye No: 5,132
İsim: sunay
2. Araç Bilgileri : marea liberty 2004

iyi de bizim ladalara yarayacak lastik yok ki bunlarda siteye baktım en küçük lastik ebetları 185-70-14 olanı var buda çok geniş lastik ve 14 jant 13 jant yok ki inşallah getirirler vegalara uyar belki ama samaralara uygun sayılmaz

Bu ileti cynau77 tarafından Oct 18 2008, 10:53 AM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
çaylak_127
mesaj Oct 18 2008, 10:58 AM
İleti #7

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Üye No: 3,962
Kan Grubu: 0 Rh -
Mesleğim: esnaf-CAMCI

vatana millete hayırlı olsun ...

+Quote Post
samara74
mesaj Oct 18 2008, 11:55 AM
İleti #8

İSTANBUL Bölge Sorumlusu
Grup Simge

QUOTE(cynau77 @ Oct 18 2008, 11:52 AM) *
iyi de bizim ladalara yarayacak lastik yok ki bunlarda siteye baktım en küçük lastik ebetları 185-70-14 olanı var buda çok geniş lastik ve 14 jant 13 jant yok ki inşallah getirirler vegalara uyar belki ama samaralara uygun sayılmaz

lifeliner gls modelinin var diye görmüştüm 175/13 ebadı

+Quote Post
Sunay
mesaj Oct 18 2008, 02:51 PM
İleti #9

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Üye No: 5,132
İsim: sunay
2. Araç Bilgileri : marea liberty 2004

bu işe yeni başladılar zaten sanırım 1-2 yıl içinde 13 jant çeşitleri de gelir

+Quote Post
cem
mesaj Oct 18 2008, 03:02 PM
İleti #10

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Bu arada bir şey dikkatimi çekti. Çelik motor yetkilileri basın toplantısı yapıyor ama basın yok. Masanın üzerinde ses kayıt cihazı ve mikrofon göremiyorum. Ve bana veya şirkette hiç kimseye basın daveti gelmedi. Çelik motor bir garip şirket... Kalinaların lansmanını yaptılar yine davet göndermediler.

+Quote Post
GÜVEN ÇELİK
mesaj Oct 19 2008, 12:13 AM
İleti #11

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: GÜVEN OTO LADA ; SULTANMURAT MAHALESİ ÇİZMECİ SOKAK NO-60-62
Üye No: 12
Kan Grubu: 0 Rh +

2008 İSTANBUL FUAR MERKEZİNDE fotoraftanda göründüğü gibi COOPER marka lastiklerde tanıtıldı

+Quote Post
cem
mesaj Oct 19 2008, 08:43 AM
İleti #12

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Anadolu Grubu tam komedi. Kia'nın standının yanına lastigi sıkıştırmış. Getirdigi lastigin lansmanını beceremeyen zihniyet ancak böyle tanıtım yapar. Diyorumki bu marka özellikle Arazi lastikleri konusunda uzman. Good Year wrangler Cap düzenliyor, neden cooper cap olmasın. Tanıtım ancak bu şekilde olur. Ama basın toplantısını beceremeyenler nasıl bunu yapsın. Otomotiv yedekparca ve aksesuarları fuarı düzenlenecek. Bakalım o zaman stantları nasıl olacak.

+Quote Post
GÜVEN ÇELİK
mesaj Oct 22 2008, 08:48 PM
İleti #13

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Amerikan Efsanesi Türkiye'de

2008-05-28 15:49:20

Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından Anadolu Grubu’nun lokomotif şirketi Çelik Motor, otomotiv sektöründeki uzun yıllara dayanan deneyim ve profesyonel yaklaşımını, yeni bir pazara girerek başka bir seviyeye taşıyor. Amerika’nın lider lastik markası Cooper Tire, bundan böyle Çelik Motor güvencesiyle ülkemize ithal edilecek.

Cooper Tire, 1914 yılında Ohio’da M&M Manufacturing adıyla kuruldu. 1917 yılında şimdiki genel merkezinin bulunduğu Findlay’e taşınan şirket, 1946 yılında Cooper Tire & Rubber Company ismini aldı. Neredeyse bir asırdır, otomobil, hafif ticari araç, ağır vasıta, motosiklet ve yarış araçları için lastik üretimini, dağıtımını ve satışını gerçekleştiren firmanın son verilere göre 10 ülkeye yayılmış 67 noktada ,13,000’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

Cooper Tire firması, Amerika, Avrupa, Asya, Afrika ve Avustralya kıtaları üzerinde 155’den fazla ülkede satış gerçekleştirmektedir. Kuzey Amerika’nın 4. ve dünyanın 9. büyük lastik firması olan Cooper Tire, Zeon serisi ile performans lastiklerinde, Discoverer serisi ile 4x4 lastiklerinde, kalitesi ve güvenirliliği ile dünya çapında haklı bir üne sahiptir. Yılda 45,000,000’dan fazla lastik üretimi gerçekleştiren firma, yüksek performanslı ürünlerinin devamı olarak yarış organizasyonlarının da güçlü ve değişmez markasıdır. Cooper Tire, dünyanın farklı ülkelerinde motorsporlarını ve çeşitli şampiyonlukları desteklemektedir.

Motorsporlarının dünya kupası sayılan A1 Grand Prix’inin ve Atlantic Şampiyonası’nın tek lastik sağlayıcısı olan Cooper Tire, son olarak geçtiğimiz günlerde Amerika’da 100,000,000’dan fazla kişi tarafından takip edilen rodeo yarışları resmi organizatörü olan Professional Bull Riders’ın resmi sponsoru olma kararını açıkladı.

Türkiye’de 2008 yılının Mayıs ayında satışına başlanan Cooper lastikleri, Çelik Motor güvencesiyle Türk tüketicisiyle buluşuyor. Ülkemizde, binek lastikleri, yüksek performans lastikleri, 4x4 lastikleri ve kış lastikleri olmak üzere 4 ana grupta satışa sunulan lastik modellerinin % 90’ı Amerika’dan, % 10’u ise İngiltere’den ithal
edilecek.

Çelik Motor Genel Müdürü Alp Evcimen basın toplantısında yaptığı konuşmada “ Cooper markası sadece Amerika’da değil, pek çok Avrupa ülkesinde çok büyük satış adetlerine ulaşmış, imajı ve algısı çok yüksek bir marka. Böyle dünya devi bir markayı ülkemize ithal etmekten son derece memnunuz. Cooper lastiklerinin, bilinçli Türk tüketicisi tarafından çok kısa bir sürede algılanacağına ve lastik piyasasında önemli bir rol üstleneceğine inanıyorum. Çelik Motor olarak her zaman olduğu gibi hedeflerimizi sağlam adımlar atarak oturmuş bir marka kimliği ile doğru hedef kitleye doğru ürünü sunmak üzerine kurduk. Bu strateji bize beraberinde başarılı bir satış grafiği de getirecektir. ” diye konuştu.

Çelik Motor Lojistik Müdürü Talat Yazıcıoğlu ise, Türkiye’de ilk etapta ülke geneline yayılmış 100’den fazla satış noktasında tüketiciyle buluşacağını belirtti. Yazıcıoğlu ; “Cooper Lastikleri düşük fiyatı, yüksek kalitesi ve üstün performansı ile Türk tüketicisinin beklentilerindeki boşluğu dolduracaktır. Türk lastik sektörüne, yüksek üretim teknolojisi ve kalitesinden aldığı güç ile yeni bir soluk getirecek olan Cooper lastiklerinde üretim hatalarına karşı da ömür boyu garanti veriyor olacağız” diye konuştu.

Çelik Motor’un otomotiv sektöründeki deneyimini ve Amerikan Cooper Lastiklerinin büyük desteğini birleştirerek Türk tüketicisine beklediklerinin üzerinde bir hizmet sunacaklarını belirten Yazıcıoğlu; “ Geniş ürün yelpazesi ile çeşitliliği, yüksek stok seviyesi ile bulunabilirliği sağlayacağız. iki yıl içerisinde 200.000 adetlik bir satışa ulaşmayı hedefliyoruz.” diyerek Cooper markasına duyduğu güvenin altını çizdi.

+Quote Post
GÜVEN ÇELİK
mesaj Oct 22 2008, 09:26 PM
İleti #14

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

02/06/2008

İSTANBUL - Kia ve Lada’nın da distribütörü olan Anadolu Grubu’nun lokomotif şirketi Çelik Motor, Amerika’nın lider lastik markası Cooper Tire’ı Türkiye’ye getirdi. Cooper, neredeyse bir asırdır, otomobil, hafif ticari araç, ağır vasıta, motosiklet ve yarış araçları için lastik üretimini, dağıtımını ve satışını gerçekleştiren Kuzey Amerika’nın dördüncü dünyanın dokuzuncu büyük lastik üreticisi. Cooper Tire, Zeon serisi ile performans lastiklerinde, Discoverer serisi ile 4x4 lastiklerinde, kalitesi ve güvenirliliği ile dünya çapında üne sahip.
Yılda 45 milyondan fazla lastik üretimi gerçekleştiren firma, yüksek performanslı ürünlerinin devamı olarak yarış organizasyonlarının da güçlü ve değişmez markası. Dayanıklılığıyla tanınan lastikler Türkiye pazarında Çelik Motor tarafından üretim hatalarına karşı ömür boyu garantiyle satılacak. (Radikal)

+Quote Post
babacandar
mesaj Nov 3 2008, 07:46 PM
İleti #15

Üye
*

Üye No: 1,944

Bende de 2000 model bir keçi (NİVA)mevcut .. ve Cooper gerçekten güzel lastik fakat arkadaşların diğer araçlar için de belirttiği gibi, bizim keçileri üzmeden yormadan bozmadan, kullanım ölçülerinde offroad arazi şartları için kullanılabilecek lastik ebadı yok..Fazla bir değişiklik yapmadan bizim keçilerde kullanabilecek maximum ölçü 205 x 80 x 16 ..Bundan kellisi üzer yorar bozar.. Umarım dünyanın özellikle offroad lastikleriyle ün yapmış bu markasını Grubun öz evlatlarından keçiler için de üretimini yaptırtıp getirirler.

+Quote Post
GÜVEN ÇELİK
mesaj Nov 5 2008, 11:21 PM
İleti #16

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Merak etmeyin Mustafa dostum niva içinde lastik var,Grubun öz evlatları ( lada niva araçları unuturmuyuz hiç )-lada niva araçlar bizim kahramanlarımızdır onun için diyer lada modelerine verdiğimiz hızmetleri lada niva araçlarada vermekteyiz

+Quote Post
babacandar
mesaj Nov 10 2008, 10:53 PM
İleti #17

Üye
*

Üye No: 1,944

Eyvallah Mümin Hocam,
Ercova'da senin pankartı gördüm aradım ama seni göremedim ... Biz cuma akşamından girdik pazar bizim Reis'in yarışı biter bitmez hareketlendik
hafif fakat seyri çok güzel bir parkur ile Yuvacık'a indik.. yapılacak ilk etkinlikte görüşmek üzere ..

+Quote Post
aliozkan
mesaj Apr 23 2009, 12:54 PM
İleti #18

Üye
*

Üye No: 3,929
Mesleğim: memur

Arkadaşlar bugün Edirnede lada servisine gidi 4 adet cooper lifener gls lasitk taktırdım. Ben daha önce neden değiştirmemişimki bu lastikleri diye kendime kızdım. SAnki benim araba gitmiş başka bi araba gelmiş. O kadar rahat oldu direksiyon sormayın. Soranlara tavsiye ederim.

+Quote Post
turgay3420
mesaj Feb 7 2010, 09:39 PM
İleti #19

Üye
*

Nereden: İstanbul
Üye No: 9,029
Kan Grubu: A Rh -
Mesleğim: Hukuk

QUOTE(GÜVEN ÇELİK @ Oct 22 2008, 08:48 PM) *
Amerikan Efsanesi Türkiye'de

2008-05-28 15:49:20

Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından Anadolu Grubu’nun lokomotif şirketi Çelik Motor, otomotiv sektöründeki uzun yıllara dayanan deneyim ve profesyonel yaklaşımını, yeni bir pazara girerek başka bir seviyeye taşıyor. Amerika’nın lider lastik markası Cooper Tire, bundan böyle Çelik Motor güvencesiyle ülkemize ithal edilecek.

Cooper Tire, 1914 yılında Ohio’da M&M Manufacturing adıyla kuruldu. 1917 yılında şimdiki genel merkezinin bulunduğu Findlay’e taşınan şirket, 1946 yılında Cooper Tire & Rubber Company ismini aldı. Neredeyse bir asırdır, otomobil, hafif ticari araç, ağır vasıta, motosiklet ve yarış araçları için lastik üretimini, dağıtımını ve satışını gerçekleştiren firmanın son verilere göre 10 ülkeye yayılmış 67 noktada ,13,000’den fazla çalışanı bulunmaktadır.
Cooper Tire firması, Amerika, Avrupa, Asya, Afrika ve Avustralya kıtaları üzerinde 155’den fazla ülkede satış gerçekleştirmektedir. Kuzey Amerika’nın 4. ve dünyanın 9. büyük lastik firması olan Cooper Tire, Zeon serisi ile performans lastiklerinde, Discoverer serisi ile 4x4 lastiklerinde, kalitesi ve güvenirliliği ile dünya çapında haklı bir üne sahiptir. Yılda 45,000,000’dan fazla lastik üretimi gerçekleştiren firma, yüksek performanslı ürünlerinin devamı olarak yarış organizasyonlarının da güçlü ve değişmez markasıdır. Cooper Tire, dünyanın farklı ülkelerinde motorsporlarını ve çeşitli şampiyonlukları desteklemektedir.

Motorsporlarının dünya kupası sayılan A1 Grand Prix’inin ve Atlantic Şampiyonası’nın tek lastik sağlayıcısı olan Cooper Tire, son olarak geçtiğimiz günlerde Amerika’da 100,000,000’dan fazla kişi tarafından takip edilen rodeo yarışları resmi organizatörü olan Professional Bull Riders’ın resmi sponsoru olma kararını açıkladı.

Türkiye’de 2008 yılının Mayıs ayında satışına başlanan Cooper lastikleri, Çelik Motor güvencesiyle Türk tüketicisiyle buluşuyor. Ülkemizde, binek lastikleri, yüksek performans lastikleri, 4x4 lastikleri ve kış lastikleri olmak üzere 4 ana grupta satışa sunulan lastik modellerinin % 90’ı Amerika’dan, % 10’u ise İngiltere’den ithal
edilecek.

Çelik Motor Genel Müdürü Alp Evcimen basın toplantısında yaptığı konuşmada “ Cooper markası sadece Amerika’da değil, pek çok Avrupa ülkesinde çok büyük satış adetlerine ulaşmış, imajı ve algısı çok yüksek bir marka. Böyle dünya devi bir markayı ülkemize ithal etmekten son derece memnunuz. Cooper lastiklerinin, bilinçli Türk tüketicisi tarafından çok kısa bir sürede algılanacağına ve lastik piyasasında önemli bir rol üstleneceğine inanıyorum. Çelik Motor olarak her zaman olduğu gibi hedeflerimizi sağlam adımlar atarak oturmuş bir marka kimliği ile doğru hedef kitleye doğru ürünü sunmak üzerine kurduk. Bu strateji bize beraberinde başarılı bir satış grafiği de getirecektir. ” diye konuştu.
Çelik Motor Lojistik Müdürü Talat Yazıcıoğlu ise, Türkiye’de ilk etapta ülke geneline yayılmış 100’den fazla satış noktasında tüketiciyle buluşacağını belirtti. Yazıcıoğlu ; “Cooper Lastikleri düşük fiyatı, yüksek kalitesi ve üstün performansı ile Türk tüketicisinin beklentilerindeki boşluğu dolduracaktır. Türk lastik sektörüne, yüksek üretim teknolojisi ve kalitesinden aldığı güç ile yeni bir soluk getirecek olan Cooper lastiklerinde üretim hatalarına karşı da ömür boyu garanti veriyor olacağız” diye konuştu.
Çelik Motor’un otomotiv sektöründeki deneyimini ve Amerikan Cooper Lastiklerinin büyük desteğini birleştirerek Türk tüketicisine beklediklerinin üzerinde bir hizmet sunacaklarını belirten Yazıcıoğlu; “ Geniş ürün yelpazesi ile çeşitliliği, yüksek stok seviyesi ile bulunabilirliği sağlayacağız. iki yıl içerisinde 200.000 adetlik bir satışa ulaşmayı hedefliyoruz.” diyerek Cooper markasına duyduğu güvenin altını çizdi.

Samırım bu lastikler ladaya hitap etmiyor.

+Quote Post
samara74
mesaj Feb 7 2010, 11:33 PM
İleti #20

İSTANBUL Bölge Sorumlusu
Grup Simge

QUOTE(turgay3420 @ Feb 7 2010, 09:39 PM) *
Samırım bu lastikler ladaya hitap etmiyor.

bu kanıya nereden vardınız.
daha 2 ay önce 4 adet cooper kar lastiği taktırdım. 175/70/13
son kar yağışlarında mükemmel sonuçlar verdiğini bizzat söyleyebilirim

+Quote Post

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

Basit Görünüm Tarih: 21st April 2018 - 11:30 AM