Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

Reply to this topicStart new topic
Çelik Motor- stafanelli lpg sistemleri distribütörü, yetkili bayiler
samara74
mesaj Sep 2 2008, 02:42 PM
İleti #1

İSTANBUL Bölge Sorumlusu
Grup Simge

Grup: Administrator
Nereden: Dünya
Üye No: 27
Kan Grubu: B Rh +
Lada Modeli : Lada Samara
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2004 hb

bilindiği gibi çelik motor stefanelli marka lpg kitlerinin resmi distribütörü olmuştur. yetkili bayilikler de oluşmaya başlamıştır.
çelik motor garantisi altında yetkili bayilerde gönül rahatlığı ile lpg kitlerini bağlayabilirsiniz. uygun fiyat ve ödeme koşulları ile uzun vadeler de yapılmakta.

istanbul afa servis çelik motor yetkili bayiliğini almış bulunmaktadır. kaliteli servis anlayışı ile ve çelik motor güvencesi altında burada gönül rahatlığı ile lpg dönüşümünüzü gerçekleştirebilirsiniz. sadece lada marka araçlara değil , dilediğiniz markalara da aynı şekilde garanti kapsamında lpg kiti uygulatabilirsiniz.
afa servis irtibat için : 0212-671-71-61.
yetkili isim : can bey

not : lada kulübü üyesi olduğunuzu belirtmenizde fayda var smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
samara74
mesaj Jan 25 2009, 02:30 PM
İleti #2

İSTANBUL Bölge Sorumlusu
Grup Simge

çelik motor stefanelli distribütörlüğüne başlamadan önce bende aracıma atiker sıralı sistem taktırmıştım ve hala da kullanıyorum. hiç bir sorun yaşatmadı.

+Quote Post
Vega Murat
mesaj Jan 30 2009, 08:48 AM
İleti #3

Üye
*

Grup: Lada Kulübü Üyesi
Üye No: 4,363
Kan Grubu: 0 Rh +
Mesleğim: Makine Teknisyeni

Çelik motor Lpg için site yapmış bayilerin adresleri ve telefonları var. Belki işinize yarar.

http://www.celikmotorlpg.com

+Quote Post
samara74
mesaj Mar 17 2009, 06:53 PM
İleti #4

İSTANBUL Bölge Sorumlusu
Grup Simge

Çelik Motor kitleri vidasına - somununa kadar ithal geliyor. bunun dışındaki ''stefanelliciler'' ise karma kitler kullanıyor wink.gif

+Quote Post
trio
mesaj Jun 27 2009, 03:50 PM
İleti #5

Üye
*

Grup:
Üye No: 1,194
Kan Grubu: AB Rh +

Arkadaşlar ben bugün kalinama stefanelli lpg kitimi taktırdım aracı aldım bence gerçekten süper beylikdüzü üstün otoda murat usta yaptı montajı arabanın gidişinde en ufak bir fark yok 1200 tl ye 10 taksitle aldım benzin olayı dayanılmaz bir boyuta gelmişti artık kalinalar biraz yakıyor çünkü 1.6 motor 8 v olunca neyseki lpg imdadımıza yetişti bugüne kadar benzine verdiğim paraya şimdi acıyorum. mad.gif

+Quote Post
emre_ozk
mesaj Sep 26 2009, 08:05 AM
İleti #6

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 1,401
Kan Grubu: A Rh +

selamlar
bende stefanelli var sorun yaşıyorum izmitte yaptıracağım yer yok celikmotorlpg sitesinde yazan sorumluyu aradım bakmıyoruz diyorlar ne yapacaz bilmiyorum.

+Quote Post
emre_ozk
mesaj Sep 26 2009, 08:58 AM
İleti #7

LADA KULÜBÜ Üyesi

kalina2009; yardımınız için teşekkürler sizin bu dediğiniz ayar olayını izmitte hiç kimse yapamaz koca sanayi bir tane bile usta yok. ilk işim çelik motoru aramak olacak yada çevre illerde sorunumu çözmeye yönelecem. bana en yakın 60 km sakaryada var. aslında ayarda bi sorun yok aracımın motor kısmında gaz kokusu var tahminimce diyaframdan kaçırıyor. bu ayara tazeleme yapmanın belli bir km'si varmı..

+Quote Post
emre_ozk
mesaj Sep 27 2009, 06:50 PM
İleti #8

LADA KULÜBÜ Üyesi

QUOTE(Kalina2009 @ Sep 26 2009, 02:31 PM) *
Ayarın km si varmı yokmu bilmiyorum ama sorduğumda kolay kolay bozulmaz dediler çünkü beyne yazılıyor bu ayarlar beyin bozulmadıkca sanırım bozulmaz. Gaz kokusu varsa ihmal etmeyin derim Allah hepimizi korusun. Dediğim gibi kesinlikle çelikmotor u aramanızı tavsiye ederim saydığım isimler size kesin yardım ederler çelikmotor a yıllarını vermiş ve işlerini saygıyla yapan insanlar.

Ben sorunu çözdüm herşey kalörifer musluğundan sebep musluk bozulmuş su kaçırıyordu tüpede su gitmediği için sorun oluştu. ama lpg nin filtresini filan değiştirmem lazım servis arayışım sürüyor.

+Quote Post
ykulac
mesaj Oct 7 2009, 10:55 AM
İleti #9

LADA KULÜBÜ Üyesi

Nereden: sakarya
Üye No: 90

sakarya'da lada bayisi var. elbirlik otomotiv. burada stefanelli takıyorlar ve çelik motorun bayisi. ben lpg kitini buraya taktırdım. işçilik çok kaliteli. tavsiye ederim. buraya ayar yaptırabilirsiniz.

+Quote Post
emre_ozk
mesaj Oct 8 2009, 06:04 PM
İleti #10

LADA KULÜBÜ Üyesi

QUOTE(ykulac @ Oct 7 2009, 11:55 AM) *
sakarya'da lada bayisi var. elbirlik otomotiv. burada stefanelli takıyorlar ve çelik motorun bayisi. ben lpg kitini buraya taktırdım. işçilik çok kaliteli. tavsiye ederim. buraya ayar yaptırabilirsiniz.

Evet dediğininz gibi çelik motora mail atmıştım rüştü bey beni elbirlik otomotiv e yönlendirdi. oraya gideceğim sıfır niva almaya niyetim var bir pazarlıkta ederim. yardımınız için teşekkürler.

+Quote Post
seydibey
mesaj Oct 19 2009, 09:44 PM
İleti #11

Üye
*

Üye No: 6,062
Kan Grubu: 0 Rh -

Çelik motor,ülkemizde pek fazla servis ağı bulunmayan STEFANELLİ nin tanıtımını yeterince yapmıyor.Aracımda Stefanelli lpg takılı ve gayet memnunum.Lpg taktırmak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

Bu ileti seydibey tarafından Oct 19 2009, 09:45 PM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
SEAGAL
mesaj Feb 5 2010, 04:52 PM
İleti #12

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye
Grup Simge

Nereden: Türkiye
Üye No: 5
Lada Modeli : Diğer Markalar
İsim: Koray
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: Dacia Sandero Stepway , 1.5 dci 90 hp , Euro 5

Stefanelli Otogaz Sistemleri Satış Şefi Gürsu Talgar ile Söyleşi

Geşmiş dönemlerde ülkemizde Stefanelli Otogaz Sistemleri Türkiye distribütörlüğü Anadolu Grubu şirketi olan Çelik Motor Ticaret A.Ş. tarafından yürütülmeye başladı.

Çelik Motor Tic. A.Ş. Lada Yedek Parça ve Stefaneli Otogaz Sistemleri Satış Şefi Gürsu Talgar ile çalışmaları hakkında gerçekleştirdiğimiz söyleşi aşağıda yer almaktadır.

Merhaba öncelikle kendinizden bahseder misiniz?

İsmim Gürsu Talgar, 1966 İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunuyum. 1991 yılından bu yana Çelik Motor Tic. A.Ş. 'de yurt içinde ve yurt dışında çeşitli görevlerde bulundum.

Bizlere Çelik Motor’un faaliyetleri ve buradaki görevlerinizden bahseder misiniz?

Bir Anadolu Grubu şirketi olarak Çelik Motor Ticaret A.Ş’nin faaliyet konusu esas itibariyle otomotivdir. 1960 yılından bu yana faaliyette olan şirket çeşitli dönemlerde Skoda ve Java markalarının Türkiye’de üretimini yapmış, Honda markasının Türkiye Distribütörlüğünü almış ve Türkiyedeki Honda Otomobil fabrikasını kurmuş, Rus VAZ firması ile yapmış olduğu anlaşma ile de uzun yıllardır Lada markasının Türkiye distribütörlüğünü yürütmüştür.

Halen Kia ve Lada marka otomobillerin Türkiye distribütörlüğünü yürütmekte olan Çelik Motor Tic. A.Ş., aynı zamanda bir Amerikan efsanesi olan Cooper Lastikleri ve İtalyan Stefanelli LPG Otogaz dönüşüm Sistemlerinin de Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir.

Benim şirketteki görevim Lada marka araçların yedek parçaları ile LPG Otogaz Dönüşüm Sistemleri ve parçalarının Satış Şefliğidir.

Geçmiş olduğumuz dönemde ülkemizde de geçmişi olan Stefanelli Otogaz Sistemlerinin distribütörlüğünü alarak bu konuda ülkemizde otomobil markaları ve otogaz sistemleri çalışmalarına farklı bir çalışma şekli getirdiniz.

Ülkemizde faaliyet gösteren bir marka ile partnerlik yerine neden bu şekilde çalışmayı tercih ettiniz?

Aslında bizi bu alan ile ilgilenmeye akaryakıt fiyatları ve müşteri tercihleri yönlendirdi. Otogaz ve benzin fiyatları arasındaki makasın giderek artması ve müşteri tercihlerinin bu yöne doğru kayması etken oldu. Bir ithalatçı olarak araçlarımıza Otogaz Dönüşüm Sistemi takılmasını sağlamak ve bunu kurumsal olarak düzenlemek zamanla bir gereklilik şekline dönüştü bizim için.

Sektöre girdiğimizde gördük ki onlarca üretici ve sayıları yüze varan distribütör mevcut. Bu firmaların bir kısmı kurumsal ve ciddi bir hizmet veriyor ve ürettikleri ya da ithal ettikleri ürünün arkasında durmaya çalışıyorlar. Ancak önemli bir bölümü yüzer gezer olarak tabir edebileceğimiz çok da kurumsal olmayan küçük çaplı firmalar.

Bizim öncelikli amacımız araçlarımız için LPG seçeneğini müşterilerimize sunmaktı başlangıçta. Bu amaçla distribütörlüğünü yürütmekte olduğumuz Kia ve Lada marka araçlar için üreticilerden bu konudaki ön onayları aldık. Yine grup şirketimiz olan Anadolu Araçlar A.Ş. firmasının getirttiği Geely marka araçlar için de ön onay alındı. Çalışmalarımıza bu pencereden bakarak başladık. Sektördeki ithalatçı ve üretici firmaların bir kısmı ile görüştük. Bazıları ile proje aşamasına gelerek araçlarımıza örnek uygulamalar yaptık. Testlerimizi gerçekleştirdik. Olumlu sonuç aldığımız firmalardan biri ile çalışmaya ve araçlarımıza montaj yaptırmaya da başladık. Ancak gördük ki bu iş böyle olmuyor.

Çalışmakta olduğumuz firmalar bizim anladığımız anlamda bir Satış Sonrası Hizmet anlayışına sahip değillerdi. Bu ise bizim asla taviz veremeyeceğimiz müşteri memnuniyeti odaklı çağdaş satış profiline uzak duruyordu. Müşteri memnuniyetsizlikleri ile karşılaşmaya başladık. Bu durum bizim için asla kabul edilemezdi.

Sonuçta bizi bu işi yapmaya yönelten yine bu sektörde faaliyet gösteren (bazı firmaların) bu anlamdaki yetersizlikleri oldu.

Bizim bakış açımız şu; Kanuni zorunlulukların ötesinde müşterilerimize karşı olan sorumluluklarımızı eksiksiz olarak yerine getirmek. Bu anlamda Otomotiv sektöründe edindiğimiz 40 yılı aşkın tecrübemizi bu sektöre de taşımaya karar verdik. Bayi ve servis yapılanması, Garanti Eğitim ve SSH operasyonları konusunda otomotiv alanındaki deneyimlerimiz ile oluşturduğumuz tüm prosedür ve normlarımızı LPG ye de taşımaya ve planlamamızı bu şekilde yapmaya karar verdik.

Geçmiş dönemde ülkemizden birden fazla hatta aynı dönemde farklı firmalar bu markanın distribütörlüğünü yaptı bu firmaların bayileri bu montajları yaptı dolayısı ile trafikte kullanılan bazı araçlarda bu marka ürünler kullanılıyor.

Ve sizinle beraber ülkemizde Stefenalli farklı bir distribütör, beraberinde farklı bir satış sonrası hizmetler stratejisi uygulanacak, bu farklılıklar neler olacak, geçmiş dönem Stefanelli kullanıcıları bu farklılıklardan nasıl faydalanacak?

Haklısınız, geçmiş dönemlerde markanın birden fazla farklı distribütörü vardı Türkiyede. Bu durum açıkçası bizim pek de algılayamadığımız bir durumdu. Eski distribütörlerin bizim üzerinde önemle durduğumuz ve olmaz ise olmaz dediğimiz bazı konuları pek de önemsemediklerini gördük.

Bizim satışta temel prensibimiz şudur. Bir ürünü satmak müşterinize o ürünün maddi şeklini teslim etmek ile bitmez. Önemli olan o ürünün müşteriye sağladığı faydadır. Eğer müşteriniz ürününüzden gerekli faydayı sağlayamaz ise ödediğinin karşılığını alamamış demektir. Dolayısıyla Satış Sonrası Hizmet ve Servis-Yedek Parça desteği bizim için 1. plandadır.

Bizim yetkili servislerimiz bu güne kadar montajı yapılan tüm Stefanelli gaz sistemi kullanan araç sahiplerine hizmet verecek. Eski distribütörlerin sistemlerine de olsa biz destek sağlayacağız. Garanti ve yedek parça desteği vereceğiz. Eski distribütörlerin servislerinde montaj yaptıran kullanıcıların yetkili servislerin verdiği fatura tarihlerinin 2 yıllık garanti süresi içerisinde olmaları takibimiz için yeterli olacak. Bizim için Çelik Motor’un arkasında durduğu bir markanın güvenilirliğinin devamı çok önemli.

Yeni dönemde Çelik Motor’un Stefanelli Otogaz Sistemleri konusunda satış ve satış sonrası hizmetler stratejisi ne yönde olacak?

Sadece kendi markalarınızda kullanılarak Çelik Motor bayilerinde montajımı yapılacak?

Amacımız LPG sektöründe kalıcı olmak ve güven sağlamak. Bizce bu sektörün buna ihtiyacı var. Amacımız çok kısa sürelerde çok yüksek satış rakamlarına ulaşmak değil.

Bu arada diğer otomobil distribütörleri ile de görüşmelerimiz sürüyor. Farklı marka araçlara da montaj hizmeti sunmak istiyoruz. Şu anda marka adı veremem ama ciddi mesafe aldığımız markalar olduğunu söyleyebilirim. Dolayısıyla sadece kendi markalarımıza değil Türkiyede satılan tüm markalara hizmet vermek istiyoruz. Yaklaşık 1000 araçlık TSE araç ve aksam listemizide Ekim ayında yeni güncelledik.

Ülke genelinde yeni bir bayi oluşumu söz konusu, hedeflemiş olduğunuz bir bayi sayısı beraberinde bu bayilerde aramış olduğunuz özellikler nelerdir?

Öncelikli amacımız, servis ağımızı kurumsal çalışma sistematiğine uyabilecek yetkin servisler ile daha da genişletmek. Yıl sonuna kadar servis sayımızı 60 adede ulaştırmayı planlıyoruz. Bu servis yapısını sürekli eğitim ve iş başı eğitim operasyonları ile daha da yetkin kılmak bir başka amacımız.

Bu yeni oluşum ve bayi ağı ile eski dönem Stefanelli ürün sahipleri bu bayilerden nasıl istifade edecek, özellikle garanti süresi devam eden ürünlerde uygulama nasıl olacak?

Daha öncede belirttiğim gibi bizim için Çelik Motor’un arkasında durduğu bir markanın güvenilirliği ve devamı çok önemli. Bu nedenle aracına daha önce Stefanelli otogaz sistemi montajı yaptırmış müşterilerimiz de artık Çelik Motor güvencesi altında. Bizim servis ağımızdan faydalanabilecek ve faturaları ile beyan edebildikleri takdirde garanti hizmeti alabilecekler.

Ancak bu arada şunu da belirtmek gerekir ki bu garanti doğal olarak ve sadece Stefanelli markalı ürünlerin kendisi için geçerli. Geçmiş dönem distribütörlerinin yetkin olmayan montaj noktalarının yapmış olduğu hatalı montaj ya da kalibrasyon hataları bu garantinin dışında tutulmak durumunda.

Çelik Motor olarak özellikle otomobil ve satış sonrası hizmetler konusunda tecrübe sahibisiniz, bu tecrübe Stefanelli marka ürünler ve bayilerde bu yapı işleyecek mi, bu durum bayilerinize ve araç sahiplerine ne gibi avantajlar sağlayacak?

Amacımız, kurumsal bir yapı içerisinde bizim servis garanti ve yedek parça prosedürlerimizi uygulayabilecek, sürekli eğitim aktiviteleri ile yetkinliğini geliştirebilecek, en basit emniyet prosedürlerini bile büyük bir titizlikle uygulayacak, gelişime açık bayiler ile çalışmak. Umuyoruz sektörün aradığı emniyet ve güveni hep beraber sağlayacağız.

Çelik Motor olarak LPG seçenekli sunmuş olduğunuz marka ve modellerden bahsedebilir misiniz?

Kia Motors Kore’den ithal ettiğimiz Kia marka binek otomobillerin benzinli modellerine de ağırlık vermeye başladık son dönemde. Yeni Cerato, Rio, Picanto ve Carens gibi modellerimizin benzinli versiyonlarını da getirtiyoruz.

Yine distribütörü olduğumuz Lada marka araçlarımızın da benzinli modellerinin ithalatına devam edeceğiz. Ayrıca grup şirketimiz olan Anadolu Araçlar A.Ş. tarafından ithal edilen ve Çin’in ilk özel sektör otomobil üretimi olan Geely marka benzinli araçlara da montaj yapıyoruz.

Bu bahsetmiş olduğunuz marka ve modellere ülke genelinde tüm plaza ve satış noktalarınızda ulaşma imkanı var mı?

Bahsettiğim 3 markanın da Türkiye çapındaki bayi ağı bilgilerine aşağıda verdiğim web adreslerinden ulaşabilirsiniz.

www.kia.com.tr
www.celikmotor.com
www.geely.com.tr

Araç kullanıcıları markalarınızdan bir araç aldığı zaman mesela benzin seçenekli bir araç fiyatı ile LPG seçenekli araç arasında fiyat farkı var mı, garanti süresince aynı imkanlar dan faydalanılabiliyor mu?

LPG seçenekli araç için belirlenen fiyat farkı tüm modellerimiz için şu anda 1,250 TL. Araçlarımız garanti süresi içerisinde LPG sistemi montajından dolayı bir garanti uygulaması kaybına uğramıyorlar. Yani LPG sistemi garantiyi ortadan kaldırmıyor.

Bayi olmak isteyen servisler sizlere nasıl ulaşabilir? Bu başvurunun ardından nasıl bir süreç başlıyor?

Arzu eden firmalar www.celikmotorlpg.com adresli web sitemizdeki iletişim sayfamızdan ya da 0262 677 88 68 numaralı telefon ile direkt olarak bana ulaşabilirler. Kendilerine ulaştıracağımız bir formu doldurmaları gerekiyor öncelikle. Bu formun incelenmesi sonrası arkadaşlarımız kendileri ile irtibata geçiyor ve süreç böylece yürüyor.

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dileriz.

LPG HABER

+Quote Post
bayhanusta
mesaj Apr 10 2012, 03:32 PM
İleti #13

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Grup: Teknik Dan??man
Nereden: 0552 655 26 93 bayhanusta@hotmail.com
Üye No: 417
Mesleğim: .
İsim: Bayhan
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1993 Samara L
2. Araç Bilgileri : .

Çelik motor LPG sektöründen çekildi.

+Quote Post
efekantek
mesaj Apr 10 2012, 04:05 PM
İleti #14

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: İZMİT MERKEZ
Üye No: 10,411
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1990 Лада Samara
2. Araç Bilgileri : 2007 Palio_Sole MultiJet

Çelik motor sanıırm Kia ile anlaşması veya kia'nın bastırması dolayısı ile Çelik Motor markasını sadece Kia ile özdeşleştirmeye çalışıyor.

+Quote Post
loopus12
mesaj Apr 10 2012, 04:48 PM
İleti #15

Üye
*

Nereden: istanbul
Üye No: 208

ne ayarı ne yükü ne beyin kaydı ne arıza lambası..... TARTARİNİ takıldı 2005 vega bindim gittim bir dahada arıza için gitmedim 8 ay oldu ş.içi kovalıyorum araçla......sadece garantiyi kaşelettim filtre değişti yalandan bakım yapıldı...

+Quote Post
Guest_ZOMBİ ADAM_*
mesaj Nov 16 2012, 11:42 PM
İleti #16

Misafir

Çelik motor mad.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Basit Görünüm Tarih: 24th November 2017 - 11:27 AM