Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

Reply to this topicStart new topic
Herkese Merhabalar.. Sanırım kendime kardeş aldım :), Atsan atılmaz satsan satılmaz oldu:)
önderayyıldız
mesaj Feb 12 2015, 04:55 PM
İleti #1

LADA KULÜBÜ Üyesi

Grup: Lada Kulübü Üyesi
Nereden: Düzce - Bursa
Üye No: 14,457
Kan Grubu: A Rh +
Lada Modeli : Lada Samara
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2000 Lada Samara Hb

Herkese merhaba Düzce de yaşıyorum imkan oldukça bursa gidiyorum. Bursa’dayken arabasız hiç yapamazdım farklı bir ilde işe başlamamla birlikte araba almak zorunda kaldım. İşe yeni başlamam ve düğün yapacak olmam sebebi ile uygun bir araç ararken Lada ya rastladım foruma üye oldum ekonomik ve uygun olması forumda da her türlü sorun hakkında da forumda çözümler olduğu için Samara almaya karar verdim. Başlangıçta Bursa da 4000-4500 arası baktım fakat pek temiz araca denk gelmedim. Daha sonra malum sitede yanı başımda Düzce de 2000 model 172.000 km de Samara yı 5500 e görünce gaza gelip sermaye artırımı ile aldım. Almaz olaydım 5 ayda 5 kere binemedim laugh.gif Motorcu fena değil orta işini görür dedi .(KOMPLE MOTOR YAPTIRDIM) Kaportacı altında bir kaç ufak çürük var sadece dedi ( ŞUAN KAPORTADA BAGAJ KISMI KOMPLE İPTAL) alırken gözümde sadece komple boya vardı onu da ilerde yaptırırım diye düşünmüştüm. Neyse noterden çıktım eve giderken küfretmeye başladım adam Hocaydı arkamdan dua edersin demişti aklıma geldikçe ediyorum… laugh.gif Eve geldim arabayı park edeceğim geri vitese geçmiyor yarım saat uğraştım meğer kendime çekmek gerekiyormuş laugh.gif Ertesi gün yola çıktım akşam vakti yakıt alayım az gezeyim dedim sapağı kaçırdım ıssız olan yoldan gideyim dedim akşam akşam saadet turu olur diye önce lpg patlatma yapmaya başladı olur arada dedim lambalara yakın stop etti fren şişti meğer el frenimde tutmuyormuş durana kadar ne çektim yaşayan bilir laugh.gifbiggrin.gif Çektim sağa bastım marşa yok tekrar bastım yine yok 4-5 kez daha bastım yine yok kaputu açtım hava filtre kutusunun borusu çıkmış patlatma esnasında taktım ama neye yarar meğer benim Aküde bitikmiş vurdurma falan bana mısın demedi. Gece bıraktım arabayı döndüm eve ertesi gün takviye ile çalıştırdım devir saatim çalışmıyordu sağolsun bi abide rölanti çok yüksek deyip düşürünce zırt pırt stop etmeye başladı rölanti valfi de bozukmuş laugh.gif Akşam trafiği stop etmesin diye ara gaz vere vere hararet t yükseldi fanda zaten 107 de açıyormuş eve gidene kadar kırmızıya yaklaştı su kaynattı o günden sonrada 50 m gitmeden kırmızıya doğru gitmeye başlayınca hararet kızdım arabaya uzun süre yattı araba. Bu süreçte Ladacı denen çevreden de duyduğum bir ustayla görüştüm daha belki bilirsin aracı deyip anlatmaya başlamadan aracın eski sahibine küfretmeye başladı. İnsan eşeğe bile yemini suyunu verir arada bi tımar eder hayvan mutlu olsun diye. Bu adam arabayı eşek niyetine bile kullanmamış eşşeğe bu adamın yanında eşşek demek ayıp olur. İşin kısası motor bitikmiş onu anladım. Komple motor yaptırdım parçaları güvenotodan alıp 130 km falan bindim dedim böyle olmaz kötü duruyor komple kaporta boya yaptırayım tam o ara kar yağdı felan 2 hafta yine yattı şimdi kaportacıda sağ sol arka kule sacları, sağ sol iç ay saclar, sağ sol arka çamurluk ağızları sol marşpiyel sacı değişti. Bagajdaki plastik kaplamaların altı zaten çürümüş ufalanmış oralar onarıldı bi kaç ufak şey kaldı ardından boyacıya gidecek komple boyanacak çok fazla fotoğraf çekemiyorum ama imkan buldukça çekip paylaşıçam.
Herkese İyi Forumlar..
Go to the top of the page

+Quote Post
baberti
mesaj Feb 12 2015, 05:59 PM
İleti #2

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 11,149
Kan Grubu: B Rh +
Lada Modeli : Lada Vega

paragraflar halinde yazmak iyi olurdu, satırları karıştırdım zor bitirdim... huh.gif
okudukça gerildim... sad.gif

ustalara güven kalmadı, gösterdiğin arabaya hep "işini görür" derler...ya anlamıyorlar yada potansiyel müşteri geliyor diye ellerini oğuşturuyorlar...
aslında arabayı almadan önce uzun ve zorlamalı bir test sürüşü yapmayı teklif etmek lazım, önce sahibi kullanır sonra müşteri ama en azından bir kaç kez fan açana kadar sürmek lazım , kabul etmezse eyvallah deyip ayrılmalı...arabasına güveniyorsa sorun çıkarmaz, gerekirse benzin parası olarak 5-10 lira da verilebilir...

+Quote Post
vega2000
mesaj Feb 12 2015, 06:24 PM
İleti #3

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 13,773
Kan Grubu: AB Rh +
Lada Modeli : Lada Vega
İsim: Alper
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2000 sedan

Öncelikle geçmiş olsun diyorum fakat çok büyük bir hata yapmışsınız! gerek lada gerekse diğer marka araç alırken sizinde yağptığınız gibi malum sitede ilanlara bakarken fiyatlar hakkında deneyim sahibi oluyorsunuz. 2000 model bir samarayı 5500'e veriyorsalar zaten o arabanın haşatı çıkmıştır ladaların ikinci eli ucuzduır ama bukadarda ucuz değil!

Vakti zamanında 2000 vegam için, ilan açmıştım 7500'e gelenlerden biri fiyatı öldürmek adına, falan yerde 2005 model var 8250tl'ye gibi gevelemeye başladı? dedim madem o paraya 2005 model var senin burda işin ne? git 2005 model olanı al! alda gör deyip yolladım. her aracın bir ederi vardır. araç almadan sizin gibi ette görüp 2000 model beyaz bir samara için gebzeye gittim, resimlerde çok temiz duruyordu araç, açıklamalardada öyle! Taki dolmuştan inip aracı ilk görüşüm ve dolmuşa binip geri dönüşüme kadar. atalarımız ne güzel demiş ucuz etin yağnisi olmaz diye.

+Quote Post
gecetilkisi
mesaj Feb 12 2015, 08:24 PM
İleti #4

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: ISPARTA
Üye No: 5,951
Lada Modeli : Diğer Markalar
Mesleğim: kamu
İsim: ..
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 98 civic 1.6 ies
2. Araç Bilgileri : yok

Gecmis olsun. Zararin neresinden donsen kar diycem ama. Bayagi bi harcama yapilmis geriye sadece sanziman kaliyo umarim o sorun cikarmaz

+Quote Post
alperenugr
mesaj Feb 12 2015, 09:05 PM
İleti #5

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Üye No: 13,221
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1995

QUOTE(vega2000 @ Feb 12 2015, 06:24 PM) *
Öncelikle geçmiş olsun diyorum fakat çok büyük bir hata yapmışsınız! gerek lada gerekse diğer marka araç alırken sizinde yağptığınız gibi malum sitede ilanlara bakarken fiyatlar hakkında deneyim sahibi oluyorsunuz. 2000 model bir samarayı 5500'e veriyorsalar zaten o arabanın haşatı çıkmıştır ladaların ikinci eli ucuzduır ama bukadarda ucuz değil!

Vakti zamanında 2000 vegam için, ilan açmıştım 7500'e gelenlerden biri fiyatı öldürmek adına, falan yerde 2005 model var 8250tl'ye gibi gevelemeye başladı? dedim madem o paraya 2005 model var senin burda işin ne? git 2005 model olanı al! alda gör deyip yolladım. her aracın bir ederi vardır. araç almadan sizin gibi ette görüp 2000 model beyaz bir samara için gebzeye gittim, resimlerde çok temiz duruyordu araç, açıklamalardada öyle! Taki dolmuştan inip aracı ilk görüşüm ve dolmuşa binip geri dönüşüme kadar. atalarımız ne güzel demiş ucuz etin yağnisi olmaz diye.

+1

Dediği gibi bağıra bağıra gelmiş araç
Umarım bu kadar masraftan sonra gönlünüze göre olur

+Quote Post
önderayyıldız
mesaj Feb 13 2015, 11:02 AM
İleti #6

LADA KULÜBÜ Üyesi

Nereden: Düzce - Bursa
Üye No: 14,457
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2000 Lada Samara Hb

Sağolun.. Bu paraya bu olur mantığıyla hareket ettim o zaman ama hata etmişim hersey bitince 10.000 felan gelecek heralde ama aramızda farklı bi bağ oluştu kaportadayken müşteride çıktı ama satmayı düşünmedim bile binicem ben bu arabaya kararlıyım biggrin.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Basit Görünüm Tarih: 13th December 2017 - 04:47 PM