Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

11 Sayfa V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
Garip ile iki garip yollarda 2015
yugun
mesaj Nov 23 2015, 08:50 PM
İleti #41

LADA KULÜBÜ Üyesi

Grup: Lada Kulübü Üyesi
Üye No: 428
Kan Grubu: 0 Rh +
Lada Modeli : Lada Samara
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 92 Model Samara Sedan

Ben zaten değer verdiğim şeylerin arkasındayım ve kendi değerimi veriyorum. Başkasının ne dediği pek de önemli değil. Onun paylaşımını izlemek veya cevap vermek ona değer vermektir. Bence değmez.

Bu ileti yugun tarafından Nov 23 2015, 08:53 PM yeniden düzenlenmiştir.
Go to the top of the page

+Quote Post
ladabey
mesaj Nov 23 2015, 09:13 PM
İleti #42

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Üye No: 13,317
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 94 Samara Hatback (Benzin+Lpg)

QUOTE(yugun @ Nov 23 2015, 08:50 PM) *
Ben zaten değer verdiğim şeylerin arkasındayım ve kendi değerimi veriyorum. Başkasının ne dediği pek de önemli değil. Onun paylaşımını izlemek veya cevap vermek ona değer vermektir. Bence değmez.

Sizin bir lada dostu olduğunuzdan şüphelendim siz lada dostu değil normal bir araba dostusunuz. Lada fiyatına başka araba bulsanız onada garip diyeceksiniz.
Siz çocuklarımızı böyle mi eğitiyorsunuz, sorumluluktan kaçan, sorgulamayan, değerlerimizi hiçe sayanlara aman boşver deyip izlemeyin, cevap vermeyin deyip, tekdüze bir hayat mı aşılıyorsunuz.
Siz sanırım kulupleri karıştırmışsınız.

+Quote Post
yugun
mesaj Nov 24 2015, 03:51 AM
İleti #43

LADA KULÜBÜ Üyesi

Peki kardeşim öyle olsun. Selamlar...

+Quote Post
alcndrms
mesaj Nov 24 2015, 08:02 AM
İleti #44

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 13,525
Kan Grubu: B Rh +
Lada Modeli : Lada Vega
İsim: Ali
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2005 1.5 16v Hb Hd

QUOTE(yugun @ Nov 24 2015, 03:51 AM) *
Peki kardeşim öyle olsun. Selamlar...

Sizi cani gönülden kutluyorum hocam. Susmak en güzel cevap ve erdemliktir. Böyle saçma sapan bir videoya cevap vermek sadece kin ve nefret doğuracağı gibi sizi de o kişinin seviyesine düşürür. Saygınızı ve sabrınızı kutluyorum. Henüz işimi yapmasam da mezun bir öğretmen olarak öğretmenler gününüzü kutluyorum.

+Quote Post
Yusuf
mesaj Nov 24 2015, 10:35 AM
İleti #45

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 13,938
Lada Modeli : Diğer Markalar
Mesleğim: Serbest
İsim: Yusuf
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: Ford Mondeo

QUOTE(alcndrms @ Nov 24 2015, 09:02 AM) *
Sizi cani gönülden kutluyorum hocam. Susmak en güzel cevap ve erdemliktir. Böyle saçma sapan bir videoya cevap vermek sadece kin ve nefret doğuracağı gibi sizi de o kişinin seviyesine düşürür. Saygınızı ve sabrınızı kutluyorum. Henüz işimi yapmasam da mezun bir öğretmen olarak öğretmenler gününüzü kutluyorum.

Bende sizleri kutluyorum. Uygun bir dille cevap vermek saygısızlık değil, hakkını, değerlerini savunmaktır. Böyle lada sever lik mi olur. Arkadaş, tepkinizi dile getirin demiş, susun dememiş ama anlayan kim...

+Quote Post
yugun
mesaj Nov 24 2015, 12:33 PM
İleti #46

LADA KULÜBÜ Üyesi

Sizin de öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Ben bir Garip'im, 35'imi geçtim... kimseye bir şey kanıtlamak derdinde değilim. O yaşlarımı geçtim. Selamlar...

+Quote Post
alperenugr
mesaj Nov 24 2015, 01:23 PM
İleti #47

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Üye No: 13,221
Kan Grubu: A Rh +
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1995

QUOTE(yugun @ Nov 24 2015, 01:33 PM) *
Sizin de öğretmenler gününüz kutlu olsun.

kimseye bir şey kanıtlamak derdinde değilim.

DERİN MANA VAR BU LAFTA

ama hayat öyle bir duruma sokarki sizi , mutlaka birisine bir şey kanıtlamak zorunda kalırsınız

videoya gelince

bencede cevap vermeye değmeyecek bir olay, ladama varıncaya kadar "KORUMAK ZORUNDA OLDUĞUM O KADAR ÇOK ŞEY VARKİ"

+Quote Post
yugun
mesaj Nov 24 2015, 02:00 PM
İleti #48

LADA KULÜBÜ Üyesi

Hayat hiçbirimizi istemediği bir duruma sokmasın. Umalım...

+Quote Post
suataydemir
mesaj Nov 24 2015, 05:55 PM
İleti #49

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: istanbul
Üye No: 13,049
İsim: suat
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1994 1500 hb

ben cevap yazdım arkadaşlar, lada yıküçümsemeden ziyade insan kendini bu kadar mi itici duruma sokar bir video paylasıcam diye.çoğu kullanıcı hatası olan şeyleri araçın genetik genel sorunu gibi konuşması dikkatimi çekti ve bu şekilde paylaşımda bulundum ve özelikle izleyenleri aptal yerine koyması,ilizyonıst olsaydı gaz düğmesini açıp kapatığını kimse fark etmezdi ama değil ...

Bu ileti suataydemir tarafından Nov 24 2015, 05:57 PM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
nagano
mesaj Nov 24 2015, 08:17 PM
İleti #50

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 13,164

Demekki bu olay öğretmen arkadaşımızın bam teline dokunmamış . Duygusal tepkime oluşturmamış. Yaşla ne ilgisi var hepimiz 30 un üstündeyiz. Tepkisini yazan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. En azından ladaya bir vefa borcu ödemiş olduk.

+Quote Post
alcndrms
mesaj Nov 24 2015, 09:29 PM
İleti #51

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 13,525
İsim: Ali
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2005 1.5 16v Hb Hd

QUOTE(Yusuf @ Nov 24 2015, 10:35 AM) *
Bende sizleri kutluyorum. Uygun bir dille cevap vermek saygısızlık değil, hakkını, değerlerini savunmaktır. Böyle lada sever lik mi olur. Arkadaş, tepkinizi dile getirin demiş, susun dememiş ama anlayan kim...

Ben forumdaki arkadaşa tepki vermedim farkındaysanız. Koruduğumuz şey marka mı ? Ceosu biz miyiz ? Bu araba Türk malı mı ? Ya da bu araba namusumuz mu ? Kimsenin namusuna şerefine laf getirecek bir olay yok ortada. Dolayısiyle kaale alıacak bir durum da yok. Kaldı ki ben şuan Lada kullanıcısı değilim ama bu araçları sırf seviyorum diye ve arkadaşlarıma yardımcı olabileyim diye buradayım. Öğretmenimiz en güzel şekliyle ve duruşuyla zaten cevap vermiş. Öyle tiplere cevap vermek o tipleri önemsediğini göstermekten başka birşey değil. Ben sadece taktir ettim. Kimseye laf sokma amacı gütmedim. Kimsenin de arabasını malını mülkünü küçümseyecek durumum yok. Kim ne marka alırsa alsın bin bir türlü zorluk çekerek alıyor arabasını. Her insanın malı değerlidir. Alt tarafı Lada demekte adilik olduğu gibi alt tarafı şahin demekte adilik benim gözümde. Herkes gücüne ve zevkine göre araba alıyor kimseyi yargılamak ve saygısızlık etmek bana düşmez. Buraya bir marka savunuculuğu için gelmedi kimse. Her araçta olduğu gibi bu araçlarda da sorun çıkabiliyor ve çözümleri nedir nelerdir gibi güzel tatlı paylaşımlar için burada herkes.

+Quote Post
yugun
mesaj Nov 24 2015, 09:40 PM
İleti #52

LADA KULÜBÜ Üyesi

Benim için gençliğimde daha çok önemliydi o şunu düşünmüş öteki bunu demiş ama artık pek de önemli değil. Arkadaş beni Ladacı olmamakla suçlasa ne suçlamasa ne? Bana ne faydası veya ne zararı var ki? Bence insanda yaşla bir şeyler oturuyor. Bir insanı bir şeylerle suçlayıp durmak bazı insanların internet davranışı arkadaşlar bunu değiştiremezsiniz. Önemsiz bir video için bu arkadaş beni üzmüş olacaktı tabi eğer üzülseydim. Hiç üzülmemek en güzeli hayatta. Varsın hayatımda hiçbir önemi ve değeri olmayan bir insan için ben gerçek ladacı olmayım ne değişecek ki hayatımda... Ben bu söylediklerimi bu arkadaşa özel söylemiyorum arkadaşlar. Hepimiz birbirimizin hayatında hiç önemi olmayan internet kişilikleriyiz aslında... Burada herhangi biri hakkımda ne düşünüyorsa düşünsün ne yazarsa yazsın bana ne? açıktan bana sataşıldığı halde sen bilirsin dedim geçtim neyin kavgasını yapacağım? Ne gerek var? Ben bir Garip'in tekiyim sonuçta kim ne düşünürse düşünsün bana ne? Bu arkadaş bana kırıldıysa kusura bakmasın herkese bir şey yazıp haddini bildirecek olsaydık ve bizim bir şey yazmamızla o adama bir şey olsaydı... Bu arkadaş bu videoya biraz fazla kafayı takmış hepsi o ben izlemedim bile arkadaşlar bana ne adam Ladaya ne söylediyse söyledi Lada'nın sahibi olsam bu kadar üzülmez ve üstünde durmazdım bile. Bu arkadaşın bana yapmamı söylediği bir edimi (Adama sözde haddini bildirme davranışı) yapmadığım için bana adeta saldırması o adamın yaptığı şeyden daha abes ve komik bence bunu da değerlendiren zaten değerlendiriyor okuyanlar bunu anlıyor arkadaşlar. Adama bir şey yazmadım diye bana demediğini bırakmamış ne uğraşacağım arkadaşlar böylesiyle sen bilirsin der geçerim öyle de yaptım ama olayı iyice dallanıp budaklandırıyorlar. Aslında sen bilirsin demek en güzeli. Arkadaş benim hakkımda öyle demiş. Sağolsun arkadaşlar kendisi bilir. Beni değerlendirmiş bir yargıya ulaşmış, yargısını açıklamış adam benim yapmadığım bir davranışa anlamlar yüklemiş. Bana değer ve zaman vermiş benim mesleki hayatımla ilgili çıkarımlarda bulunmuş, hayatından uğraşmış bir de zehir zemberek yazı yazmış ne diyeyim ki sen bilirsin arkadaşım. Sen bilirsin! Artık bu konuyu da başka kimseler iyice uzatmasın sen bilirsin! deyip geçmiş olunsun arkadaşlar... Herkese selam ve sevgiler beni eleştiren sevgili arkadaşım da dahildir.

+Quote Post
yugun
mesaj Nov 24 2015, 10:12 PM
İleti #53

LADA KULÜBÜ Üyesi

Arkadaşlar,

Garip'ten önce Renault 11 Flash'ım vardı. Onu artık uğraşamıyorum diye sattım Bir süre motosikletle gezdim ama sonra Ankara'ya görevli gelme durumu çıktı. Bir araç lazım oldu. Ben de Garip'i aldım. Garip yerine herhangi bir araç alabilirdim. Ama küçüklüğümden beri Lada Samara hep aklımın bir köşesindeydi. Dikkatimi çeken bir arabaydı ama başka bir araç da olsa alabilirdim açıkçası ille Lada olsun diye bir şey yoktu. Hatta Garip'i alırken aynı zamanda Skoda Favoritlere de bakmıştım.

Garip'i aldıktan sonra dört lastik ve jantları ayrıca tüm amortisörleri ve ön takımında bir şeyleri değişti bayaa bir masraf oldu ama ne yapalım bu masrafı da yaptık. Sonrasında Garip'in benzin otomatiği ve Otogaz kitinin benzin kesicisi de değişti onlar da bir masraf tuttu ama garip çok şükür şimdilik bunlar dışında bir masraf çıkarmadı.

Garip ideal bir yol arkadaşı oldu benim için. Birlikte işe gidip geliyoruz bazen birlikte geziyoruz işte öyle... Lada'nın hayatımda çok da özel bir yeri yok. Bildiğin otomobil işte ama kullanması keyifli. Ben Lada'mı seviyorum arkadaşlar. Dünya'nın en iyi otomobili olmayabilir ama o benim otomobilim sonuçta.

Garip ile benim hikayemiz bu şekilde şu anda Ankara'da görevliyiz ve birlikteyiz arkadaşlar. Sonrasında ne olacağımız belli değil. Şubatta belli olacak...

Herkese Garip'ten selam ve sevgilerle...

+Quote Post
yugun
mesaj Nov 24 2015, 10:17 PM
İleti #54

LADA KULÜBÜ Üyesi

Garip tevazu sahibi bir otomobilcik arkadaşlar. Dünya'nın en iyi otomobili değil ama bu benim otomobilim arkadaşlar.

+Quote Post
baberti
mesaj Nov 24 2015, 10:34 PM
İleti #55

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 11,149

ortada kutsal bir değere saygısızlık yok, konu milli bir mesele değil...hangi "değer" hiçe sayılmaktan bahsediliyor, bu hamaset neden?...
lada ile organik bir bağımız yok, samara bir "canlı" varlık türü değil...bu hassasiyet niye?..
bam teline dokunacak ne var ortada?..lada'ya karşı niye vefa borcumuz oluyor?..
o markayla bağını nasıl kurdunuz da "hak-değer-vefa borcu" gibi manevi kavramlarla taarruza geçtiniz?.."dost ve kardeş" ülkeleri mi karıştırdınız?..
karşınızdaki "insan", o "araba"dan daha mı "değer"siz?..bir arabayı savunma uğruna bir öğretmene yazılacak şey mi bunlar, hem de öğretmenler gününde?..

+Quote Post
yugun
mesaj Nov 25 2015, 07:03 AM
İleti #56

LADA KULÜBÜ Üyesi

Arkadaşlar,

Üzerinde durmayın. Garip yalnızca bir Garip. Garip makam ve mevki mal ve mülk ve para hırsından vazgeçmeye çalışıyor. Garip insana has böbürlenmelerin ve büyüklenmelerin hepsini elinin tersiyle itmek istedi. Garip bundan böyle yalnızca bir Garip arkadaşlar. Garip kendini fazla önemseyen birisi değil arkadaşlar. Garip sonuç itibarıyle Garip'in teki. Bir Anne tarhanası değil.

Burada Garip'e söylenen şeylerin hiçbir önemi ve anlamı da yok. Sevgili arkadaşım çok kızdığı videodaki adamı bırakıp Garip'le uğraşmaya başladı. Garip öz hakiki gerçek ladacı falan olmak ve bunu kimseye kanıtlamak gibi bir amaç gütmüyor arkadaşlar. Garip yalnızca bir Garip hepsi o.

Garip'e kim ne söylediyse söyledi bir önemi yok arkadaşlar. Bu onun kendi fikir özgürlüğüdür. Siz de üzerinde durmayın. Herkese selamlar ve sevgi ile. Bu konu artık lütfen kapansın.

+Quote Post
Yusuf
mesaj Nov 25 2015, 09:42 AM
İleti #57

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 13,938
Lada Modeli : Diğer Markalar
Mesleğim: Serbest
İsim: Yusuf
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: Ford Mondeo

QUOTE(baberti @ Nov 24 2015, 11:34 PM) *
ortada kutsal bir değere saygısızlık yok, konu milli bir mesele değil...hangi "değer" hiçe sayılmaktan bahsediliyor, bu hamaset neden?...
lada ile organik bir bağımız yok, samara bir "canlı" varlık türü değil...bu hassasiyet niye?..
bam teline dokunacak ne var ortada?..lada'ya karşı niye vefa borcumuz oluyor?..
o markayla bağını nasıl kurdunuz da "hak-değer-vefa borcu" gibi manevi kavramlarla taarruza geçtiniz?.."dost ve kardeş" ülkeleri mi karıştırdınız?..
karşınızdaki "insan", o "araba"dan daha mı "değer"siz?..bir arabayı savunma uğruna bir öğretmene yazılacak şey mi bunlar, hem de öğretmenler gününde?..

Sizin zaten bir lada sever olmadığını daha önceki yazılarınızdan da biliyoruz. Skoda favorite öve öve bitiremiyor ladayı yerden yere vuruyordunuz. Sizin önceki yazılarını okumuştum.
Hassasiyet olması için illaki bir canlı varlık olması veya organik veya inorganik bir bağı olması gerekmez insanın değer verdiği manevi değerleri de vardır.
Size göre bam teline dokunacak bir durum olay olmayabilir ama başka arkadaş için olabilir ve olmuşta.
Eşyasına vefa gösteren, dostlarına da vefa gösterir. Eşyasını tamir ettiren, bakımını yapan, ilişkilerine de emek verir. Hayatı paylaştığı insanları kolay kolay terk etmez. sadakatlidir, ihanet etmez.
Olay marka olayı değil ben öyle anladım olay değerlerdir çok sevdiğim oyuncağımla birisi alay ederse tepkisini muhakkak görmelidir.
İnsan tabiki en değerli varlıktır siz elmalarla armutları karıştırmış konuyu amacından saptırmışsınız.
Ayrıca konu unvanlar , kişiler, şahıslar değil. Konu değerler...

+Quote Post
yugun
mesaj Nov 25 2015, 12:43 PM
İleti #58

LADA KULÜBÜ Üyesi

Haklısın arkadaşım... Ben bu kadar Ladaya önem vermiyorum. En iyi Ladacı senmişsin. Ben bir Garip'im. Ve benim otomobilim de bir Garip. Bu başlıkta otomobilimle ilgili ve hayatla ilgili paylaşımlar yapıyorum arkadaşım.

Bu ileti yugun tarafından Nov 25 2015, 12:50 PM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
alperenugr
mesaj Nov 25 2015, 01:39 PM
İleti #59

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Üye No: 13,221
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1995

QUOTE(yugun @ Nov 25 2015, 01:43 PM) *
Haklısın arkadaşım... Ben bu kadar Ladaya önem vermiyorum. En iyi Ladacı senmişsin. Ben bir Garip'im. Ve benim otomobilim de bir Garip. Bu başlıkta otomobilimle ilgili ve hayatla ilgili paylaşımlar yapıyorum arkadaşım.

"GARİP " mad.gif unsure.gif huh.gif sad.gif

+Quote Post
yugun
mesaj Nov 25 2015, 03:29 PM
İleti #60

LADA KULÜBÜ Üyesi

Edebiyatı abartabiliriz, bundan bir fenalık gelmez. Kendimizi abartmayalım: bir anne tarhanası değiliz.
-ahmet büke-

+Quote Post

11 Sayfa V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

Basit Görünüm Tarih: 18th December 2017 - 06:55 AM