Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

3 Sayfa V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
LADA Vega satın almak niyeti ile bazı sorular, LADA Vega alacaklar için klavuz satın alma rehberi olacak
teknoemin
mesaj Jul 8 2015, 09:19 AM
İleti #1

Üye
*

Grup: Lada Kulübü Üyesi
Üye No: 16,572
Kan Grubu: A Rh +
Lada Modeli : Lada Samara
Mesleğim: Memur
İsim: Emin
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2000

Merhaba.

Forumu dünden bu yana inceledim. Vega ile ilgili olan konulara göz attım. Maksadım ezbere araba alacağım konusu açmamaktı. Ciddi zorluklarla kredi çekerek alacak olduğum araba olduğu için çok araştırıp belki abartmışım gibi gelebilir. Ancak emin olun işin rengi öyle değil. Hani krediyi çektikten sonra 3 kuruş daha masraf çıkarsa belki tepe takla olabilirim. Evimize inşaAllah bebek gelecek. Allah korusun acil bir duruma istinaden evde bulunmalı diye düşünüyorum. Artık arabanın olmayışı kişisel olarak da sıkıntı yaratmaya başladı. Bu nedenle şimdi benim bazı sorularım ve açıklamalarım olacak. Umarım faydalı bir konu olur da başlık açıklamasında belirttiğim hale gelir ve konuyu sabitleriz.

- Adanada ikamet ediyorum. Adanada LADA Vega'nın piri bir usta tavsiyeniz var mıdır? Ya da servisi kullanıyorsanız memnuniyet dereceniz ve servisin adresi.
- Aracı alırken ustaya mı baktırayım? Yoksa servise mi baktırayım? Servisin ekspertiz hizmeti var mıdır?
- Aracı alırken ekstradan servisin yada ustanın dışında benim özellikle dikkat etmem gereken yerler varsa tecrübelerinizden istifade etmek isterim.
- Hidrolik olmayışı çok korkutuyor. 97 Broadway ile kıyaslayabilecek olan var mıdır?
- Forumda özellikle LPG bağlanmamış olarak alınması ısrarla söyleniyor. Ancak LPG'siz alma şansım yok. Çünkü ancak piyasa fiyatlarına aracı alabileceğim. Onun ötesinde LPG bağlatmaya uzun bir süre bütçem olmayacak. Bu durumda LPG için ne tür kontroller ile aracın LPG'sinde kronik sorun olduğunu anlayabilirim?

Bunların ötesinde daha ne sorabilirim bilmiyorum ancak sanırım bu bilgiler iyi bir araç seçimi için gayet yeterli duruyor. Düşüncelerini paylaşan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim. Minnetarım.

Saygılarımla
Go to the top of the page

+Quote Post
yhackup
mesaj Jul 8 2015, 09:34 AM
İleti #2

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Grup: Yasakl?
Üye No: 14,699
Kan Grubu: B Rh +
Lada Modeli : Lada Vega
İsim: yakup
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: Lada Vega 1.5i 8V 1999 Model

Ben hiç arabadan anlamadan aldım ve ustaya da götürmedim şansıma aracın motoruna el değmemiş çıktı bir ara conta yaktığımı sandım onunda sebebini tespit ettim farklı sebebten dolayıymış, forumdaki konularıma bakabilrsin ilgiliyim biraz sana önerilerim

Lpg takılmış takılmamış farketmez, araç rolantide sakin sessiz ve çalışıyormu dengesiz mi çalışıyor ona bak yolda giderken benzine benzinden lpgye geçiş yaptır, çok sarsmamalı

Ek olarak benzinde çok sağlıklı çalışması lazım yoksa asla tüpte stabilite yakalayamazsın... Vegalar su eksiltmeyi sever bunu bir süre binmeden test edemezsin.
aracı yokuş yukarı sıkıştır hararetini gözlemle ne hızla yükseliyor, 100c aralığında fan açıp düşmeye başlaması lazım buna aşırı şekilde dikkat et,

Şase olarakda Amortisor kuleleri dediğimiz yere dikkat et tavan ve taban halılarına bak ıslanma vs var mı, şimdilik aklıma gelen bunlar...

Bu ileti yhackup tarafından Jul 8 2015, 09:39 AM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
deadsilence
mesaj Jul 8 2015, 10:07 AM
İleti #3

LADA KULÜBÜ Üyesi

Nereden: izmir
Üye No: 11,599
İsim: .....
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2011 Lancer 1.6,

Hoşgeldiniz. Bakımlı Lada kullanıcısını üzmez. Aracı alırken ilk başta soğutma sistemini kontrol ettirin ek su deposunda(motor suyunun konduğu yer) pas varsa çevresinde ıslaklık varsa, termostat geç açıyorsa (80küsür derece) , fan gerektiğinde çalışmıyorsa( 102 derece) yağ çubuğunu çıkartıp kontrol edin veya ettirin. yağ siyahlaşıp katranlaşmışsa o araba doğru düzgün bakıma girmiyor demektir. Ayrıca almadan önce servise götürün motor kompresyonunu ölçsünler. Bilgisayara bağlayıp hata kodu varmı diye baksınlar. Arkadaş çürük konusunda nerelere bakmanız gerektiğini belirtmiş. Az km yapacaksanız LPG takılmamış araç alın veganın lpg ile uyumsuzluğu yok "lgp ustası ile uyumsuzluğu var" ben 70.000 km dir gazda kullanıyorum gazdan dolayı bir sıkıntı çıkmadı. Brodway ile vega yı özellikle 1.6 16valf olanı karşılaştırmak vegaya hakarettir cool.gif renault un tek artısı servis yaygınlığı olacaktır. Son olarak alırsanız orda burda kurcalatmayın hep bu şahin ustaları yüzünden adı kötüye çıktı arabaların. Sonradan cebinizden para çıkmasını istemiyorsanız ucuza kaçmayın.

Bu ileti deadsilence tarafından Jul 8 2015, 10:10 AM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
muyar
mesaj Jul 8 2015, 10:15 AM
İleti #4

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 12,542
İsim: Mustafa
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1993, Sedan

QUOTE(teknoemin @ Jul 8 2015, 10:19 AM) *
Merhaba.

Forumu dünden bu yana inceledim. Vega ile ilgili olan konulara göz attım. Maksadım ezbere araba alacağım konusu açmamaktı. Ciddi zorluklarla kredi çekerek alacak olduğum araba olduğu için çok araştırıp belki abartmışım gibi gelebilir. Ancak emin olun işin rengi öyle değil. Hani krediyi çektikten sonra 3 kuruş daha masraf çıkarsa belki tepe takla olabilirim. Evimize inşaAllah bebek gelecek. Allah korusun acil bir duruma istinaden evde bulunmalı diye düşünüyorum. Artık arabanın olmayışı kişisel olarak da sıkıntı yaratmaya başladı. Bu nedenle şimdi benim bazı sorularım ve açıklamalarım olacak. Umarım faydalı bir konu olur da başlık açıklamasında belirttiğim hale gelir ve konuyu sabitleriz.

- Adanada ikamet ediyorum. Adanada LADA Vega'nın piri bir usta tavsiyeniz var mıdır? Ya da servisi kullanıyorsanız memnuniyet dereceniz ve servisin adresi.
- Aracı alırken ustaya mı baktırayım? Yoksa servise mi baktırayım? Servisin ekspertiz hizmeti var mıdır?
- Aracı alırken ekstradan servisin yada ustanın dışında benim özellikle dikkat etmem gereken yerler varsa tecrübelerinizden istifade etmek isterim.
- Hidrolik olmayışı çok korkutuyor. 97 Broadway ile kıyaslayabilecek olan var mıdır?
- Forumda özellikle LPG bağlanmamış olarak alınması ısrarla söyleniyor. Ancak LPG'siz alma şansım yok. Çünkü ancak piyasa fiyatlarına aracı alabileceğim. Onun ötesinde LPG bağlatmaya uzun bir süre bütçem olmayacak. Bu durumda LPG için ne tür kontroller ile aracın LPG'sinde kronik sorun olduğunu anlayabilirim?

Bunların ötesinde daha ne sorabilirim bilmiyorum ancak sanırım bu bilgiler iyi bir araç seçimi için gayet yeterli duruyor. Düşüncelerini paylaşan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim. Minnetarım.

Saygılarımla

-Öncelikle LADA için mahir bir usta mıdır onu bilemem.Fakat şöyle anlatayım.Adana'da yeğenime peugeot 206 almıştık.Ekspertiz olarak, Real'e yakın galericileri sitesi yakınında bir çok ekspertizci var.arabayı dyno testine sokuyorlar.Kaporta boyaya sokuyorlar.Galericiler sitesi içerisinde(galiba başka yok orada) bir ekspertizciye götürdük.Biz sadece dyno testine soktuk.Motor %80 çıktı.50 TL ücret ödedik.Fakat site dışarısında yakınlarında bir çok ekspertiz servisi var.
Araca bindiğimiz ikinci gün termostat arızası olduğu için(şehir dışında sürmeden aldığıma pişmanım.Sadece şehir içinde kullandık.O yüzden arızayı göremedik.) Adana'da yeğenimin tanıdığı Temiroğlu özel servisine gittik.(Renocu kadir usta diye biliniyor usta.) termostat değişti.Termostat değişimi(orjinal parçalar) 160 TL(vida kopukmuş tek vida ile tutturmuşlar.sıvı conta ile sızdırmazlığı filan sağlamışlar.Yeni diş açıldı motor gövdesine, ampüller patlamıştı değişti.Arızalar filan silindi.) İşçilik 100 TL alındı. yaptıkları işi beğendim.Esnaf diye nitelendirilebilecek adamlar. Toplam 260 TL ödedik.O günden sonra arabaya yağ-su kontrolü dışında hiç bakmadık.(Fiyat yüksek geldi biraz.Fakat Lada samara sahibi olmamdan dolayı, bu aracın modeli yüksek olunca fiyat yüksek oluyor galiba dedim.Samaranın gözünü seveyim.)

-Aracı alırken tamirini yaptıracağınız ustaya baktırırsanız iyi olur.Çünkü aracı tek usta tanısın, bilsin taraftarıyım.Kesinlikle de LADA konusunda bilgisi olan birisi olursa iyi olur.Bazı ustalar arabadan bezdirecek yöntemlerle çalışabiliyorlar.

-İlk aklıma gelen Adana gibi bir yerde gözünüz hararet göstergesinde olsun.Ve ilk zamanlar deponuzda iki adet 5 litrelik su bidonu bulunursa iyi olur.
Aracı alırken mutlaka 3-4 defa fan açıp açmadığını gözlemleyin.(Veya bunu ustanıza söyleyin onunla birlikte kontrol edin.)
aracın termostatı hiç değişmiş mi sorun.Termostatın içini boşaltıyorlar adana sıcak diye.(Peugeot 206 araçta öyle yapmışlar zira.Motor rektefiyesinden kılpayı kurtulduk.)
Aracın motor soğutma fanını düğme ile çalıştırmak için tertibat yaptırmışlar mı bir bakın.Belki yapılmamıştır ama orası sıcak olunca yapılıyor maalesef.

-hidrolik meselesini pek bilmiyorum.97 model broadway ile kıyaslama da yapamayacağım.

-LPG ile ilgili sorunlarda; lpg ile çalışmada rölanti dalgalanması var mı baktırın. Lpg kiti hangi kitten takılmış. Sorun, bilgi alın.Lpg ile çalıştırın, benzin ile çalıştırın.Lpg'de gaz kaçağı var mı baktırın isterseniz. Lpg filtrelerin değişip değişmediğini de sorun.Yüksek hızda giderken(130-140 km civarı) lpg kesiklik yapıyor mu, lpg kapanıp araç benzine geçiyor mu bakın veya baktırın.(Galiba kit uyumsuz ise bu sorunu yapıyor diye hatırlıyorum.)

En son aklıma gelen arabada su kaçağı, yağ kaçağı veya herhangibir eksilme var mı iyice kontrol ettirin.Başınız ağrımasın.

Araç ile ilgili söyleyeceklerim bu kadar.Aracı belki bazıları sevmeyebilir.Herkesin arabası kendine güzeldir.Araç olarak güzel bir araç.Hatta bir arkadaşımız uzun yolda vega ile(1.6 16 valf galiba.) 5.2 lt/100 km LPG yaktığını yazmıştı.(eflan olacaktı galiba) Böyle az yakıyorsa ne ala.Darısı tüm ladaların başına.Ben samara aracımda uzun yolda yüklü yaklaşık 6.50 lt/100 km LPG harcıyorum.

+Quote Post
teknoemin
mesaj Jul 8 2015, 03:20 PM
İleti #5

Üye
*

Cevaplar için teşekkür ederim Yine ekstradan cevapları bekliyorum. Birde şöyle Ekim'i beklesem fiyatlarda bir düşüş olur mu sizce arkadaşlar?

+Quote Post
samet064238
mesaj Jul 8 2015, 11:51 PM
İleti #6

Üye
*

Nereden: ANKARA
Üye No: 12,736
Mesleğim: kamu
İsim: samet
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: hb 2005

QUOTE(teknoemin @ Jul 8 2015, 09:50 AM) *
Cevaplar için teşekkür ederim Yine ekstradan cevapları bekliyorum. Birde şöyle Ekim'i beklesem fiyatlarda bir düşüş olur mu sizce arkadaşlar?

Ek su deposuna bak mutlaka antifiriz olsun sadece su konulmuş ise uzak dur. İceriyi curutmuş olabilir ve sen antifiriz koyunca heryerden patlak verir

+Quote Post
eflan
mesaj Jul 9 2015, 12:29 AM
İleti #7

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Nereden: sakarya
Üye No: 4,154
İsim: sabri
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2006 1.6 16v sw ac
2. Araç Bilgileri : tabanway

QUOTE(muyar @ Jul 8 2015, 11:15 AM) *
-Öncelikle LADA için mahir bir usta mıdır onu bilemem.Fakat şöyle anlatayım.Adana'da yeğenime peugeot 206 almıştık.Ekspertiz olarak, Real'e yakın galericileri sitesi yakınında bir çok ekspertizci var.arabayı dyno testine sokuyorlar.Kaporta boyaya sokuyorlar.Galericiler sitesi içerisinde(galiba başka yok orada) bir ekspertizciye götürdük.Biz sadece dyno testine soktuk.Motor %80 çıktı.50 TL ücret ödedik.Fakat site dışarısında yakınlarında bir çok ekspertiz servisi var.
Araca bindiğimiz ikinci gün termostat arızası olduğu için(şehir dışında sürmeden aldığıma pişmanım.Sadece şehir içinde kullandık.O yüzden arızayı göremedik.) Adana'da yeğenimin tanıdığı Temiroğlu özel servisine gittik.(Renocu kadir usta diye biliniyor usta.) termostat değişti.Termostat değişimi(orjinal parçalar) 160 TL(vida kopukmuş tek vida ile tutturmuşlar.sıvı conta ile sızdırmazlığı filan sağlamışlar.Yeni diş açıldı motor gövdesine, ampüller patlamıştı değişti.Arızalar filan silindi.) İşçilik 100 TL alındı. yaptıkları işi beğendim.Esnaf diye nitelendirilebilecek adamlar. Toplam 260 TL ödedik.O günden sonra arabaya yağ-su kontrolü dışında hiç bakmadık.(Fiyat yüksek geldi biraz.Fakat Lada samara sahibi olmamdan dolayı, bu aracın modeli yüksek olunca fiyat yüksek oluyor galiba dedim.Samaranın gözünü seveyim.)

-Aracı alırken tamirini yaptıracağınız ustaya baktırırsanız iyi olur.Çünkü aracı tek usta tanısın, bilsin taraftarıyım.Kesinlikle de LADA konusunda bilgisi olan birisi olursa iyi olur.Bazı ustalar arabadan bezdirecek yöntemlerle çalışabiliyorlar.

-İlk aklıma gelen Adana gibi bir yerde gözünüz hararet göstergesinde olsun.Ve ilk zamanlar deponuzda iki adet 5 litrelik su bidonu bulunursa iyi olur.
Aracı alırken mutlaka 3-4 defa fan açıp açmadığını gözlemleyin.(Veya bunu ustanıza söyleyin onunla birlikte kontrol edin.)
aracın termostatı hiç değişmiş mi sorun.Termostatın içini boşaltıyorlar adana sıcak diye.(Peugeot 206 araçta öyle yapmışlar zira.Motor rektefiyesinden kılpayı kurtulduk.)
Aracın motor soğutma fanını düğme ile çalıştırmak için tertibat yaptırmışlar mı bir bakın.Belki yapılmamıştır ama orası sıcak olunca yapılıyor maalesef.

-hidrolik meselesini pek bilmiyorum.97 model broadway ile kıyaslama da yapamayacağım.

-LPG ile ilgili sorunlarda; lpg ile çalışmada rölanti dalgalanması var mı baktırın. Lpg kiti hangi kitten takılmış. Sorun, bilgi alın.Lpg ile çalıştırın, benzin ile çalıştırın.Lpg'de gaz kaçağı var mı baktırın isterseniz. Lpg filtrelerin değişip değişmediğini de sorun.Yüksek hızda giderken(130-140 km civarı) lpg kesiklik yapıyor mu, lpg kapanıp araç benzine geçiyor mu bakın veya baktırın.(Galiba kit uyumsuz ise bu sorunu yapıyor diye hatırlıyorum.)

En son aklıma gelen arabada su kaçağı, yağ kaçağı veya herhangibir eksilme var mı iyice kontrol ettirin.Başınız ağrımasın.

Araç ile ilgili söyleyeceklerim bu kadar.Aracı belki bazıları sevmeyebilir.Herkesin arabası kendine güzeldir.Araç olarak güzel bir araç.Hatta bir arkadaşımız uzun yolda vega ile(1.6 16 valf galiba.) 5.2 lt/100 km LPG yaktığını yazmıştı.(eflan olacaktı galiba) Böyle az yakıyorsa ne ala.Darısı tüm ladaların başına.Ben samara aracımda uzun yolda yüklü yaklaşık 6.50 lt/100 km LPG harcıyorum.

Yok 0 ben değildim.Ali Hocam(wanted)dı. Arabası da 1.5 8v idi. Ben 1.6 16v ile tam yüklü vaziyette 6.5/100 ortalama yakaladım.

+Quote Post
karakartal
mesaj Jul 9 2015, 02:29 AM
İleti #8

Üye
*

Üye No: 14,719
İsim: ali
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2004 sw 1.5 8v

Slm kardesim. Lpg li de alabilirsin. Bakimli bir vega kullanicisini kezinlikle uzmez.97 model brodway ile vega kiyaslanmaz bile... Arkadasslar herseyi aciklamislar. Cok acale etmeden bakimli bir arac bulun....

+Quote Post
teknoemin
mesaj Jul 9 2015, 08:28 AM
İleti #9

Üye
*

Şöyle Adana da bulduğumu götürüp onayını alabileceğim bir ustam olsa ne hoş olur. Ben bu hususta kendime pek güvenemiyorum.

+Quote Post
teknoemin
mesaj Jul 9 2015, 09:22 AM
İleti #10

Üye
*

Sevgili arkadaşlar, değerli bilgileriniz ve zamanınızı bana ayırdınız. Bu şekilde Vega ile aramda olan mesafe azaldı. Hatta gıcık olduğum arabaya ısındım diye de söyleyebilirim. Peki şöyle birşey diyeyim; Acaba Eylül Ekim'i beklesem sizce bu fiyatlarda bir düşüş olur mu? Olursa aşağı yukarı ne kadarlık bir düşüş olur?

Birde http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...198684627/detay bu ilan için yorumlarınızı alabilir miyim?

+Quote Post
spawnem
mesaj Jul 9 2015, 11:25 AM
İleti #11

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: avcılar
Üye No: 10,567
Mesleğim: smmm
İsim: turgut
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1.6 16V ac

Adam kullandığı arabanın beygirini bilmiyor birkere. Gecin bunu
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...169269589/detay
1.6 16 v candır.

+Quote Post
21093
mesaj Jul 9 2015, 11:46 AM
İleti #12

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Üye No: 18
Kan Grubu: 0 Rh +
Lada Modeli : Diğer Markalar
İsim: 21093
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: Peugeot 207

araba çok büyük ihtimalle önden kazalı , çok belli ediyor , sorun zaten kazalı olmasında değil, yalan söylemesinde . çünkü bi de açık açık 91 bg demiş ki o araç yüzde 90 ihtimal 1.5 8v 70 küsürlük olan versiyon tam hatırlamıyorum kaç bg olduğunu.

Bu ileti 21093 tarafından Jul 9 2015, 11:52 AM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
spawnem
mesaj Jul 9 2015, 11:54 AM
İleti #13

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: avcılar
Üye No: 10,567
Mesleğim: smmm
İsim: turgut
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1.6 16V ac

78

+Quote Post
21093
mesaj Jul 9 2015, 11:57 AM
İleti #14

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Üye No: 18
Kan Grubu: 0 Rh +
Lada Modeli : Diğer Markalar
İsim: 21093
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: Peugeot 207

diğer linkteki araç da 1.5 16v gerçi bi fark yok zaten ama o da yanlış işaretlenmiş.

+Quote Post
teknoemin
mesaj Jul 10 2015, 09:29 AM
İleti #15

Üye
*

Şimdi ben 1.5 8v buldum temiz bir araç diyeceğim, pişman olacağım smile.gif işin şakası bir yana. Arkadaşlar 1.5 8v full bakımlı, yetkili servis tarafından kefil olunan ve getirin ekspertizini yapalım, aracı çok iyi biliyoruz, en ufak sıkıntısında abimiz burada dedikleri bir araç. Km'si 75000-80000 arası ve orjinal kefilliği veriyor. 2010'da ben hataydan bir öğretmenden aldım 5 senede 20000 km yaptım diyor. Önceden de samimiyetimizin olduğu dürüst bir insan olarak biliyorum abimizi. Araca hiç LPG bağlanmamış. Bu km'ye de LPG bağlatsam kendini amorti etmezdi diyor. Kum grisi parlak renkte, boyada güneş yanığı var (motor kaputu ve tavan. onuda servisin kendisi folyo çekiyor 150 liraya diyor).

Benim sizden ricam biraz istişare yapalım bu araç üzerine. Verdiğim bilgiler doğrultusunda biraz konuşalım.

Ayrıca bu araca en sorunsuz hangi marka LPG gider. Tecrübeli arkadaşlardan yorum alabilirsem çok sevinirim.

Saygılarımla

+Quote Post
alperenugr
mesaj Jul 10 2015, 10:54 AM
İleti #16

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Üye No: 13,221
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1995

söylendiği gibi bir araçsa her türlü alınır, hatta piyasasının biraz üstüne bile alınır

lpg işine, vegacı arkadaşlar cevap verecektir

araç ne kadar temiz olsada, en az onun kadar senin tecrübelerin önemli, ladayı diğer araçlara göre daha fazla dinlemen lazım

Bu ileti alperenugr tarafından Jul 10 2015, 10:56 AM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
edebi
mesaj Jul 10 2015, 11:19 AM
İleti #17

Üye
*

Üye No: 14,275
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2000 1,5i 8valf
2. Araç Bilgileri : 2000 model Megan1,1,6 8 valf

Önce alacağın araç için hayırlı olsun.

eğer araç temizse ve bildiğin güvendiğin kişiler,servisler aracın temiz olduğunu söylüyor ve güvence veriyorsa araç alınır.LPG konusuna gelince;Lada vegalar LPG de randıman veriyor hemde fazlasıyla.yeter ki LPG yi bağlayacak servis ve kişi işinin ehli olsun.

Benim 2000 model 1,5 8 valf lada vega aracım.2 seneden fazla oluyor 75000 km lerde falan Atiker marka sıralı sistem LPG bağllatım.Bugüne kadar hiçbir sorunu çıkmadı ve gayet memnunum.

Zamanında kortrole götürüyorum,filtrelerini falan zamanında değiştiriyorum.

+Quote Post
yhackup
mesaj Jul 10 2015, 11:26 AM
İleti #18

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Grup: Yasakl?
Üye No: 14,699
İsim: yakup
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: Lada Vega 1.5i 8V 1999 Model

Bende de 99 model8v var atiker fastsistem var üzerinde problem yaşamadım yakıt tüketimim de şehir içi 34litre ile 300- 350 km yapıyorum ortalama 21-22 kuruş

+Quote Post
teknoemin
mesaj Jul 10 2015, 03:25 PM
İleti #19

Üye
*

Adana dolaylarından Lada LPG ustası var mıdır tavsiyelik.

+Quote Post
deadsilence
mesaj Jul 10 2015, 10:19 PM
İleti #20

LADA KULÜBÜ Üyesi

Nereden: izmir
Üye No: 11,599
İsim: .....
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2011 Lancer 1.6,

QUOTE(teknoemin @ Jul 10 2015, 10:29 AM) *
Şimdi ben 1.5 8v buldum temiz bir araç diyeceğim, pişman olacağım smile.gif işin şakası bir yana. Arkadaşlar 1.5 8v full bakımlı, yetkili servis tarafından kefil olunan ve getirin ekspertizini yapalım, aracı çok iyi biliyoruz, en ufak sıkıntısında abimiz burada dedikleri bir araç. Km'si 75000-80000 arası ve orjinal kefilliği veriyor. 2010'da ben hataydan bir öğretmenden aldım 5 senede 20000 km yaptım diyor. Önceden de samimiyetimizin olduğu dürüst bir insan olarak biliyorum abimizi. Araca hiç LPG bağlanmamış. Bu km'ye de LPG bağlatsam kendini amorti etmezdi diyor. Kum grisi parlak renkte, boyada güneş yanığı var (motor kaputu ve tavan. onuda servisin kendisi folyo çekiyor 150 liraya diyor).

Benim sizden ricam biraz istişare yapalım bu araç üzerine. Verdiğim bilgiler doğrultusunda biraz konuşalım.

Ayrıca bu araca en sorunsuz hangi marka LPG gider. Tecrübeli arkadaşlardan yorum alabilirsem çok sevinirim.

Saygılarımla

Çok km yapmayacaksanız taktırmayın lpg, benzindeyken yakını ölçüp ona göre karar verin bence wink.gif denemekten birşey çıkmaz birkaç hafta Sistem konusunda bende stefanelli takılı sıkıntısı yok markadan çok USTA önemli.

Bu ileti deadsilence tarafından Jul 10 2015, 10:20 PM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post

3 Sayfa V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Basit Görünüm Tarih: 25th November 2017 - 07:59 AM