Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

Reply to this topicStart new topic
Tecrübeli Vega kullanıcılarından tavsiye alınır!!
ROLANDG
mesaj Mar 7 2015, 06:27 PM
İleti #1

Üye
*

Grup: Lada Kulübü Üyesi
Üye No: 15,375
Kan Grubu: 0 Rh +
Lada Modeli : Lada Vega
Mesleğim: Liman Planlama
İsim: Ersel
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2004 Vega H/B 1.5 li 8V

Arkadaşlar selamünaleyküm. 2004 Lada Vega 1.5 Li H/B araç almak suretiyle aranıza katılmış bulunuyorum. Araç arayışlarım sırasında '94-'96 Broadway, 1990-1993 Tempra ve malumunuz Lada Vega arasında kaldım ve kararımı Vega dan yana kullanıp 83000 de H/B bir Vega aldım. Sizden ricam bu aracı kullananlardan araçla ilgili kullanım tüyoları, dikkat etmem gerekenler ve çeşitli tavsiyeleriniz nelerdir? Yazacaklarınız benim için çok önem arzadecek. Saygılar, selamlar.
Go to the top of the page

+Quote Post
alperenugr
mesaj Mar 7 2015, 06:59 PM
İleti #2

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Üye No: 13,221
Kan Grubu: A Rh +
Lada Modeli : Lada Samara
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1995

Aracın soğutma sistemini adam akıllı gözden geçir borular ve kelepçeleri değiştir, devirdaim termostat, radyatör leri kontrol et, antifiriz kullan

+Quote Post
nagano
mesaj Mar 7 2015, 07:44 PM
İleti #3

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 13,164

Formun önceki konularini muhakkak okuyun.

+Quote Post
Galip38
mesaj Mar 7 2015, 11:53 PM
İleti #4

LADA KULÜBÜ Üyesi

Nereden: Konya
Üye No: 14,411
İsim: galip
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: Vega 2005 stw 1.6 16V ( Ac )

Şimdiden hayırlı olsun diyelim Bir kaç dikkat çekeceğim nokta var aracınızın kabortasına çok çok çok dikkat edin çünkü Bizim araçlarımız Bugun alınıp yarın satılabilecek cinsten bir araç değildir niye kaborta önemli Arkadaşım bir adam Doğan şahin Brodway ve benzeri bir araç alırken bazı seyleri araçların yaşından dolayı görmezden geliyor Ama Lada almaya geldimi zaten bir karamsar yaklaşıyor kafadan ve bu arabanın kabortasında olabilecek bir boya nadirende olsa çürük veya hasardan çok huylanıyorlar

Örneğin kendi aracımı satışa cıkardım başıma gelen olayı anlatıyorum

Ben aracı alırken sizin gibi 94 95 brodwaydi torosdu bunlara kıyasladım en azından modeli yüksek dedim aldım ve Kabortasında sol kapı sacı ve ön kaput değişik çıktı bel altındada 3-4 boya çıktı açıkcası ben önemsemedim bunu normal diye gördüm ki halen normal diyorum sonuçta takla atmış bir araç değil

Ama satacak oldugunda büyük sorun adam geliyor diyorki 2005 araba parça boya var darbe var değişen var yani Kıyaslarken fiyat olarak 95 torosla kıyaslıyor Modelini ve iç malzeme kalitesini kıyaslarken 2004 2005 passattı kangoydu partnerdi bunlarla kıyaslamasını yapıyorlar

Bizim araçlarımız 2005 model olabilir Fakat Plastik kalitesi yukarda yazdıgım araçlar kadar sağlıklı değildir ve Alıcıların en azından ılk kez lada alacakların kıyaslama durumlarını bakış açılarını anlatmaya çalıştım bunun dışında Tereddütsüz Alınabilir Ayrıca Bu araçların 1.6 16 V fiyatı ile 1.5 8v 16 v fiyat farkları vardır Yani 1.6 16v 11-12 bin ise 1.5 leri 8-10 bin dir ona dikkat edin

Böyle bir izlenim içersindeyim belki bana böyle geldi ama genede dikkat edin

+Quote Post
kekodayi
mesaj Mar 9 2015, 09:30 AM
İleti #5

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 2,911
İsim: Lifarsi LORE
2. Araç Bilgileri : 1965 Model TABANWAY

Hayırlı olsun KArdeş.ç Eğer 1,5i16V ise Trigerin durumunu muhakkak öğren

+Quote Post
muyar
mesaj Mar 12 2015, 08:54 AM
İleti #6

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 12,542
Kan Grubu: B Rh +
İsim: Mustafa
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1993, Sedan

Bir de Tekridağ'da olsun, Çorlu'da olsun işinin ehli bir Lada ustası bulun.En ufak bir sıkıntı sizi Değişik illerde usta aramaya itebilir.Şimdiden iyi bir usta bulursanız, arıza karmaşasında "Hangi ustaya gitmeliyim acaba?" demez, rahat edersiniz.
Sonrasında sizden önceki sahibi fan için ek bir düğme yaptırmış mı?Veya önceki sahibi sizden önce arabaya ek bir tertibat yaptırmış mı?(Elektrik üzerine, lpg üzerine gibi.)
Son olara hayırlı olsun.Alah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

+Quote Post
resneli
mesaj Mar 15 2015, 06:25 PM
İleti #7

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Üye No: 2,197
Lada Modeli : Diğer Markalar
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: Vega idi
2. Araç Bilgileri : Kia Sephia

Çok iyi bir seçim yapmışsınız. Diğer yazdığınız modeller ile Vega arasında kalınmaz. Diğerlerinden kat be kat üstün aracınız. Gelin görün ki bu üstünlük fiyata yansımıyor.Böylelikle Vegada sınıfının F/P şampiyonu oluyor...

Aldığınız aracın geçmişi önemli,kimler nasıl kullanmış. Eğer ki bakım istiyorsa muhakkak elden geçirmek lazım. Başta soğutma sistemi ve kayışları komple değiştirilmeli. Ladaların ya da Vegaların en büyük eksikliği elektronik aksamı... Hayati sensörleriçalışıyorsa biledeğiştirmekte fayda var, ısı,hararet,fan sensörleri. Son olarak Ladadan anlayan usta buldunuzmu sizden iyisi yok. Aracınızı güe güle kazasız belasız kullanın inşallah.

+Quote Post
ROLANDG
mesaj Mar 18 2015, 08:00 PM
İleti #8

Üye
*

Üye No: 15,375
Mesleğim: Liman Planlama
İsim: Ersel
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2004 Vega H/B 1.5 li 8V

Hepinize yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

+Quote Post
kkhamidoağa
mesaj Mar 22 2015, 10:16 PM
İleti #9

Üye
*

Nereden: ankara
Üye No: 1,898

Hayırlı olsun

+Quote Post
karakartal
mesaj Mar 23 2015, 12:53 AM
İleti #10

Üye
*

Üye No: 14,719
İsim: ali
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2004 sw 1.5 8v

hayırlı olsun kardeşim allah kaza bela vermesin. güle güle kullanman dileğiyle.. vega ile iyi bir seçim yapmışşın.
öncelikle aracın triger seti değiştirilmeli, elektirik aksamı elden geçirilmeli, yağına bakılmalı, şarj dinamosu ve marş motoruna bakım yapılmalı ve rot ayarları yapılmalıdır. aracın kalkışları seri hızlanması tatminkardır. aracın yağına suyuna hararet göstergesine dikkat etmelisin. çok zorlamadıktan sonra sıkıntı çıkartacak bir araç değildir.
Kontağı açınca marşa basmadan önce benzin pompasından bir ses gelir marşa o sesten sonra basmalısın. benzin deponu mümkün olduğunca dolu tut. araca tam alışınca küçük aksaklıkları zaten fark edeceksin. (motor sesindeki değişmeler, teklemeler vs.) araç beyinli olduğu için motor aksamındaki arızaları zaten gösterecektir. arıza lambası yandığı zaman ne çok panik yapmalı ne de çok rahat davranılmalıdır. büyük arızada arıza lambası arka arkaya yanıp sönecektir. o zaman aracı zorlamamalı yada gerekirse sağa çekip durulmalıdır ve servis usta aranmalıdır........

+Quote Post
efsane977
mesaj Mar 23 2015, 05:17 PM
İleti #11

LADA KULÜBÜ Üyesi

Nereden: pendik
Üye No: 8,057
Mesleğim: polis

QUOTE(muyar @ Mar 12 2015, 08:54 AM) *
Bir de Tekridağ'da olsun, Çorlu'da olsun işinin ehli bir Lada ustası bulun.En ufak bir sıkıntı sizi Değişik illerde usta aramaya itebilir.Şimdiden iyi bir usta bulursanız, arıza karmaşasında "Hangi ustaya gitmeliyim acaba?" demez, rahat edersiniz.
Sonrasında sizden önceki sahibi fan için ek bir düğme yaptırmış mı?Veya önceki sahibi sizden önce arabaya ek bir tertibat yaptırmış mı?(Elektrik üzerine, lpg üzerine gibi.)
Son olara hayırlı olsun.Alah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

fan ıcın sonradan atılan düğme neye ısarettır acaba

+Quote Post
muyar
mesaj Mar 23 2015, 05:47 PM
İleti #12

LADA KULÜBÜ Üyesi

QUOTE(efsane977 @ Mar 23 2015, 05:17 PM) *
fan ıcın sonradan atılan düğme neye ısarettır acaba

Sırf hararet sorunu var diye bazı ustalar fanı içeriden manuel olarak açıp kapatmak için düğme ekliyorlar.bu düğme ile olacak iş değil çünkü.eğer düğme çok açık tutulursa fan tesisatını yakıyor diye okudum forumda.

+Quote Post
karakartal
mesaj Mar 29 2015, 01:10 PM
İleti #13

Üye
*

Üye No: 14,719
İsim: ali
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2004 sw 1.5 8v

enjeksiyonlu araçlarda fanı beyın açıp kapatıyor. Dışarıdan müdahale etmenin çok doğru olacağını sanmıyorum.

+Quote Post
muyar
mesaj Mar 30 2015, 09:04 AM
İleti #14

LADA KULÜBÜ Üyesi

QUOTE(karakartal @ Mar 29 2015, 02:10 PM) *
enjeksiyonlu araçlarda fanı beyın açıp kapatıyor. Dışarıdan müdahale etmenin çok doğru olacağını sanmıyorum.

Evet.Dışarıdan müdahale etmek sorunu görmezden gelmek gibi.Ama aklıevvel bazı ustalar bunu yapmaktan çekinmiyor maalesef.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Basit Görünüm Tarih: 24th November 2017 - 12:15 AM