Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

Reply to this topicStart new topic
Bu ladayı almalımıyım ?, 93 samara Hb
onur9298
mesaj Oct 7 2014, 10:41 PM
İleti #1

Üye
*

Grup: Lada Kulübü Üyesi
Üye No: 14,571
Kan Grubu: A Rh +
Lada Modeli : Lada Samara
İsim: Onur
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1993

Merhaba arkadaşlar uzun süredir arabamız yok artık ayağımızı yerden kessin tabiriyle bir araba almak istiyoruz.
Bütçemiz kısıtlı oldugu ıcın en uygun masrafsız ve az yakan araç olarak soruldugunda ağza gelen tek kelime samara oluyor.
Şimdi bir arkadaşımın tanıdıgı birisinin samarası var satıyor 4.000 TL ye gayet temiz yarın ilk iş görmeye gidecegim.
Fakat şöyle birşey var sahibinin telefonda bahsettigine göre uzun yolda motoru yaktım ve motorun bütün önemli parçaları değişti sanırsam rektefiye yapılmış.
Aracı pazarlıkla 3.500'e alırım diye tahmin ediyorum LPG si var ve ruhsata işli..
Fakat bir sorunda muaynesi aracın muaynesi yokmuş rektefiye yapılınca adam arabayı muayene icin toplamıs fakat muayneyi yaptırmadan satıyor. Ben şimdi alıp kendim muayneyimi yaptırayım yoksa adama sen yaptır parasını benmi veriyim diyeyim. Adam muayene konusunda aracına güveniyor ben topladım tek seferde gecer sorun olmaz diyor.
Aracını öve öve bitiremiyor tek kusuru var diyor fren balataları bitik onlarıda ben değişirim artık ufak şeyler onlar.

Kısacası bu arkadaslar benim kafama yattı muayene konusunda ve motor konusunda ne diyorsunuz yorumlarınızı almak istiyorum aracın resimlerini aşağıdaki linkte

http://img.im/a/hcbf85
Go to the top of the page

+Quote Post
21093
mesaj Oct 7 2014, 11:28 PM
İleti #2

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Üye No: 18
Kan Grubu: 0 Rh +
Lada Modeli : Diğer Markalar
İsim: 21093
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: Peugeot 207

muayenesi yapılmadan satışı olmaz zaten, satmak istiyorsa yaptırmak zorunda.

+Quote Post
KRALAHMET
mesaj Oct 8 2014, 11:47 AM
İleti #3

LADA KULÜBÜ Üyesi

Nereden: istanbul
Üye No: 8,423
Kan Grubu: A Rh -
Mesleğim: Muhasebe

Muayene sıkıntılı iş biraz, hiç tahmin edemeyeceğiniz bir sebepten sizi bırakırlar muayeneden, yani ben uğraşırım derseniz öyle alın yok ben uğraşamam derseniz muayene yaptırıp alın bence yaptırıp almak daha avantajlı çünkü nereden ne arızası çıkacağını bilemezsiniz.

+Quote Post
alperenugr
mesaj Oct 8 2014, 09:54 PM
İleti #4

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Üye No: 13,221
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1995

fotoğraflardan araç gayet diri görünüyor motoruda düzgün yapılmışsa söylediğiniz fiyata bedavadan biraz pahalı almış olursunuz

satış için vize şart olduğu için pazarlığınızı vizeli olarak yapmak daha iyi, hem aracın sağlamlığı için bir nevi resmi rapor yazısı olacaktır

motoru anlayan bir ustaya gösterin yinede

hayırlı olsun biggrin.gif biggrin.gif

+Quote Post
onur9298
mesaj Oct 9 2014, 02:38 PM
İleti #5

Üye
*

evet arkadaşlar araştırdım dediginiz gibi şubat ayından itibaren muayenesiz araç satısı kalkmıs en iyisi olmuş

şimdi arkadaşlar arabayı gittim gördüm aracın sürüşü harika motorun yapıldıgı kendini belli ediyor gaza dokundugunda adeta ben gitmek istiyorum diyor.. motor kusursuz oldugu kesin ama genede bir ustaya göstermek şart usta güya sanayinin en iyi motor ustasıymış nekadar dogru bilemem kendiside istediginiz ustaya gösterebilirsiniz diyor ama genede ben sözle iş yapmak istemiyorum gidip gösterecegim..

aracı şöyle göz ucuyla gördüm dıştan cok iyi gözüküyor araç fakat ici için aynı şeyi söyleyemem.. koltuk kılıfları değişecek birkere sigara yanıgı olmuş hep ve kapıların iç döşemeleri saglam fakat döşemelerin dışların deri gibi bi kaplama varya onlar hep yırtılmış onların değişmesi lazım birde arka silecek calısmıyor

onlar ufak tefek masraflar ağır hiç bir masrafı yok aracın öylede kullanılır yani ama kılıflar, kapı döşemelerinin bahsettigim kaplaması, ve arka silecek tahminen nekadar masraf cıkartır ?

Bu ileti onur9298 tarafından Oct 9 2014, 02:40 PM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
alcndrms
mesaj Oct 9 2014, 07:44 PM
İleti #6

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 13,525
Kan Grubu: B Rh +
Lada Modeli : Lada Vega
İsim: Ali
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2005 1.5 16v Hb Hd

QUOTE(onur9298 @ Oct 9 2014, 03:38 PM) *
evet arkadaşlar araştırdım dediginiz gibi şubat ayından itibaren muayenesiz araç satısı kalkmıs en iyisi olmuş

şimdi arkadaşlar arabayı gittim gördüm aracın sürüşü harika motorun yapıldıgı kendini belli ediyor gaza dokundugunda adeta ben gitmek istiyorum diyor.. motor kusursuz oldugu kesin ama genede bir ustaya göstermek şart usta güya sanayinin en iyi motor ustasıymış nekadar dogru bilemem kendiside istediginiz ustaya gösterebilirsiniz diyor ama genede ben sözle iş yapmak istemiyorum gidip gösterecegim..

aracı şöyle göz ucuyla gördüm dıştan cok iyi gözüküyor araç fakat ici için aynı şeyi söyleyemem.. koltuk kılıfları değişecek birkere sigara yanıgı olmuş hep ve kapıların iç döşemeleri saglam fakat döşemelerin dışların deri gibi bi kaplama varya onlar hep yırtılmış onların değişmesi lazım birde arka silecek calısmıyor

onlar ufak tefek masraflar ağır hiç bir masrafı yok aracın öylede kullanılır yani ama kılıflar, kapı döşemelerinin bahsettigim kaplaması, ve arka silecek tahminen nekadar masraf cıkartır ?

Bence 2. El bir aracta bu cok normal fiyatta anlasirsan dusunme derim dedigin seyler maksimum 100 tl

+Quote Post
alperenugr
mesaj Oct 9 2014, 10:45 PM
İleti #7

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

QUOTE(onur9298 @ Oct 9 2014, 03:38 PM) *

kapı döşemeleri pahalıdır tanesi 60-70 tl gibiydi sanırım, sökme takmada becerikliyim diyoransan halıfleks vs kaplama yapıp tekrar kullanabilirsin eski kapı döşemelerini,
koltuk döşemeleride keyfe göre 50 tl yede var 200 tl yede , tavsiye istersen hepsiburada sitesindeki 100 tl civarı kılıflar gayet kaliteli ve güzeller
arka silecek motoru 60 tl civarı ama, eski motoru söküp güzelce temizle ve yağladıktan sonra tekrar dene parça değişimi en son iş olmalı ladalarda rolleyes.gif laugh.gif

tekrar hayırlı olsun inşallah

+Quote Post
onur9298
mesaj Oct 11 2014, 09:26 PM
İleti #8

Üye
*

QUOTE(alperenugr @ Oct 9 2014, 11:45 PM) *
kapı döşemeleri pahalıdır tanesi 60-70 tl gibiydi sanırım, sökme takmada becerikliyim diyoransan halıfleks vs kaplama yapıp tekrar kullanabilirsin eski kapı döşemelerini,
koltuk döşemeleride keyfe göre 50 tl yede var 200 tl yede , tavsiye istersen hepsiburada sitesindeki 100 tl civarı kılıflar gayet kaliteli ve güzeller
arka silecek motoru 60 tl civarı ama, eski motoru söküp güzelce temizle ve yağladıktan sonra tekrar dene parça değişimi en son iş olmalı ladalarda rolleyes.gif laugh.gif

tekrar hayırlı olsun inşallah

arkadaşlar aracı aldım ama 1. viteste atıyor sebebi ne olabilir ? masrafı ne olur başka sorunu yok

+Quote Post
jeuxhome
mesaj Oct 12 2014, 01:48 PM
İleti #9

Üye
*

Üye No: 14,584
Mesleğim: memur
İsim: yusuf
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2009

QUOTE(onur9298 @ Oct 11 2014, 10:26 PM) *
arkadaşlar aracı aldım ama 1. viteste atıyor sebebi ne olabilir ? masrafı ne olur başka sorunu yok

hayırlı olsun kardeş, şanzımandan atar vites başka neden atsınki

+Quote Post
onur9298
mesaj Oct 12 2014, 02:12 PM
İleti #10

Üye
*

QUOTE(jeuxhome @ Oct 12 2014, 02:48 PM) *
hayırlı olsun kardeş, şanzımandan atar vites başka neden atsınki

araç cok guzelde 1. vitesten atması soguttu beni hemen atmıyor ama 1. vitese atıyorum dişliler tutuyor seyir halindeyken atıyor bu yuzden 1. viteste kaldırıp hemen 2 ye atıyorum bunun zararı olurmu araca ?

+Quote Post
alperenugr
mesaj Oct 12 2014, 08:02 PM
İleti #11

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

1 vites atıp, elin viteste basarak giderken durum ne
Vites atmak için eline baskı yapıyormu

İkincisi yaş 16 yanlışlıkları yazıldı

+Quote Post
onur9298
mesaj Oct 12 2014, 09:23 PM
İleti #12

Üye
*

QUOTE(alperenugr @ Oct 12 2014, 09:02 PM) *
1 vites atıp, elin viteste basarak giderken durum ne
Vites atmak için eline baskı yapıyormu

İkincisi yaş 16 yanlışlıkları yazıldı

yaş için kusura bakmayın 1988 yapıcaktım 1998 yapmışım değişiyorum hemen..

1. vitese atıyorum hiç bir sorun olmuyor basınca gidiyor yani devir falan normal
vites atarken cok rahat geciyor fakat giderken birden vitesi boşa atıyor
elimi viteste tutarak giderken hiç bir baskı olmuyor herşey normal

+Quote Post
alperenugr
mesaj Oct 13 2014, 01:24 PM
İleti #13

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

vitesin alt bağlantı noktasında bir sorun olabilir, oradan vites geçişi ile ilgili ayar yapılıyor diye biliyorum

sorun kaynağı orası değilse malesef sanzuman inmesi gerekli, onunda cevabını vermişsin zaten

sorun halloluncaya kadar 1 viteste elle tutmaya devam biggrin.gif biggrin.gif

+Quote Post
onur9298
mesaj Oct 13 2014, 04:14 PM
İleti #14

Üye
*

QUOTE(alperenugr @ Oct 13 2014, 02:24 PM) *
vitesin alt bağlantı noktasında bir sorun olabilir, oradan vites geçişi ile ilgili ayar yapılıyor diye biliyorum

sorun kaynağı orası değilse malesef sanzuman inmesi gerekli, onunda cevabını vermişsin zaten

sorun halloluncaya kadar 1 viteste elle tutmaya devam biggrin.gif biggrin.gif

ilk aldıgımda debriyajda falan acemilik cekmiştim ama suan alıstım atma sorunu duzeldi nedense ama 1. viteste fazla gitmiyorum 1 de kaldırıp devrini aldırıp 2 ye atıyorum hemen

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Basit Görünüm Tarih: 23rd November 2017 - 11:56 PM