Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

Reply to this topicStart new topic
Lpg Regülatör (beyin) temizliği, İzleyin ve yapın
ladabey
mesaj Jan 7 2014, 10:28 PM
İleti #1

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Grup: Lada Kulübü Üyesi
Üye No: 13,317
Kan Grubu: 0 Rh +
Lada Modeli : Lada Samara
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 94 Samara Hatback (Benzin+Lpg)

Youtube gezinirken buldum kulubumuzde faydalansın istedim.

LPG temizlik
Go to the top of the page

+Quote Post
suataydemir
mesaj Sep 6 2014, 11:47 PM
İleti #2

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: istanbul
Üye No: 13,049
Kan Grubu: A Rh +
İsim: suat
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1994 1500 hb

QUOTE(ladabey @ Jan 7 2014, 11:28 PM) *
Youtube gezinirken buldum kulubumuzde faydalansın istedim.

LPG temizlik

549 kişi paylaşımı izlemiş 1 kişi bile yorum yazmamış,güzel paylaşım.emeğe sağlık...araçta şuanda vikas beyin var,bir sene önce aldese beyin aldım hala taktırıcam smile.gif en kusa zamanda vikarsi ameliyat masasına yatırıp inceliycem

+Quote Post
wanted007
mesaj Sep 7 2014, 12:05 AM
İleti #3

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: hatay
Üye No: 13,173
Lada Modeli : Lada Vega
İsim: ali
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2001 1.5li-8v-ac

Hakkaten öyle olmuş.. Forum aktifliğini kaybetti son zamanlarda inşallah eski günlerine döner..

Emeğine sağlık abi birçok kişinin işine yarayabilecek birşey aslında. Bunun dışında ustalarımız gereksiz yere sapasağlam okadar parçayı çöpe atıyorlar ki bizde biraz cesaret olsa inanın değişen parça sayısı çok çok azalır...

Lpg regülatörleri aslında çok uzun ömürlüdür. Ama bizde nedense 30-40 binde en ufak sorunda direk değişir bu parça. Benim araçtaki lpg sistemi 80 bindeyken takılmıştı. Şu an aracım 170 binde ve lpg parçaları tamamen orijinal yani hepsi ilk takılan parçalar. Sadece enjektörleri değiştirdim onları da ikili enjektör takıp manifolda yaklaştırmak için değiştirdim. Yoksa onlar da çatır çatır çalışıyor...

Yalnız şöyle bir durum da var lpg de el atmadığım yer kalmadı. Bir gün gaz kokusu duydum baktım depo üzerindeki şamandıra gaz kaçırıyor. Ustaya gittim ee napacaz diye değişecek yolu yok en az 100 lira dedi. Tamam usta sağol dedim içindeki gazı bitirip şamandırayı söküp tahliye civatasını 1-2 tur sıkıp geri taktım o gündür sorun yok çok şükür. Ara ara kendiliğinden benzine atma vardı ısı sensörünün kablosunda kopukluk varmış el attım düzelttim. Aracı ilk aldığımda aşırı yakıt sorunu vardı inceledim 2 defa ustaya götürdüm kaçak yok şunlar şunlar değişecek dedi. İyice inceledim regülatör çıkışında kaçak buldum bir yeni kelepçelik işmiş meğerse!!! diğer yaptığım envayi çeşit düzenlemeyi saymıyorum bile..

Yukarıdaki örnekleri şu yüzden verdim. Yukarıdaki sorunların maliyetlerini toplasam belki de bana yeni bir lpg kiti parasına gelecekti. Onu da geçtim yeni takılan parçada ustalar araca ne kadar randıman verebilecekti? Belki de beni araçtan soğutacaktı! Siz siz olun ustaların her dediğine kayıtsız şartsız inanmayın ve biraz cesaret edin...

Son olarak Suat abi senden de mümkün olursa bol resimli bir paylaşım bekliyoruz smile.gif Bu işi düşünenlere hem cesaret olur hemde fikir verir smile.gif

Bu ileti wanted007 tarafından Sep 7 2014, 12:05 AM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
suataydemir
mesaj Sep 7 2014, 02:32 PM
İleti #4

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: istanbul
Üye No: 13,049
İsim: suat
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1994 1500 hb

QUOTE(wanted007 @ Sep 7 2014, 01:05 AM) *
Hakkaten öyle olmuş.. Forum aktifliğini kaybetti son zamanlarda inşallah eski günlerine döner..

Emeğine sağlık abi birçok kişinin işine yarayabilecek birşey aslında. Bunun dışında ustalarımız gereksiz yere sapasağlam okadar parçayı çöpe atıyorlar ki bizde biraz cesaret olsa inanın değişen parça sayısı çok çok azalır...

Lpg regülatörleri aslında çok uzun ömürlüdür. Ama bizde nedense 30-40 binde en ufak sorunda direk değişir bu parça. Benim araçtaki lpg sistemi 80 bindeyken takılmıştı. Şu an aracım 170 binde ve lpg parçaları tamamen orijinal yani hepsi ilk takılan parçalar. Sadece enjektörleri değiştirdim onları da ikili enjektör takıp manifolda yaklaştırmak için değiştirdim. Yoksa onlar da çatır çatır çalışıyor...

Yalnız şöyle bir durum da var lpg de el atmadığım yer kalmadı. Bir gün gaz kokusu duydum baktım depo üzerindeki şamandıra gaz kaçırıyor. Ustaya gittim ee napacaz diye değişecek yolu yok en az 100 lira dedi. Tamam usta sağol dedim içindeki gazı bitirip şamandırayı söküp tahliye civatasını 1-2 tur sıkıp geri taktım o gündür sorun yok çok şükür. Ara ara kendiliğinden benzine atma vardı ısı sensörünün kablosunda kopukluk varmış el attım düzelttim. Aracı ilk aldığımda aşırı yakıt sorunu vardı inceledim 2 defa ustaya götürdüm kaçak yok şunlar şunlar değişecek dedi. İyice inceledim regülatör çıkışında kaçak buldum bir yeni kelepçelik işmiş meğerse!!! diğer yaptığım envayi çeşit düzenlemeyi saymıyorum bile..

Yukarıdaki örnekleri şu yüzden verdim. Yukarıdaki sorunların maliyetlerini toplasam belki de bana yeni bir lpg kiti parasına gelecekti. Onu da geçtim yeni takılan parçada ustalar araca ne kadar randıman verebilecekti? Belki de beni araçtan soğutacaktı! Siz siz olun ustaların her dediğine kayıtsız şartsız inanmayın ve biraz cesaret edin...

Son olarak Suat abi senden de mümkün olursa bol resimli bir paylaşım bekliyoruz smile.gif Bu işi düşünenlere hem cesaret olur hemde fikir verir smile.gif

Lpg beynini sağdan sol tarafa alıcam o zamanda resim ekleyip paylaşıcam inş,yeni mikser,aldesa beyin,yarım metre lpg borusu biraz kablo klips, bant,hadı hayırlısı smile.gif ilk defa deniycem.maksadım beyin ile karbırator aradındakı boruyu kısaltmak,

Bu ileti suataydemir tarafından Sep 7 2014, 02:33 PM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
nagano
mesaj Sep 7 2014, 04:51 PM
İleti #5

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 13,164

Evet kulüp pek aktif değil. Birçok tamiri kendimiz kulupten netten öğrenip yapabiliriz.bir civata için sanayiye gidip paranizi boşa harcamayin. Ayrıca lütfen paylasim yaparken videolu yada fotografli yapalim ki kulüp amacina ulassin.

+Quote Post
ladabey
mesaj Sep 7 2014, 07:41 PM
İleti #6

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Üye No: 13,317
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 94 Samara Hatback (Benzin+Lpg)

Ali, olayı iyi özetlemişsin 2 liralık şey için 100 lira alan ustalar var bu ülkede. Akıllı adam bu forumdan faydalanır. Bir sürü soru ve çözüm var. Bizlerde çözüme ulaştığımız yerlerde fotograflı yada videolu paylaşımlar yapalım ki lada kardeşliği daim olsun smile.gif

+Quote Post
Yusuf
mesaj Sep 9 2014, 09:27 AM
İleti #7

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 13,938
Lada Modeli : Diğer Markalar
Mesleğim: Serbest
İsim: Yusuf
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: Ford Mondeo

Lpg temizliği yapmak için lpg beynini sökmek lazım. Peki lpg beynini nasıl sökcez oraya gaz geliyor. arkadan şamandıradan kapatma yeri varmı ki tüm lpg tanklarında.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Basit Görünüm Tarih: 24th June 2017 - 07:21 AM