Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

3 Sayfa V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
LADA Vega satın almak niyeti ile bazı sorular, LADA Vega alacaklar için klavuz satın alma rehberi olacak
echosounder
mesaj Oct 1 2015, 08:26 AM
İleti #41

LADA KULÜBÜ Üyesi

Grup: Lada Kulübü Üyesi
Üye No: 12,156
Kan Grubu: 0 Rh +
Lada Modeli : Lada Vega
İsim: Mert
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2004 - 1.5i 16v HB

Arkadaşlar bende yakın bir zamanda bir lada alacağım fakat daha önceden 2004 16v vega kullanmıştım aracımdan da çok memnundum fakat bazı durumlar sebebi ile satmek zorunda kaldım. Şimdi ise acaba tekrardan vega mı alsam yoksa samara mı alsam karar veremiyorum. Şuan için nedendir bilmiyorum fakat samara bana daha sıcak geliyor. Sanırım vegaya göre tip olarak biraz daha iyi duruyor ve vegalardan da daha seri ve az yakar diye düşünüyorum.

Birde etraftan duyduğuma göre samaraların eskileri (92-93 model civarı) daha iyi oldukları, daha sağlam oldukları söylentisi var. 2000 model ve üstü samara alacağınıza 92-93 model samara alın diyorlar. Bunun sebebi olarak da samaradaki enjeksiyonlu motorun sıkıntılı olduğu sık arıza verdiği söyleniyor.
Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirse sevinirim.
,
Go to the top of the page

+Quote Post
yhackup
mesaj Oct 1 2015, 11:45 AM
İleti #42

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Grup: Yasakl?
Üye No: 14,699
Kan Grubu: B Rh +
İsim: yakup
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: Lada Vega 1.5i 8V 1999 Model

QUOTE(echosounder @ Oct 1 2015, 09:26 AM) *
Arkadaşlar bende yakın bir zamanda bir lada alacağım fakat daha önceden 2004 16v vega kullanmıştım aracımdan da çok memnundum fakat bazı durumlar sebebi ile satmek zorunda kaldım. Şimdi ise acaba tekrardan vega mı alsam yoksa samara mı alsam karar veremiyorum. Şuan için nedendir bilmiyorum fakat samara bana daha sıcak geliyor. Sanırım vegaya göre tip olarak biraz daha iyi duruyor ve vegalardan da daha seri ve az yakar diye düşünüyorum.

Birde etraftan duyduğuma göre samaraların eskileri (92-93 model civarı) daha iyi oldukları, daha sağlam oldukları söylentisi var. 2000 model ve üstü samara alacağınıza 92-93 model samara alın diyorlar. Bunun sebebi olarak da samaradaki enjeksiyonlu motorun sıkıntılı olduğu sık arıza verdiği söyleniyor.
Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirse sevinirim.
,

Karbüratörlü aracın, enjeksiyonlu dan daha iyi olduğunu,
92-93 model aracın 2000 modelden iyi olduğunu,
söyleyenlerin aklından demeyim de araç bilgisinden şüphe ederim.

her zaman yeni model yeni teknoloji en iyisidir. Enjeksiyonlu araç sık sık arıza vermez ben benim veganın arıza ışığının yandığını hiç görmedim,
Ayrıca samarası olan bir arkadaşım benim veganın samaradan daha atik olduğunu ve frenlerinin daha iyi olduğunu söylemişti...

+Quote Post
Sancar
mesaj Oct 1 2015, 04:35 PM
İleti #43

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 14,165
Kan Grubu: A Rh +
Lada Modeli : Lada Samara
Mesleğim: Bilgisayar, Otogaz
İsim: Sancar
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1991 VAZ 21093
2. Araç Bilgileri : 1983 2.8 Ford Granada MK2

O zaman ben size söyle anlatayım.

Karbüratörlü araçlar, enjeksiyonlulara göre daha az sorun çıkartıyor, tamiride daha kolay.

En azından ortalama sanayi görüşü bu yönde.

+Quote Post
deadsilence
mesaj Oct 1 2015, 04:54 PM
İleti #44

LADA KULÜBÜ Üyesi

Nereden: izmir
Üye No: 11,599
Kan Grubu: A Rh +
İsim: .....
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2011 Lancer 1.6,

QUOTE(Sancar @ Oct 1 2015, 05:35 PM) *
O zaman ben size söyle anlatayım.

Karbüratörlü araçlar, enjeksiyonlulara göre daha az sorun çıkartıyor, tamiride daha kolay.

En azından ortalama sanayi görüşü bu yönde.

Enjeksiyonlu ladalarin adinin kotuye cikmasinin sebebi sanayideki tofaş ustalaridir kendi beceriksizliklerini arabaya yuklemeleridir.Ayni kaderi marea'lar da yasamisti enjeksiyon sistemleri herkesin alabileceği arabalara girmeye başlayınca ustalar bocaladi. Enjeksiyonlu arabanın tamiri çok daha kolaydır daha önce bir KASABIN ELİNE dusmediyse derdini bilgisayara bağlayınca kendisi anlatır. Forumda görüyoruz enjeksiyonlu arabaya bilgisayarsiz tamir olmaz ezbere parça değişmez vegayi alıp herhangi bir yere bakım tamir vs. Yaptirirsaniz uzulursunuz hemde epey. Karburatorlu makina ise tamamen tahmin ve tecrübeye bağlıdır. Vega 5 senedir bende arıza lambasını 2 kere gordum araçta LPG de takılı.

Bu ileti deadsilence tarafından Oct 1 2015, 04:55 PM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post

3 Sayfa V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

Basit Görünüm Tarih: 13th December 2017 - 01:23 AM