Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

Reply to this topicStart new topic
93 Samaradan merhabalar
onur9298
mesaj Oct 13 2014, 04:17 PM
İleti #1

Üye
*

Grup: Lada Kulübü Üyesi
Üye No: 14,571
Kan Grubu: A Rh +
Lada Modeli : Lada Samara
İsim: Onur
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1993

merhaba arkadaşlar bu hafta 93 model samara aldım aracım gayet guzel araç harika smile.gif

fakat arkadaslar hiç karbüratorlu aracım olmadı bu aracda dikkat etmem gerekn şeyler nelerdir enjeksiyonlu araclara sadece yağ su koyup basıyorsun gaza bu araçlarda karbürator temizligi gibi yılda veya ayda bir neler yapmam gerekiyor kısa kısa anlatırmısınız smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
omer.D
mesaj Oct 13 2014, 06:47 PM
İleti #2

Üye
*

Nereden: Kocaeli Gebze
Üye No: 14,559
Kan Grubu: 0 Rh +
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1993 HB

öncelikle araban hayırlı ugurlu olsun allah kaza bela vermesin bende 1 ay olmadı samara alalı benimkide 93 smile.gif gayet memnunum benim sana önerim karbürötörü güzel bi temizlet ben gecenlerde fiyat aldım 100 tl gibi bi rakam çıkınca karsıma kendim temizlemeye karar verdim ama hala temizlemedim smile.gif arabanı tanıyana kadar hergün yagını suyunu kontrol etmeni öneririm biyerden yag su sızıyormu her gün kaputu ac bak triger kayısını değiştirmeni buji buji kablolarını distribütör kapagını vakumunu tevzi makarasını avans ve subap ayarlarını kontrol ettirmen faydalı olacaktır daha sonrasında arabaya alıstıktan sonra en ufak bi sesten hemen anlarsın su parcanın bakımı lazım deişmesi lazım diye kendin karar verebilirsin smile.gif benim sana önerilerim bunlar tekrar hayırlı olsun

+Quote Post
onur9298
mesaj Oct 13 2014, 09:59 PM
İleti #3

Üye
*

QUOTE(omer.D @ Oct 13 2014, 07:47 PM) *
öncelikle araban hayırlı ugurlu olsun allah kaza bela vermesin bende 1 ay olmadı samara alalı benimkide 93 smile.gif gayet memnunum benim sana önerim karbürötörü güzel bi temizlet ben gecenlerde fiyat aldım 100 tl gibi bi rakam çıkınca karsıma kendim temizlemeye karar verdim ama hala temizlemedim smile.gif arabanı tanıyana kadar hergün yagını suyunu kontrol etmeni öneririm biyerden yag su sızıyormu her gün kaputu ac bak triger kayısını değiştirmeni buji buji kablolarını distribütör kapagını vakumunu tevzi makarasını avans ve subap ayarlarını kontrol ettirmen faydalı olacaktır daha sonrasında arabaya alıstıktan sonra en ufak bi sesten hemen anlarsın su parcanın bakımı lazım deişmesi lazım diye kendin karar verebilirsin smile.gif benim sana önerilerim bunlar tekrar hayırlı olsun

Teşekkür ederim bende Gebze'de oturuyorum bu civarda sıkıntı çıktımı ugrayacagin tanıdık bildik güvendik bi usta varmı ? Hangi mhahalle Desiniz

+Quote Post
omer.D
mesaj Oct 19 2014, 10:31 PM
İleti #4

Üye
*

ben osman yılmazdayım gebzede güvenebilecegim tek ustam 10 yıldır tanıdıgım metin usta var tatlı kuyuda motorcu

+Quote Post
onur9298
mesaj Oct 20 2014, 02:29 PM
İleti #5

Üye
*

QUOTE(omer.D @ Oct 19 2014, 11:31 PM) *
ben osman yılmazdayım gebzede güvenebilecegim tek ustam 10 yıldır tanıdıgım metin usta var tatlı kuyuda motorcu

Tam olarak nerde soylermisiniz

Bugün aracimi yemen ustaya götürdüm küçük sanayide

Yag ve yag filtresi
Ön fren balatalari
Arka fren hortumlari
Gaz ve rolanti ayarı
Ön takım rotil

Değişti işçilik dahil 230 tl para verdim. Parasi sorun değil fakat araca hiç nazik davranmiyorlar rotilleri sokmek icin on takimi cekicle parcaladilar resmen.

Metin ustanin işi iyimidir ozenirmi guvenirmisiniz her konuda

+Quote Post
omer.D
mesaj Oct 20 2014, 08:28 PM
İleti #6

Üye
*

acık konuşmak gerekirse ben suana kadar her aracımı kendisine götürdüm bakımlarını ona yaptırdım herhangi bir sorun ile karşılaşmadım eger bir sıkıntın sorunun olursa ki inşallah yolun hiç bir ustaya düşmez detaylı adres için benim numaram 543 825 22 90

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Basit Görünüm Tarih: 19th October 2017 - 12:52 PM