Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

3 Sayfa V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Lada Vega HB 16 valve hakkında, bildiğiniz herşeye ihtiyacım var
scelep1907
mesaj Mar 18 2013, 12:17 AM
İleti #1

Üye
*

Grup: Lada Kulübü Üyesi
Üye No: 13,181
Kan Grubu: A Rh +
Lada Modeli : Lada Vega
İsim: SERKAN
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: HB

Merhaba arkadaşlar... hem fiyatı hem de yüksek modelli oluşu dolayısıyla Lada Vega 1.5 & 1.6 16 valve modellerine bakınıyorum... 8000 - 9000 TL arasına 2004 - 2006 arası bakıyorum ama hayatımda bir kere bile olsa Lada'ya binmedim... Lada 'nın iyi ve kötü yanlarını bana anlatır mısınız lütfen! tanıdıgımın komşusunda var , satıyor... 2006 model 1.6 16 valve , HB lpg + klima + ön camları otomatik + kazasız... 8000 - 8500 arasında alırsam karlı olur muyum? Bir de şu yeni trafik sigortası kanunu bu arabayı ne kadar etkiler? Araba genç ama abs - asr - hava yastığı falan olmadığı için ne kadar etkilenir sizce yeni yasadan? Mesajlarınıza çok ihtiyacım var , şimdiden teşekkürler...
Go to the top of the page

+Quote Post
scelep1907
mesaj Mar 18 2013, 12:53 PM
İleti #2

Üye
*

QUOTE(scelep1907 @ Mar 18 2013, 12:17 AM) *
Merhaba arkadaşlar... hem fiyatı hem de yüksek modelli oluşu dolayısıyla Lada Vega 1.5 & 1.6 16 valve modellerine bakınıyorum... 8000 - 9000 TL arasına 2004 - 2006 arası bakıyorum ama hayatımda bir kere bile olsa Lada'ya binmedim... Lada 'nın iyi ve kötü yanlarını bana anlatır mısınız lütfen! tanıdıgımın komşusunda var , satıyor... 2006 model 1.6 16 valve , HB lpg + klima + ön camları otomatik + kazasız... 8000 - 8500 arasında alırsam karlı olur muyum? Bir de şu yeni trafik sigortası kanunu bu arabayı ne kadar etkiler? Araba genç ama abs - asr - hava yastığı falan olmadığı için ne kadar etkilenir sizce yeni yasadan? Mesajlarınıza çok ihtiyacım var , şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar ben ciddiyim , bu araba hakkında dışarda hep negatif şeyler söyleniyor! Son sahibi olursun , satamazsın gibi... Tarafsız birisinin düşüncelerine ihtiyacım var! Lada Vega 1.6 16 V klimalı + ön camlar otomatik + lpg (atiker ) 83000 km.de sizce ne kadar eder? 8500 den aşağı alabilir miyim? ''şu çıkacak olan yeni trafik sigortasından ne kadar etkilenir Lada'lar?''

+Quote Post
LeqoLaSs*
mesaj Mar 18 2013, 01:30 PM
İleti #3

LADA KULÜBÜ Üyesi

Nereden: Avcılar
Üye No: 12,634
İsim: Ahmet can
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2006 1.6 16 Valve Ac Sedan

Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz..Bizde de 2006 1.6 16 valf klimasız vegamız var..Araç çok güzel motoru on numara motordan yol tutuşundan şüpheniz olmasın hem de yolda bırakmaz taş gibi araba ..İşte ladalarda sorun konforun olmaması ..torpido gıcırtıları duyabilirsiniz ,o her lada da var ama uğraşırsanız onada çözüm bulursunuz..lada satılmaz diye bir şey yoktur her malın bir alıcısı vardır ..Mesela bizim vegaya 11.500 tl verdi 2 kişi vermedik yani satılma konusundada sorun yaşamazsınız..O komşunuzun vegası 8500 tl ye veriyorsa kaçırmayın derim,onların piyasası 11 bin tl falan..Hayırlı günler.

+Quote Post
VAZ 112
mesaj Mar 18 2013, 01:33 PM
İleti #4

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 12,983
İsim: 112
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 1600 cc 16 V HB 2006

O fiyata o araç kaçırılmaz.Konforsuzdur doğru ama aradığınız sizi yolda bırakmayacak vefalı bir araç ise iyi bir seçim olur. Satmakta zorlanabilirsiniz ama unutmayınki 2006 model bir aracı 8500 liraya alacaksınız.E sizde 8500 e verirseniz mutlaka satarsınız.Yeni yasanın ayrıntılarını bilmiyorum ama 90 model araçlar bile muayeneden geçerken 2006 model araçta sıkıntı çıkacağını sanmam.Ayrıca HB ve 2006 model olması gerçekten iyidir.

Bu ileti 112 GLİ tarafından Mar 18 2013, 01:43 PM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
scelep1907
mesaj Mar 18 2013, 04:24 PM
İleti #5

Üye
*

QUOTE(LeqoLaSs* @ Mar 18 2013, 01:30 PM) *
Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz..Bizde de 2006 1.6 16 valf klimasız vegamız var..Araç çok güzel motoru on numara motordan yol tutuşundan şüpheniz olmasın hem de yolda bırakmaz taş gibi araba ..İşte ladalarda sorun konforun olmaması ..torpido gıcırtıları duyabilirsiniz ,o her lada da var ama uğraşırsanız onada çözüm bulursunuz..lada satılmaz diye bir şey yoktur her malın bir alıcısı vardır ..Mesela bizim vegaya 11.500 tl verdi 2 kişi vermedik yani satılma konusundada sorun yaşamazsınız..O komşunuzun vegası 8500 tl ye veriyorsa kaçırmayın derim,onların piyasası 11 bin tl falan..Hayırlı günler.

Sağol dostum hoşbulduk. Umarım Lada Klübünde ''Lada'lı'' bir üye olurum smile.gif Bu araçlarda mesela ;
- motor sesini içeri fazla veriyor mu? ya da motor sesi hangi devir & hızdan sonra içeriyi rahatsız ediyor?
- katelizörü var mı? (katelizörlü araçların motor sesini en aza indirgediğini duymuştum) Lada Vega HB 1.6 16 V tek noktadan mı enjeksiyonlu?
- Koltukları broadway & doğana göre rahat mı?
- bir de sen torpido gıcırtısına nasıl çözüm buldun - ne yaptın üstadım?

+Quote Post
scelep1907
mesaj Mar 18 2013, 04:30 PM
İleti #6

Üye
*

QUOTE(112 GLİ @ Mar 18 2013, 01:33 PM) *
O fiyata o araç kaçırılmaz.Konforsuzdur doğru ama aradığınız sizi yolda bırakmayacak vefalı bir araç ise iyi bir seçim olur. Satmakta zorlanabilirsiniz ama unutmayınki 2006 model bir aracı 8500 liraya alacaksınız.E sizde 8500 e verirseniz mutlaka satarsınız.Yeni yasanın ayrıntılarını bilmiyorum ama 90 model araçlar bile muayeneden geçerken 2006 model araçta sıkıntı çıkacağını sanmam.Ayrıca HB ve 2006 model olması gerçekten iyidir.

Mesajın için çok sağol dostum , Yeni trafik sigortası yasasında aracın yaşı , motor teknolojisi ( emisyon - çevre kirliliği vs ) , abs - asr - hava yastığı - yol tutuş sistemi vs. gibi kaza ihtimalini en aza indirecek özelliklerin olup olmamasına göre maximum 10 katına kadar artacakmış. Mesela 1986 reno 9 4500 tl iken , senelik trafik sigortası 2500 - 3000 tl ye çıkacakmış [ kaynak : kanal d - fox - star ana haberleri wink.gif ] Bu sayede eski araçlardan insanlar gönüllü kurtulmaya çalışacak , otomotiv sektörü eskiyi getir yeniyi götür kampanyaları ile canlanacakmış , bunu da hedefliyorlar!
Benim Lada ile ilgili korkum , motor teknolojisi ve güvenlik paketi gibi şeylerin olmaması , o yüzden merak ediyorum arabayı aldıktan 3 ay sonra trafik sigortası 1000 tl olmasından korkuyorum smile.gif

+Quote Post
scelep1907
mesaj Mar 18 2013, 04:42 PM
İleti #7

Üye
*

Bahsettiğim arabanın aynısı var sende! Arabaya bakmaya gittiğimde öncelikle nerelerine dikkat etmeliyim? En çok sorun çıkartan şanzumanı - motoru üfler gibi bir önceliğin var mı abi? Bende önceden broadway vardı , eğer sen broadway kullandıysan , direksiyonu broadwaya göre aynı mı - daha mı sert yoksa yumuşak mı sen ne düşünüyorsun?

+Quote Post
scelep1907
mesaj Mar 18 2013, 05:20 PM
İleti #8

Üye
*

Şimdi diyeceksin ''ulen bi merhaba dedik kolumuzu kaptı'' diye ama ; sen yazmasan da aklıma geldikçe sormak istiyorum... Sendeki araç ta 1.6 16 V HB. Seninkinde lpg var mı? km kaç yakıyor! Benzinde ve lpg 'de 1 lt ile şehir içi / şehir dışı kaç km gidiyor senin canavar?

+Quote Post
scelep1907
mesaj Mar 19 2013, 12:13 PM
İleti #9

Üye
*

QUOTE(112 GLİ @ Mar 18 2013, 01:33 PM) *

motor sesini içeri fazla veriyor mu? ya da motor sesi hangi devir & hızdan sonra içeriyi rahatsız ediyor?
- katelizörü var mı? (katelizörlü araçların motor sesini en aza indirgediğini duymuştum) Lada Vega HB 1.6 16 V tek noktadan mı enjeksiyonlu?
- sendeki lpg li mi? km.de kaç lira yakıyor yada 1 lt benzin ve lpg de kaç km gidiyor?
- arabayı alırken ladalara husus bir şey var mı? nelere dikkat etmeliyim?

+Quote Post
LeqoLaSs*
mesaj Mar 19 2013, 01:44 PM
İleti #10

LADA KULÜBÜ Üyesi

Biz arabayı bu gün sattık ( 12 bin tl ye klimasız hdsiz demekki satılıyomuş biggrin.gif) bizdeki lpg liydi yazın lpg de 18 kr kadar yakıyordu ..Babam arabayla uğraşacak vakti olmadığı için torpido gıcırtılarına bişey yapmadık ..koltuklar rahat merak etme biggrin.gif 4 noktadan enjeksiyonlu diye biliyorum bizimki öyleydi.motor sesi fazla içeri gelmiyor,hızdan sonrada içeriyi fazla rahatsız etmiyor ,vegalar hız yönünden on numaradır,biz fazla zorlamadığımız halde 2 de 80 3 de 120 vurduk ,zorlamadığımız halde bide motoru on numaradır..Katelizörü varmı onu bilmiyorum.Km sini dikkat edin,mümkünse hidrolik yada klimalı bir vega alın (komşunuzunki gayet güzel o paraya kesinlikle alın kaçmaz derim ustanıza baktırırsınız motorunu iyiyse bir sıkıntısı yoksa alırsınz).Birde benim aracım Station vagon du o paraya satılmasının bir nedeni de bu biggrin.gif..Ben şahsen brodwey kullanmadım ama hd siz şahinin direksiyonundan bin kat daha iyidir ,babamın arkadaşında 95 model şahin vardı ,adam bir gün bizim arabayı aldı bir işi vardı bizim arabanın direksiyonu hidrolik gibi geldi..ona göre yani fazla yumuşak değil ,çok fazla sertte değil .Hayırlı günler.

Bu ileti LeqoLaSs* tarafından Mar 19 2013, 01:47 PM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
onur
mesaj Mar 19 2013, 01:47 PM
İleti #11

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: istanbul
Üye No: 11,225
Mesleğim: Ship Electronic Officer(Gemi elektrik ve elektronik Zabiti)
İsim: Onur
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2006 model hb

QUOTE(scelep1907 @ Mar 19 2013, 12:13 PM) *
motor sesini içeri fazla veriyor mu? ya da motor sesi hangi devir & hızdan sonra içeriyi rahatsız ediyor?
- sendeki lpg li mi? km.de kaç lira yakıyor yada 1 lt benzin ve lpg de kaç km gidiyor?
- arabayı alırken ladalara husus bir şey var mı? nelere dikkat etmeliyim?

Heycanınızı anlıyorum.Alırken o küçük mevla insanın gözünde büyüyor.Hatırlamak isterim 20 bin gibi bir mevla vermiceksiniz.Kaldı ki 40 bin tl verip alınan araclar bile içeri ses alır torpidosu ses çıkarır.
Geleyim sorularının cevabına motor sesi içeri haliyle geliyor.(4000 devire kadar bence rahatsız etmiyor)Hız konusuna gelirsek fitillerin duruma bağlı olarak 130 dan yukarı hızlarda hafif rüzgar sesi gelir.Şayet fitiller ölmüş ise 90 da bile o berbat rüzgar sesi gelir.
Katalizör mevcut alırken sağlam mi diye kontrol ettir yoksa 600 tl gibi bir masrafın olur.Şimdi çokmuş vs diyebilirsin megane 2 nın 3000 tl diye hatırlıyorum.(2 sene önce şimdi ne oldu fiyatı bilmiyorum)
Koltukları doğan vb araclara nazaran çok rahattır.Tab koltuklar hasar almadıysa wink.gif
lpgde ve benzinde oldukça ekonomiktir.Atiker sıralı sistem takılı şu zamlardan sonra bile 20 tl lık gaz ile 100 kmden aşağı yapmıyor.Benzinde şehiriçi kullanımına göre 8-10 litre arası yakarsın.Şehir dışı kullanımına göre 5.5-7 arası yakarsın.Yakıtta ve sağlamlıkta fiyatında olan bütün aracları ezer geçer.
Yetkili servisinden memnun değilim.Artık bu yüzden özel lada servislerine yöneldik.
Birde alacağın arac 2006 model 1.6 16 valve , HB lpg + klima + ön camları otomatik + kazasız... 8000 - 8500 arasında alırsam karlı olur muyum demişsin.Alırsan en az 2000 tl gibi bir karın olur.(8 binden aldın diye hesapladım)
Fakat adamda aracın piyasasını bildiğine göre bence o aracta sıkıntı vardır.Kimse zarar etmek istemez.
1.6 16v triger kopsada trigeri takıp yoluna devam edersin.Birçok aracta triger koptuğundan birnevi motor yaptırırsın.Bakım masrafları düşüktür.Parçası rahat bulunur.Gidip yansanayi parça alırsan tekrar tekrar uraştırır.
İyi günler.

+Quote Post
LeqoLaSs*
mesaj Mar 19 2013, 01:48 PM
İleti #12

LADA KULÜBÜ Üyesi

bizim arabayı satmamımızın bir nedenide bu trafik sigortası olayı..

+Quote Post
scelep1907
mesaj Mar 19 2013, 04:28 PM
İleti #13

Üye
*

QUOTE(LeqoLaSs* @ Mar 19 2013, 01:48 PM) *
bizim arabayı satmamımızın bir nedenide bu trafik sigortası olayı..

Ağa doğru söylüyorsun , ama bunu diyince benim de içime kurt düşürdün!!! Sence bu arabayı trafik sigortası ne kadar etkiler? elimizde patlamasın paramız... bizim paramız belli , her sene 1000 - 2000 tl sigorta ödeyemeyiz ki? sad.gif

+Quote Post
scelep1907
mesaj Mar 19 2013, 04:39 PM
İleti #14

Üye
*

QUOTE(onur @ Mar 19 2013, 01:47 PM) *
Heycanınızı anlıyorum.Alırken o küçük mevla insanın gözünde büyüyor.Hatırlamak isterim 20 bin gibi bir mevla vermiceksiniz.Kaldı ki 40 bin tl verip alınan araclar bile içeri ses alır torpidosu ses çıkarır.
Geleyim sorularının cevabına motor sesi içeri haliyle geliyor.(4000 devire kadar bence rahatsız etmiyor)Hız konusuna gelirsek fitillerin duruma bağlı olarak 130 dan yukarı hızlarda hafif rüzgar sesi gelir.Şayet fitiller ölmüş ise 90 da bile o berbat rüzgar sesi gelir.
Katalizör mevcut alırken sağlam mi diye kontrol ettir yoksa 600 tl gibi bir masrafın olur.Şimdi çokmuş vs diyebilirsin megane 2 nın 3000 tl diye hatırlıyorum.(2 sene önce şimdi ne oldu fiyatı bilmiyorum)
Koltukları doğan vb araclara nazaran çok rahattır.Tab koltuklar hasar almadıysa wink.gif
lpgde ve benzinde oldukça ekonomiktir.Atiker sıralı sistem takılı şu zamlardan sonra bile 20 tl lık gaz ile 100 kmden aşağı yapmıyor.Benzinde şehiriçi kullanımına göre 8-10 litre arası yakarsın.Şehir dışı kullanımına göre 5.5-7 arası yakarsın.Yakıtta ve sağlamlıkta fiyatında olan bütün aracları ezer geçer.
Yetkili servisinden memnun değilim.Artık bu yüzden özel lada servislerine yöneldik.
Birde alacağın arac 2006 model 1.6 16 valve , HB lpg + klima + ön camları otomatik + kazasız... 8000 - 8500 arasında alırsam karlı olur muyum demişsin.Alırsan en az 2000 tl gibi bir karın olur.(8 binden aldın diye hesapladım)
Fakat adamda aracın piyasasını bildiğine göre bence o aracta sıkıntı vardır.Kimse zarar etmek istemez.
1.6 16v triger kopsada trigeri takıp yoluna devam edersin.Birçok aracta triger koptuğundan birnevi motor yaptırırsın.Bakım masrafları düşüktür.Parçası rahat bulunur.Gidip yansanayi parça alırsan tekrar tekrar uraştırır.
İyi günler.

Tüm cevapların için teşekkür ederim , tek tedirginliğim şu trafik sigortası olayı oldu... Arabayı 8500 tl 'ye alıp , her sene 1000 - 2000 tl sigorta ödemesi var bide smile.gif Sanırım onu da bir sigortacıya danışmak gerek... Senin Lada Vega 1.6 16v hb mi? mesela 3000 devirde 5. vitesteyken kaç km hız görüyorsun?

+Quote Post
onur
mesaj Mar 19 2013, 05:03 PM
İleti #15

LADA KULÜBÜ PREMIUM Üye

Nereden: istanbul
Üye No: 11,225
Mesleğim: Ship Electronic Officer(Gemi elektrik ve elektronik Zabiti)
İsim: Onur
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2006 model hb

QUOTE(scelep1907 @ Mar 19 2013, 04:39 PM) *
Tüm cevapların için teşekkür ederim , tek tedirginliğim şu trafik sigortası olayı oldu... Arabayı 8500 tl 'ye alıp , her sene 1000 - 2000 tl sigorta ödemesi var bide smile.gif Sanırım onu da bir sigortacıya danışmak gerek... Senin Lada Vega 1.6 16v hb mi? mesela 3000 devirde 5. vitesteyken kaç km hız görüyorsun?

2006 model 1.6 16 v hb bizim aracımız 3000 rpmde 5 vitesteyken 90-110 arasında bişeydi net emin değilim.Kontrol eder net değeri yazarım.(Yol bilgisayarından)Vdo net göstermiyor.Örn vdo'da 90 iken arac yol bilgisayarı 86 fln gösteriyor.Forumda en çok tartışılan konu hususunda bu vites limitleridir.
1.6 16v 2 viteste 100de devir kesiciye girer.120 gördüm diyenler rüzgarı arkasına alıp bayır aşağı gidenlerdir.Düz bir zeminde 2 viteste tam 100 de değil 98 de flnda devir kesiciye girer.3 viteste 140 miydi neydi net emin değilim 4 viteste 180 ve devir kesici gelir.5 viteste 200 görürsünüz.Aynı zamanda önünüz boş yolda bilindik ise 200 un altına doğru indirirsiniz.5 te babam bile devir kesiciye sokmadı.Ciddi cesaret işi bana göre blink.gif

+Quote Post
eflan
mesaj Mar 19 2013, 06:19 PM
İleti #16

LADA KULÜBÜ GOLD Üye

Nereden: sakarya
Üye No: 4,154
Kan Grubu: B Rh +
İsim: sabri
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2006 1.6 16v sw ac
2. Araç Bilgileri : tabanway

5. vites 3000 devir 120 km/s hız yapar. Süspansüyonları 2006 focustan daha iyidir. Onun kadar sarsmaz. Her ikisini de kullandığımdan biliyorum. Lpg de ortalama 8-9 litre yakar. İş arabayı beğenmekte. Beğenirseniz o fiyata alınacak en iyi arabayı almış olursunuz.

+Quote Post
LeqoLaSs*
mesaj Mar 21 2013, 04:34 PM
İleti #17

LADA KULÜBÜ Üyesi

4000 devirde lpgli vegada 150, 4500 devire gelince 160 falan oluyo..Hayırlı günler.

Bu ileti LeqoLaSs* tarafından Mar 21 2013, 04:35 PM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
haner_41
mesaj Mar 31 2013, 01:11 PM
İleti #18

Üye
*

Üye No: 13,230
Mesleğim: pazarlama
İsim: erkan
Lada'nızın Model Yılı ve Detayları: 2006

ARKADAŞLAR MERHABA

2006 MODEL 1.6 16 V STATİON WAGON 38.000 ORJİNAL KM DE 11.800 TL ANLAŞTIK ARAÇ SAHİBİYLE

ARABA DA HİDROLİK DİREKSİYON VE KLİMA YOK.

SİZCE NASIL YARDIMCI OLURMUSUNUZ??

+Quote Post
osman3282
mesaj Mar 31 2013, 02:38 PM
İleti #19

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 12,595
İsim: osman

QUOTE(haner_41 @ Apr 1 2013, 01:11 AM) *
ARKADAŞLAR MERHABA
2006 MODEL 1.6 16 V STATİON WAGON 38.000 ORJİNAL KM DE 11.800 TL ANLAŞTIK ARAÇ SAHİBİYLE

ARABA DA HİDROLİK DİREKSİYON VE KLİMA YOK.

SİZCE NASIL YARDIMCI OLURMUSUNUZ??

araba motor yönünden olsun yakıt yönünden olsun süper bence acele etme klimalı al epeyce binersin illa hatasız olsun takıntısına girme sonuçta trafik bu

http://www.ladakulubu.com/index.php?showtopic=27666&hl=

belki yardımcı olur 12.800 e almıştım

Bu ileti osman3282 tarafından Mar 31 2013, 02:40 PM yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
osman3282
mesaj Mar 31 2013, 02:58 PM
İleti #20

LADA KULÜBÜ Üyesi

Üye No: 12,595
İsim: osman

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...119655311/detay